16 Nisan 2011, Cumartesi 15:16:17

HAVALİMANLARI 'VİZESİZ DÖNEM'E HAZIR

Türkiye ile Rusya arasında vize uygulamasının kalkmasının ardından 'vizesiz dolaşım' iki ülke arasında uygulanmaya başlanırken, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Orhan Birdal, havalimanlarının vizesiz döneme hazır olduklarını söyledi.
  • el insaf. Senin hiç birşey bilmeyen dediğin adam AHL yi avucunun içi gibi biliyor, haftanın yarısını orada geçiriyor, bütün sorunlardan da haberdardır merak etme, DHMİ ve THY yi nasıl bir arada götürdüğünü de bilmiyormuş senin büyük bilgi birikimine göre, onun için ülkede havacılık bu noktada, onun için şuana kadar bir tane bile şikayet yok özel havayollarından, onun için slotlar herkesi memnun ediyor, onun için hem DHMİ hem THY yükseliyor sürekli. güneş balçıkla sıvanmaz..
  • Ataturk Havalimani hakkinda hicbir sey bilmedigi ortada olan ve ayni anda hem dhmi genel mudurlugu hem de thy yonetim kurulu uyeligini nasil yaptigi bilinmeyen kisi, AHL nin girisi,cikisi,E5 den gelen yollarin ustu,Dunya Ticaret Merkezinden gelen yolun ustu ,THY genek mudurlugun onu acik otopark olmus,araclar arka arkaya dizilmisler ,gordugum en kullanissiz havalani olan AHL da gorevli polisler birak yabanci dili turkceyi konusamiyor,kabalikla,kabadayilikla is yapmaktalar ,hemsehrilerinin cogunlukta oldugu maganda taksiciler tam bir facia ,her gun olay her gun sorun yasaniyor ve sen butun bu sorunlari cozecegine,ilgilenecegine kalkmis su yeterli bu yeterli diyorsun...Alanda sadece pasaport kontrolu vs sorun degil trafikten tut hersey sorun
  • rus mafyası artık yerleşecek türkleri kesecek yunanistanda arnavutlar turkiyede ruslar olacak allahım sen bize yardım et..........schengeen schengeen
  • PASAPORT BANKOLARINDA YETERİ KADAR MEMUR YOK ÜLKEYE GİRMEK İÇİN TURİSTLER SAATLERCE SIRA BEKLİYOR...ÇIKMAK İÇİNDE AYNI ŞEY....PASAPORT BANKOLARINDAKİ EKSİK MEMURLAR AHL YE YAKIŞMIYOR,DEVLET ACİL ÖNLEM ALSIN...7 DÜVELE HER GEÇEN GÜN REZİL OLUYORUZ....
  • HAYDİ SC HENGEEN DE SIRA AMA BENİM UMUDUM YOK DHMİ sorarım neden avrupa daki gibi avrupa birligi vatandaşrını gecmesi rahat saglamak icin ab bayragı kulnaılmıyor??? türkler ve ab vatandasları oradan gecsin dıyeri dnya vatadaslarıdan daha prestij degilmi??
  • Vizeli donemde dahi vizenin kalktigi ulkelerde registrasyon dedikleri bir durum soz konusu idi , onemli olan havaalanindan iceri girmesi degil girdikten sonra ne halt karistirdigini takip edebilmek, vizeyle bile geldiklerinde takip edilemeyen malum sektorede faaliyet gosteenlere nasil bir tedbir uygulamayi dusunuyorlar,gelenler cogalirsa piyasa dusebilir esasinda bu bizim isimize gelir, hangi polis giriste niye geldin nerde kalacan seyahat sigortan varmi diye sormus bundan sonrada soracaklarini zannetmiyorum sizin anlayacaginiz vizenin dahada zorlastirilmasi gereken ulkelere aciyoruz bu kapilari , hangi akla hizmet ettigide belli degil
  • sabiha gökçen özel bir havaimanı, dhmi bünyesinde değil, dhmi ile alakası yok, bilmeden ahkam kesmeyelim....
  • DHMİ de pistler,terminaller,Hava trafik kontrol merkezleri,vs.vs. herşey hazırda; SON ALINAN VEDE ALINAMAYAN BAZI KARARLAR NETİCESİNDE PERSONEL MESAİYE NE KADAR HAZIR ???
  • sabiha gökçende bi sürü var 2 yada 4 tanesini çalışıyo.millet sırada bekliyo.şimdi siz çok açsanız boş kontrol noktalarına yenisinimi ekleyeceksiniz?

