17 Temmuz 2010, Cumartesi 08:39:09

Easyjet' e üst düzey ziyaret

İngiltere Başbakanı David Cameron, Easyjet çalışanlarıyla şirketin Luton Havalimanı'ndaki merkezinde bir araya geldi.
  • Easyjet'in THY ile rekabeti anca Anadolujetle olur THY ile degil
  • easy jet low cost bir şirkettir ve katogorileri fRKLIDIR.
  • THY adına konuşan yetkililer nedense easyJet'i Avrupa'nın en büyükleri arasında saymıyor. Herhalde rekabetten korkuyorlar ve rakiplerini kaale almak istemiyorlar.
İngiltere Başbakanı David Cameron, ilk kez düzenlediği "Başbakan'la Yüz Yüze" (Prime Minister Direct) uygulaması kapsamında ülkenin en büyük Avrupa'nın ise dördüncü büyük havayolu şirketi easyJet'in yaklaşık 200 çalışanıyla, şirketin Luton Havalimanı'ndaki merkezde bir araya gelerek sohbet etti.

Başbakan'ı konuk etmenin kendileri için bir onur olduğunu belirten easyJet Yönetim Kurulu Başkanı Sir Mike Rake görüşlerini şu sözlerle dile getirdi, "Avrupa'daki pazar payı her geçen gün daha da artan ve İngiltere'nin en büyük havayolu şirketi olan easyJet gerçek bir başarı öyküsü. Lokomotif konumundaki havacılık sektörü, önümüzdeki dönemde ülke ekonomisinin yeniden büyümesinde de önemli bir rol üstleniyor olacak" dedi.

Türkiye'de easyJet

Sabiha Gökçen Havalimanı'na ilk düşük maliyetli uçuşu 29 Mayıs 2006'da İsviçre'nin Basel-Mulhouse Havalimanı'ndan gerçekleştiren easyJet, bu dört yıllık dönem içerisinde Türkiye'deki uçuş noktası ve yolcu sayısını her geçen gün artırdı. Şirketin yıllık uçuş sayısı o günden bugüne 5 kattan fazla artarken, rota sayısı da 4'e katlandı.

Toplam 8 rota

30 Mayıs 2010 itibariyle İstanbul dışında Bodrum, Antalya ve Dalaman'a da seferler gerçekleştiren easyJet Türkiye'ye Londra Gatwick- İstanbul, Londra Luton-İstanbul, Londra Gatwick– Antalya, Londra Stansted-Bodrum, Londra Stansted-Dalaman, Bristol-Bodrum, Liverpool-Bodrum ve Basel-İstanbul olmak üzere toplam sekiz rota ile hizmet veriyor.

Edirne'den Ardahan'a easyJet

Türkiye operasyonu 2006'da 500 uçuşla başlayan easyJet, 2010'da yıllık 3000 uçuşun üzerine çıkmayı hedefliyor. easyJet'in geride bıraktığı dört yıllık süre içerisinde Türkiye varışlı ve Türkiye çıkışlı yolcu sayısı 950 bin kişiye ulaşırken, koltuk sayısı da 1.050.000 adedin üzerine çıkmış durumda. Söz konusu sayı, tüm bu yolcuların kollarını açıp yan yana durmaları halinde Türkiye'yi nerdeyse bir uçtan diğerine kat edecek 1500 kilometrelik bir insan zinciri oluşturabileceği anlamına geliyor.
Easyjet' e üst düzey ziyaret

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 12 yıl önce
Easyjet'in THY ile rekabeti anca Anadolujetle olur THY ile degil

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
easy jet low cost bir şirkettir ve katogorileri fRKLIDIR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
THY adına konuşan yetkililer nedense easyJet'i Avrupa'nın en büyükleri arasında saymıyor. Herhalde rekabetten korkuyorlar ve rakiplerini kaale almak istemiyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000