16 Ekim 2014, Perşembe 08:05:39

MERZİFON'DA HEDEF 200 BİN YOLCU

Merzifon Havalimanı Müdürü İbrahim Çıldır, Merzifon'da 2015 yılı için hedeflerinin 200 bin yolcu olduğunu söyledi.
  • Uçak tam dolmuyorsa malesef başka yapacak birşey yok.
  • Önce terminal binasını büyütün sonra hedef koyun. Terminalde yolcuların yarısı ayakta kalıyor.
  • Bir önceki yorumun devamıdır. Eski tarife ihtiyacı karşılamadığı için işadamları Samsunu kullanırlardı. Şimdi mecburen Samsun'a yönelecek. E kardeşim işe yaramayacak bir tarife neden konur? Yolcu azalsın, havaalanı kapansın diye mi kondu bu tarife ? Eski tarife yurtdışına çok iyi bağlantılar sağlardı. Şimdi yurtdışı gidişte de, gelişte de bağlantı olmayacak. Dolayısı ile gurbetçilerde Merzifon'u kullanmayıp Samsun veya Ankara'ya yönelecekler. Oradanda yolcuyu kaybetti. Bölgedeki Ticaret ve Sanayi Odaları isyanda. Ekstra bir bilgi daha, THY ofisi Merzifon'da çiftlik gibi . Yönetim zafiyeti var. Şef ve yardımcısı adı lazım olmayan bayan personel orada at tepiştiriyor. Tarife değişikliği için toplanan anketler sahte olabilir... THY'nin ciddi ciddi konuyu araştırması lazım Özetle 23:20 İstanbul-Merzifon ve 05:55 Merzifon-İstanbul saatleri Merzifon Havalaanı için en iyi uçuş saatleridir. Şimdi tüm avantajlar bölge halkının elinden alınıyor.
  • Türk Hava Yollarının yeni tarifesi ile biraz zor yakalarsınız bu rakamı. Eski tarifede MZH-İST 05:55, İST-MZH 23:20 saatlerindeydi. İstanbul'da iş bağlantısı olan işadamları günübirlik İstanbul'a gidip gelmekteydi. Yeni tarifede IST-MZH 16:10, MZH-IST 18:30 oldu . Sanki havaalanı çalışmasın, kimse seyahat etmesin diye konmuş. İstanbul'a iş görmeye gidecek bölge insanı İstanbul'a bir gün önce gitmesi gerekecek. En iyimser ihtimalle otele 100- 150 TL para verecek. Bitmedi 16:10 uçağına yetişebilmek için, en geç 15:30'da havaalanında olacak. 15:30'da havaalanında olmak için 14:00'de işinin bitirmesi gerekecek. İstanbul'da yarım günde ne kadar iş görülür? Merzifon Havaalanı ilk açıldığında da böyle bir tarife vardı o zamanlar yolcu azdı. Doluluk %60/70 oldu. Tarife değişip günübirlik gidip gelme imkanı doğunca doluluk %90 seviyelerine yükseldi. Bilet fiyatları promosyon değil, normal seviyelerdeydi. Şimdiki tarifeye bakınca 3 gün sonraya promosyon sınıfta bilet var.

Çıldır, yaptığı açıklamada, Merzifon Havalimanı'nda  haftada 10 uçuş gerçekleştiğini belirtti.

Yeni binaya taşınarak vatandaşlara daha güzel hizmet etme imkanı bulduklarını kaydeden Çıldır, Merzifon Devlet Hava Meydanları İşletmesi olarak 2014 yılında hedeflerini yüzde 40 artırdıklarını vurguladı.

Samsun, Havza, Vezirköprü, Tokat, Erbaa, Çorum, Amasya olmak üzere komşu il ve ilçelere hizmet verdiklerini ifade eden Çıldır, "Merzifon'da 2015 yılı için hedefimiz 200 bin yolcu. 2016 yılı için yeni terminal binası ile ilgili hazırlıklarımız sürüyor. Bu çalışmalar neticelendikten sonra İstanbul'dan sonra Antalya, İzmir ve yaz sezonunda da Almanya için uçak seferleri başlayacak" dedi.

Merzifon Havalimanı'na "Green Airport" sertifikası verildiğini hatırlatan Çldır, "Bununla birlikte havalimanımıza gelen engelli yolcularımıza yönelik daha iyi hizmet verebilmek için Engelsiz Havalimanı Projesi kapsamında koşulları yerine getirdik. Amasya Merzifon Hava Limanı'nda Engelsiz Havalimanı Kuruluşu unvanını aldık" diye konuştu.

