06 Eylül 2011, Salı 14:20:43

ADNAN MENDERES HAVALİMANI YENİLENİYOR

Adnan Menderes İç Hatlar Terminali, önümüzdeki aylarda yıkılacak ve bir yıl gibi kısa bir sürede yerine yeni terminal yapılacak...
  • ya trafik ve park rezaleti ne olacak??? istanbul,ankara,antalya ve izmir de havalanı girişleri,çıkışları her yer açık otopark halinde bu durum ne mülki idare ne de trafik amirini umrunda..allah için görevini ,işini,ülkesini,milletini seven hiç mi görevli yok hiç mi umursayan yok..yazıklar olsun..ülkemizin en büyük giriş çıkış kapılarındaki bu park rezillikleri ülkemize gelen yabancıların dilinde biz hala umursamıyoruz...
  • Şu anki iç hatlar terminali zaten 2007'de dünyanın parası harcanıp revize edilmişti. Ne kadar zengin bir devletiz böyle???
  • mevcut dış hatlara mimari olarak bağlantı şansı varsa, iki terminal yerine tek terminal olsu ve maksimum kapasite kullanımı sağlansın. Dış Hatlar Terminalinde TAV çok iyi hizmet veriyor,, bence iç hatlarında işletmesi TAV'a verilmeli. İzmir'e yakışır ve iç hat ve işletmeci istiyoruz.
  • Dış hatlar iç hatları da kaldırır diyen arkadaşlar sanırım hiç gelip terminali gezmemişler.Dış hatlarda böyle bir düzenleme yapılır ve iç hat da buraya çekilirse inşaat boyunca,çok sıkıntı yaşanır.Bir sürü ticari işletme var,nereye sığdıracaksın onları? Ayrıca dış hatlardaki bagaj bantları ve körükler iç hatlarla paylaşılabilecek kadar çok değil.Binanın fiziki şartları da müsait değil buna.En güzel çözüm uç noktaya geçici,prefabrik bir bina yapıp inşaat bitene kadar iç hat uçuşlarını oradan sürdürmek.
  • mevcut dışhatlar içhatları rahatlıkla kaldırır hatta hiçbir sorun da yaşanmaz yeter ki kullanımda paylaşma sağlanabilsin... esenboğa havalimanında hem içhatların hem dışhatların aynı binada olduğunu ne çabuk unuttunuz??
  • Güzel bir gelişme, umarım çok kısa bir sürede bitiriler. Bu sırada yeni dışhatların bir kısmı iç hat yolcusu için kullanılır. Yeni binayı da umarım en az 50 yıllık gelişmeyi göz önünde bulundurarak yaparlar. Yıkılacak binayı yapanlar ne yazık ki 50 yıl sonrasını düşünemedikleri için sapasağlam olan bina ihtiyaca cevap vermediğinden yıkılmak zorunda kalınıyor. Bu da milli servetin kötü kullanımı oluyor.
  • Dış hatlar terminali kapasitesinin çok altında hizmet veriyor. Mimari açıdan uygunsa dış hatlar terminali modifikasyonla iç hatlar terminalini de bünyesine katabilir. En düşündürücü soru ise bu dönemde iç hatlar yolcularının ne yapacağı...
  • Bence eski dış hatlar olarak bilinen terminal binası yıkılacak, iç hatlar olarak kullanılak tek katlı olan yer ise geçici olarak iç hatlara hizmet verir diye düşünüyorum.. Başka alternatif te ortalık pis karışır ve sıkışır. düşünmek bile istemiyorum :=)
  • Yıkılacak olan, şu anda boş duran eski çok ufak iç hatlar mı, yoksa şimdi iç hat olarak kullanılan eski dış hatlar mı? Yoksa (en mantıklısı) ikisi birden mi? Bir senelik inşaat süresince iç hat yolcuları çadırda mı ağırlanır acaba?
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2006 yılında açılan İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nin ardından Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali de yenilenecek. İç hatlar terminalinin önümüzdeki aylar içinde yıkılacağı ve yerine yeni terminal yapılacağı öğrenildi.