Birdal, "Pasaport kontrol ve geçiş noktaları yeterli. Yolcunun sıkıntı yaşamaması için ihtiyaca göre yeni kontrol noktaları açılabilir" dedi.

DHMİ üst düzey yönetimi, yıllık olağan genel toplantısını yapmak üzere Antalya'da bir araya geldi. '2011 yılı yatırım değerlendirme toplantısı' adlı buluşmaya DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal, Yönetim Kurulu ile daire başkanları ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen havalimanı başmüdür ve müdürleri katıldı.

Rusya ile vizesiz döneme bugün geçilmesinin ardından bir değerlendirmede bulunan DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal, mevcut havalimanlarının kapasite ve denetim sıkıntısı yaşanmayacağını söyledi. Birdal, "Pasaport kontrol ve geçiş noktaları yeterli. Yolcunun sıkıntı yaşamaması için ihtiyaca göre yeni kontrol noktaları açılabilir. Yurt dışında da bu şekilde işliyor. Şu an ihtiyacın üzerinde pasaport kabini ve kontrol noktamız var" diye konuştu. Orhan Birdal, şöyle devam etti:

"Havayolu şirketlerimiz, vize kalkan ülkelere uçuş yapmak ve oralara yolcu taşımak için farklı çalışmalar yapıyorlar. Bize düşen, yeni destinasyonlara uçma konusunda havayolu şirketlerimizin talepleri olursa onları değerlendiriyoruz, en uygun şartlarda biz de bu havaalanlarını kullanma konusunda onlara izin veriyoruz. Tabii bu konu tek taraflı değil. Yabancı şirketler de Türkiye'nin bu potansiyelini görerek buraya uçuş yapmak istiyorlar. "

GENİŞLEMEYE MÜSAİT

"Havacılık ve turizm sektöründe işler 'kazan kazan' esasına göre yürüyor" sözleriyle konuşmasını sürdüren Birdal, "Bizim özellikle turizme yönelik havalimanlarımızda genişlemeye müsait bir yapımız var. Yani biz terminal ve diğer tesislerimizi buna uygun hale getiriyoruz. Türkiye'de 2003 yılında toplam yolcu kapasitesi terminallerde 49, 5 milyonken bugün 165 milyonun üzerine çıktı. Sürekli bir iyileştirme, yenileme ve büyütme gayreti içerisindeyiz" dedi.

TEDBİRLER ALINDI

DHMİ'nin tek merkezden kontrol anlamına gelen 'Smart Projesi' hakkında da bilgi veren Genel Müdür Birdal, "Proje kapsamında 'Türkiye hava sahası' tek bir merkezden kontrol edilecek. Ankara'da yapmış olduğumuz Türkiye Hava Trafik Kontrol Merkezi'nden kontrol edilecek. Ama bunun yanı sıra İstanbul, İzmir, Antalya, Bodrum, Dalaman ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde Ercan'da da ayrıca yaklaşma kontrol amaçlı hava trafik kontrol ünitelerimiz var" diye konuştu. (Milliyet)