MERZİFON'DA HEDEF 200 BİN YOLCU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Android Uygulaması ~ 8 yıl önce
Uçak tam dolmuyorsa malesef başka yapacak birşey yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Merzifonlu ~ 8 yıl önce
Bu tarife ilk zamanlar denenmişti. %60-70 doluluk vardı. Sabah git/ Akşam gel tarifesinde doluluk %90 oldu... %90 doluluğa ship tarifeden geri dönülüyor.
Terminal ~ 8 yıl önce
Önce terminal binasını büyütün sonra hedef koyun. Terminalde yolcuların yarısı ayakta kalıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Merzifonlu ~ 8 yıl önce
Bu terminal binası zamanında (2008 yılında ) GELEN / GİDEN şeklinde ayrı ayrı tasarlandı. Ancak yapılırken nasıl olsa bu havaalanı çalışmaz denerek GİDEN terminali iptal edildi. GELEN terminali hem gelen, hem giden kullansın denerek tek bina yapıldı. Şu an yetersiz. Artık adını siz koyun. Bu arada Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları konuyu Başbakan Davutoğlu'na götürmüşler. Bu tarife Başbakandan geri dönecek gibi duruyor... Gece çalışması zor oluyor deyip, kendi kendine kamuoyu çalıştırmaya çalışan Terminal THY personeline, diğer yer hizmetleri personeline duyurulur. :)
Merzifonlu ~ 8 yıl önce
Bir önceki yorumun devamıdır. Eski tarife ihtiyacı karşılamadığı için işadamları Samsunu kullanırlardı. Şimdi mecburen Samsun'a yönelecek. E kardeşim işe yaramayacak bir tarife neden konur? Yolcu azalsın, havaalanı kapansın diye mi kondu bu tarife ? Eski tarife yurtdışına çok iyi bağlantılar sağlardı. Şimdi yurtdışı gidişte de, gelişte de bağlantı olmayacak. Dolayısı ile gurbetçilerde Merzifon'u kullanmayıp Samsun veya Ankara'ya yönelecekler. Oradanda yolcuyu kaybetti. Bölgedeki Ticaret ve Sanayi Odaları isyanda. Ekstra bir bilgi daha, THY ofisi Merzifon'da çiftlik gibi . Yönetim zafiyeti var. Şef ve yardımcısı adı lazım olmayan bayan personel orada at tepiştiriyor. Tarife değişikliği için toplanan anketler sahte olabilir... THY'nin ciddi ciddi konuyu araştırması lazım Özetle 23:20 İstanbul-Merzifon ve 05:55 Merzifon-İstanbul saatleri Merzifon Havalaanı için en iyi uçuş saatleridir. Şimdi tüm avantajlar bölge halkının elinden alınıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Merzifonlu ~ 8 yıl önce
Türk Hava Yollarının yeni tarifesi ile biraz zor yakalarsınız bu rakamı. Eski tarifede MZH-İST 05:55, İST-MZH 23:20 saatlerindeydi. İstanbul'da iş bağlantısı olan işadamları günübirlik İstanbul'a gidip gelmekteydi. Yeni tarifede IST-MZH 16:10, MZH-IST 18:30 oldu . Sanki havaalanı çalışmasın, kimse seyahat etmesin diye konmuş. İstanbul'a iş görmeye gidecek bölge insanı İstanbul'a bir gün önce gitmesi gerekecek. En iyimser ihtimalle otele 100- 150 TL para verecek. Bitmedi 16:10 uçağına yetişebilmek için, en geç 15:30'da havaalanında olacak. 15:30'da havaalanında olmak için 14:00'de işinin bitirmesi gerekecek. İstanbul'da yarım günde ne kadar iş görülür? Merzifon Havaalanı ilk açıldığında da böyle bir tarife vardı o zamanlar yolcu azdı. Doluluk %60/70 oldu. Tarife değişip günübirlik gidip gelme imkanı doğunca doluluk %90 seviyelerine yükseldi. Bilet fiyatları promosyon değil, normal seviyelerdeydi. Şimdiki tarifeye bakınca 3 gün sonraya promosyon sınıfta bilet var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sadece ~ 8 yıl önce
Merzifon degil Anadoludaki diger yolcular icin de sorun ayni. Vatandasin ihtiyacina uygun olmayan saatlerde ucus planla ondan sonra biz sefer koyduk ama yeterli doluluk gerceklesmedi diye soylenin.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000