TAV Grubu tarafından yaklaşık 250 milyon TL'lik yatırımla yapılan yeni dış hatlar terminali 2006 yılında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın katıldığı açılışla hizmete girmişti. Adnan Menderes Havalimanı, yolcu sayısında da yüzleri güldürmüş ve Ankara Esenboğa Havalimanı'nı geride bırakmıştı. Yetkililerden alınan bilgiye göre iç hatlar terminalinin ihale süreci Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın talimatı ile hızlandırılacak. Bu süre içinde mevcut iç hatlar terminalinde hemen yıkıma başlanacağı ve yıkımın ardından yeni iç hatlar terminalinin 1 yıl gibi kısa sürede yenileneceği belirtiliyor. Yeni iç hatlar terminali projesinin önümüzdeki günlerde Ulaştırma Bakanı Binalı Yıldırım tarafından açıklanması beklendiği kaydedildi.

Yeni Asır
ADNAN MENDERES HAVALİMANI YENİLENİYOR

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 12 yıl önce
ya trafik ve park rezaleti ne olacak??? istanbul,ankara,antalya ve izmir de havalanı girişleri,çıkışları her yer açık otopark halinde bu durum ne mülki idare ne de trafik amirini umrunda..allah için görevini ,işini,ülkesini,milletini seven hiç mi görevli yok hiç mi umursayan yok..yazıklar olsun..ülkemizin en büyük giriş çıkış kapılarındaki bu park rezillikleri ülkemize gelen yabancıların dilinde biz hala umursamıyoruz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Şu anki iç hatlar terminali zaten 2007'de dünyanın parası harcanıp revize edilmişti. Ne kadar zengin bir devletiz böyle???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
mevcut dış hatlara mimari olarak bağlantı şansı varsa, iki terminal yerine tek terminal olsu ve maksimum kapasite kullanımı sağlansın. Dış Hatlar Terminalinde TAV çok iyi hizmet veriyor,, bence iç hatlarında işletmesi TAV'a verilmeli. İzmir'e yakışır ve iç hat ve işletmeci istiyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Dış hatlar iç hatları da kaldırır diyen arkadaşlar sanırım hiç gelip terminali gezmemişler.Dış hatlarda böyle bir düzenleme yapılır ve iç hat da buraya çekilirse inşaat boyunca,çok sıkıntı yaşanır.Bir sürü ticari işletme var,nereye sığdıracaksın onları? Ayrıca dış hatlardaki bagaj bantları ve körükler iç hatlarla paylaşılabilecek kadar çok değil.Binanın fiziki şartları da müsait değil buna.En güzel çözüm uç noktaya geçici,prefabrik bir bina yapıp inşaat bitene kadar iç hat uçuşlarını oradan sürdürmek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
mevcut dışhatlar içhatları rahatlıkla kaldırır hatta hiçbir sorun da yaşanmaz yeter ki kullanımda paylaşma sağlanabilsin... esenboğa havalimanında hem içhatların hem dışhatların aynı binada olduğunu ne çabuk unuttunuz??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Güzel bir gelişme, umarım çok kısa bir sürede bitiriler. Bu sırada yeni dışhatların bir kısmı iç hat yolcusu için kullanılır. Yeni binayı da umarım en az 50 yıllık gelişmeyi göz önünde bulundurarak yaparlar. Yıkılacak binayı yapanlar ne yazık ki 50 yıl sonrasını düşünemedikleri için sapasağlam olan bina ihtiyaca cevap vermediğinden yıkılmak zorunda kalınıyor. Bu da milli servetin kötü kullanımı oluyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Dış hatlar terminali kapasitesinin çok altında hizmet veriyor. Mimari açıdan uygunsa dış hatlar terminali modifikasyonla iç hatlar terminalini de bünyesine katabilir. En düşündürücü soru ise bu dönemde iç hatlar yolcularının ne yapacağı...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Bence eski dış hatlar olarak bilinen terminal binası yıkılacak, iç hatlar olarak kullanılak tek katlı olan yer ise geçici olarak iç hatlara hizmet verir diye düşünüyorum.. Başka alternatif te ortalık pis karışır ve sıkışır. düşünmek bile istemiyorum :=)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Yıkılacak olan, şu anda boş duran eski çok ufak iç hatlar mı, yoksa şimdi iç hat olarak kullanılan eski dış hatlar mı? Yoksa (en mantıklısı) ikisi birden mi? Bir senelik inşaat süresince iç hat yolcuları çadırda mı ağırlanır acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000