15 Haziran 2011, Çarşamba 14:43:28

2012'YE YETİŞECEK...

Kiev’de, 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın hazırlıkları olanca hızıyla sürüyor. Yüzbinlerce turistin Şampiyona için akın edeceği kent, yaşayacağı ulaşım yoğunluğunun altından yeni, görkemli ‘Boryspil Uluslararası Havalimanı’ ile kalkmayı planlıyor.
Aspen Yapı ve Zemin Sistemleri’nin asma tavanlarını tasarlayıp, uyguladığı proje, iç mimarisi itibariyle oldukça estetik ve amacına uygun bir şekilde hayata geçecek. 

185 bin metrekarelik terminal alanıyla Kiev Boryspil havalimanında, aynı anda 14 bin kişiye birden hizmet verilebilecek. 450 milyon dolar gibi bir bütçeye mal olması beklenen Kiev havalimanı, Ukrayna’nın en büyük ve prestijli projesi olmasına, Doğu Avrupa mimarisinin de temel taşlarından biri olarak kabul edilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Aynı anda 11 uçağı barındırabilecek şekilde tasarlanan havalimanını, 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası’na yetiştirmek için 1.400 işçi gece gündüz demeden çalışıyor.

Aspen Genel müdürü Ertuğrul Gündoğdu proje için, ‘Daha evvel hayata geçirdiğimiz Moskova Sheremetyevo, Hollanda Schiphol, Kanarya Adaları Tenerife, Atatürk, Sabiha Gökçen ve Esenboğa Havalimanlarından edindiğimiz tecrübeyi ve bilgi birikimini Kiev Havalimanı projesine yoğunlaştırmış durumdayız’diyerek şöyle devam etti, ‘Kiev Havalimanı projesi Aspen için büyük önem taşıyor, 2012 Avrupa Futbol Şampiyona’sı için dünyanın hemen her noktasından ülkeye akın edecek insanların, ülkeye girdiklerinde karşılarına çıkacak ilk yapıda Aspen’in mimari anlayışını görecek olmaları bizleri gururlandırıyor."

Gündoğdu ayrıca, "Boryspil Uluslararası Havalimanı Projesi, Ukrayna’daki Telekom ve Ulaştırma Bakanlığından sonra 3. yıldız projemiz. Bu projede yaklaşık 50 bin m2 metal asma tavan kullanıyoruz. ‘Integra Özel çözümler’ metal asma tavan kullanarak yapının, olabildiğince özgün ve çağdaş bir kimliğe sahip olmasını amaçlıyoruz. Yurtdışındaki bu tarz projelerde çok farklı normlar standartlar devreye girdiği için Aspen’in daha önce yapmış olduğu yurtdışı referansları bu projeyi almamızda etkin rol oynadı" diye konuştu.
2012'YE YETİŞECEK...

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000