06 Nisan 2011, Çarşamba 08:21:07

İLK ÜÇ AYDA KAÇ KİŞİ UÇTU?

Ulaştırma Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, geçen ayın yolcu ve uçak trafiği istatistiklerine yer verildi.
  • Sayın ADB Aktarma için ESB ye gelenler de uçak koltuklarında geliyor. Kargo da ya da uçağın üstünde gelmiyor. AHL de de transfer yolcuları büyük oranı oluşturuyor. Aktarma maktarma üst üste koyunca bu istatistikler oluşuyor.
  • Sayın ESB Anadolujetin aktarmalarını çıkar.Sonra bir hesapla bakalım TAV çokmu çalışmış....
  • Toplam uçak ve yolcu sayılarında Esenboğa Adnan Menderes'e fark atnışdurumda. TAV İzmir reklam yapmakla zaman geçirirken TAV Ankara uçak-yolcu sayılarını arttırmakla meşgul olmuş sanırım.
Buna göre, Türkiye genelinde uçak ve yolcu trafiğinin artış eğilimi Mart 2011'de de sürdü.

Geçen ay itibarıyla uçak trafiği bir önceki yılın mart ayına göre iç hatlarda yüzde 14,9 artışla 43 bin 909, dış hatlarda yüzde 11,7 artışla 28 bin 1'e çıktı. Uçak trafiği toplamda yüzde 13,6 artışla 71 bin 910'a yükseldi.

Mart 2011 itibarıyla havalimanı ve havaalanlarında toplam 7 milyon 319 bin 898 yolcuya hizmet verildi. Yolcu trafiğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 13,1 artış kaydedildi. 2011 yılı Mart ayında yük taşımacılığı da yüzde 4,3 artışla 138 bin 450 ton olarak gerçekleşti.

Birçok ülkede yaşanan olumsuz politik şartlar nedeniyle mart sonunda Türkiye hava sahasından üst geçiş yapan uçakların sayısı yüzde -6,1 azalarak 64 bin 85 oldu.

Havalimanlarının yolcu trafiği artış oranları dikkate alınarak yapılan sıralamalara göre, dış hat gelen-giden yolcu trafiğinde Trabzon Havalimanı'nda yüzde 51, iç hat gelen-giden yolcu trafiğinde Antalya Havalimanı'nda yüzde 26,2 artış gerçekleşti
İLK ÜÇ AYDA KAÇ KİŞİ UÇTU?

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 12 yıl önce
Sayın ADB Aktarma için ESB ye gelenler de uçak koltuklarında geliyor. Kargo da ya da uçağın üstünde gelmiyor. AHL de de transfer yolcuları büyük oranı oluşturuyor. Aktarma maktarma üst üste koyunca bu istatistikler oluşuyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Sayın ESB Anadolujetin aktarmalarını çıkar.Sonra bir hesapla bakalım TAV çokmu çalışmış....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Toplam uçak ve yolcu sayılarında Esenboğa Adnan Menderes'e fark atnışdurumda. TAV İzmir reklam yapmakla zaman geçirirken TAV Ankara uçak-yolcu sayılarını arttırmakla meşgul olmuş sanırım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000