04 Ocak 2010, Pazartesi 07:32:39

Gökyüzünden geçenler selam duracak

Ankara Esenboğa Havalimanı'nı kullanan uçaklar yakın zamanda Ay-Yıldızlı Türk Bayrağı'nı selamlayacak...
  • A member of Star Alliance olan Türkiyenin en büyük özel havayolu şirketi belki bir mesaj alır bu konudan. Uçuşların %90'ını küçük kardeşleri ile birlikte onlar yapıyor çünki.
  • kıbrısta kalkıştan sonra sağa dönünce girne nin arkasında kalan,dağın rum kesimini gören güney yamacında bir bayrak var.kktc bayrağı,hem gündüz hem gece görülebilecek şekilde düzenlenmiş.gece ışıklı.harika bir düzenleme.ve benim türk bayrağımada yakışır.
  • kim sevmeski
  • Çok da güzel olur. Yıllardır ABD de adım başı kocaman bayrakları görünce niye bizde yok derdim.Tasarım harikası olan bayramığımızı çok seviyorum.

Zemin ve zabıta noktası tamamlanan Saray pazaryerinin çatı kısmına demir malzemeden hilal ve yıldız sembolleri monte ediliyor.

Montaj çalışmaları sonrası kırmızı renkli sacla kaplanacak Pazar yeri, ışıklandırmanın da yapılmasıyla Pursaklar semalarından görülebilecek.

Pursaklar Belediyesi sadece zemini ve kapalı pazaryeri iskeletlerinin olduğu Saray Kapalı Pazar Yeri inşaatını tamamlamak ve bölge halkına yeni bir pazaryeri kazandırmak için kolları sıvadı. Pursaklar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalar doğrultusunda zabıta kontrol noktası tamamlandı. Pazarın çevre düzenlemesi, asfalt ve bordur çalışması sonrasında pazaryeri alışverişe uygun hale getirildi. Şimdi ise 1850 metrekare olan pazaryerini kaplayan demir iskeletler üzerine "ay-yıldız" yerleştiriliyor. Yapımı tamamlandığında profesyonel bir biçimde ışıklandırılacak Türk Bayrağı, Pursaklar semalarından geçenler uçak yolcuları tarafından görülebilecek.

ÇETİN: "PURSAKLAR'A ÇOK YAKIŞACAK..."

Pazarın Cumartesi günü Pursaklar halkına hizmet vermeye başlayacağının müjdesini veren Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, "Esenboğa Havalimanı'na giden uçakların büyük bir kısmı Pursaklar üzerinden geçiyor. Semadan geçenleri, uğrunda nice vatan evlatlarının şehit düştüğü şanlı bayrağımız, selamlasın istedik. Bu dev bayrak ışıklandırıldığında ilçeye çok güzel bir simge daha eklenmiş olacak. Türk kültürüne, geleneğine ve göreneğine sahip çıkan Pursaklar'a bu bayrak çok yakışacak" diye konuştu. Selçuk Çetin, "Saray Kapalı Pazaryeri, Pursaklar Belediyesi'nin Sah ve Ayyıldız pazarından sonra üçüncü kapalı pazaryeri olacak. Saray'ın ilk kapalı pazaryeri sayesinde bölge halkının alışveriş ihtiyacı büyük ölçüde giderilecek. Cumartesi günü hizmet vermeye başlayacak olan pazarımıza tüm halkımızı bekliyoruz. Yeni pazarımız tüm hemşerilerimize hayırlı olsun" dedi.

Gökyüzünden geçenler selam duracak

Yorumlar

Misafir ~ 14 yıl önce
A member of Star Alliance olan Türkiyenin en büyük özel havayolu şirketi belki bir mesaj alır bu konudan. Uçuşların %90'ını küçük kardeşleri ile birlikte onlar yapıyor çünki.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
kıbrısta kalkıştan sonra sağa dönünce girne nin arkasında kalan,dağın rum kesimini gören güney yamacında bir bayrak var.kktc bayrağı,hem gündüz hem gece görülebilecek şekilde düzenlenmiş.gece ışıklı.harika bir düzenleme.ve benim türk bayrağımada yakışır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
kim sevmeski

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Çok da güzel olur. Yıllardır ABD de adım başı kocaman bayrakları görünce niye bizde yok derdim.Tasarım harikası olan bayramığımızı çok seviyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000