HAVALİMANLARI 'VİZESİZ DÖNEM'E HAZIR

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 13 yıl önce
el insaf. Senin hiç birşey bilmeyen dediğin adam AHL yi avucunun içi gibi biliyor, haftanın yarısını orada geçiriyor, bütün sorunlardan da haberdardır merak etme, DHMİ ve THY yi nasıl bir arada götürdüğünü de bilmiyormuş senin büyük bilgi birikimine göre, onun için ülkede havacılık bu noktada, onun için şuana kadar bir tane bile şikayet yok özel havayollarından, onun için slotlar herkesi memnun ediyor, onun için hem DHMİ hem THY yükseliyor sürekli. güneş balçıkla sıvanmaz..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Ataturk Havalimani hakkinda hicbir sey bilmedigi ortada olan ve ayni anda hem dhmi genel mudurlugu hem de thy yonetim kurulu uyeligini nasil yaptigi bilinmeyen kisi, AHL nin girisi,cikisi,E5 den gelen yollarin ustu,Dunya Ticaret Merkezinden gelen yolun ustu ,THY genek mudurlugun onu acik otopark olmus,araclar arka arkaya dizilmisler ,gordugum en kullanissiz havalani olan AHL da gorevli polisler birak yabanci dili turkceyi konusamiyor,kabalikla,kabadayilikla is yapmaktalar ,hemsehrilerinin cogunlukta oldugu maganda taksiciler tam bir facia ,her gun olay her gun sorun yasaniyor ve sen butun bu sorunlari cozecegine,ilgilenecegine kalkmis su yeterli bu yeterli diyorsun...Alanda sadece pasaport kontrolu vs sorun degil trafikten tut hersey sorun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
rus mafyası artık yerleşecek türkleri kesecek yunanistanda arnavutlar turkiyede ruslar olacak allahım sen bize yardım et..........schengeen schengeen

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
PASAPORT BANKOLARINDA YETERİ KADAR MEMUR YOK ÜLKEYE GİRMEK İÇİN TURİSTLER SAATLERCE SIRA BEKLİYOR...ÇIKMAK İÇİNDE AYNI ŞEY....PASAPORT BANKOLARINDAKİ EKSİK MEMURLAR AHL YE YAKIŞMIYOR,DEVLET ACİL ÖNLEM ALSIN...7 DÜVELE HER GEÇEN GÜN REZİL OLUYORUZ....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
HAYDİ SC HENGEEN DE SIRA AMA BENİM UMUDUM YOK DHMİ sorarım neden avrupa daki gibi avrupa birligi vatandaşrını gecmesi rahat saglamak icin ab bayragı kulnaılmıyor??? türkler ve ab vatandasları oradan gecsin dıyeri dnya vatadaslarıdan daha prestij degilmi??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Vizeli donemde dahi vizenin kalktigi ulkelerde registrasyon dedikleri bir durum soz konusu idi , onemli olan havaalanindan iceri girmesi degil girdikten sonra ne halt karistirdigini takip edebilmek, vizeyle bile geldiklerinde takip edilemeyen malum sektorede faaliyet gosteenlere nasil bir tedbir uygulamayi dusunuyorlar,gelenler cogalirsa piyasa dusebilir esasinda bu bizim isimize gelir, hangi polis giriste niye geldin nerde kalacan seyahat sigortan varmi diye sormus bundan sonrada soracaklarini zannetmiyorum sizin anlayacaginiz vizenin dahada zorlastirilmasi gereken ulkelere aciyoruz bu kapilari , hangi akla hizmet ettigide belli degil

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
sabiha gökçen özel bir havaimanı, dhmi bünyesinde değil, dhmi ile alakası yok, bilmeden ahkam kesmeyelim....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
DHMİ de pistler,terminaller,Hava trafik kontrol merkezleri,vs.vs. herşey hazırda; SON ALINAN VEDE ALINAMAYAN BAZI KARARLAR NETİCESİNDE PERSONEL MESAİYE NE KADAR HAZIR ???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
sabiha gökçende bi sürü var 2 yada 4 tanesini çalışıyo.millet sırada bekliyo.şimdi siz çok açsanız boş kontrol noktalarına yenisinimi ekleyeceksiniz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000