28 Kasım 2015, Cumartesi 15:01:31

DHMİ havacılık forumu düzenledi

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım, dünyanın gözünün İstanbul'a yapılacak 3. havalimanında olduğunu söyledi.
  • ne kadar kalabalık ya resmen izdiham olmuş, millet demekki bu günü bekliyormuş :). dhmi yönetimini fotoğraftan çıkarınca kalan kişiler bi uzun masanın etrafında da toplanabilirmiş aslında, boşuna lütfi kırdara kadar gitmişler.
  • Şirketlerin sorunlarını umarım daire başkanları cevaplamistir.
  • Bütün dhmi emeklileri toplanmış. Ne konuşurlar acaba
  • Cumhurbaşkanı Rizeli. THY Genel Müdürü Rizeli. Sivil Havacılık Genel Müdürü Rizeli. DHMİ Genel Müdürü Rizeli. Bu adamlar işi biliyor kardeşim. Helal olsun.
  • Resimlerde, kürsüdeki konuşmacının ad, soyad ve ünvanının yazılı olduğu plakalarda ismin önüne SAYIN ifadesi kullanılması biraz garip olmuş. Zira, Antetli kağıda başlık açılıp ilgili kişiye hitaben resmi bir yazı yazılmıyor ki ne gerek var?.. (Akademik ünvanlar Prof. Dr. v.s. yazılabilir ama Sn kısaltmasının hiç bir espirisi yok ) Eğer illa ki yazılması gerekiyor ise de resmi bir toplantı olduğundan mütevellit Sn yerine kısaltma yapılmaksızın SAYIN yazılması daha doğru olacaktır. Avrupalılar Türkleri överken hep şunu söyler: "...Türkler çok çalışkan ellerinden her iş geliyor, ama organizasyon kültürleri sıfır bir durumu organize edebilmeleri için mutlaka başlarına birisini koymak gerekiyor..."
  • Motorlu Taşıtlar Vergisi indirilmiş mi? Yer hizmet şirketlerinin kabarık faturaları ne olmuş? Doğru adrese başvurmak gerek!
  • Ne o ya genel havacılar bakıyorum SHY gzınızı almış, ses seda yok. Pala remzi de oradaymış :) umarım güzel bir gün olmuştur.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi  (DHMİ) Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım, dünyanın gözünün İstanbul'a yapılacak 3. havalimanında olduğunu söyledi.

İstanbul’da düzenlenen 1.Genel Havacılık Forumu, genel ve sivil havacılık sektörünü biraya getirdi. Forumda, Türkiye’de genel, sivil ve amatör havacılığın geliştirilmesi konularında oturumlar düzenlendi.

1. Genel Havacılık Forumu Hilton Otel’de gerçekleştirildi. Foruma, Devlet Hava Meydanları İşletmesi  (DHMİ) Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım, Sivil Havacılık Genel Müdürü Bilal Ekşi, Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı Genel Müdürleri ile çok sayıda genel ve sivil havacılık sektöründen işadamları katıldı.

Genel Havacılık Forumunun açılış konuşmasını Serdar Hüseyin Yıldırım yaptı. Yıldırım konuşmasında, havacılık sektörünün öneminin her geçen gün biraz daha arttığını belirtti.

Türkiye’deki havacılık sektörünün Dünyadaki gelişme hızının çok üzerinde ilerlediğini kaydeden Yıldırım, “Yolcu sayısı, uçak sayısı, havalimanları ve alt yapı olarak baktığımızda büyük bir gelişme görüyoruz. Ancak bu gelişme geneldeki havacılık kültürüne tam yansıyor mu? Benim şahsi fikrim odur ki bir ülkede havacılık kültürünün gelişmesi daha çok genel havacılığın gelişmesiyle mümkün oluyor. Yani daha çok kişinin uçakta seyahat etmesi elbette güzel bir şey ama bu genel manada havacılık kültürünün gelişmesine çok  hizmet etmeyebiliyor. Biz DHMİ olarak şu son atılım döneminde çok sayıda havalimanı inşa ettik. Altyapımızı ciddi manada güçlendirdik. Şu anda dünyanın gözlerinin üzerinde olduğu en büyük havalimanını İstanbul’da yapmaktayız. Hava trafiği konusunda da alt yapımızı hızlı bir şekilde geliştiriyoruz. Smart projesi ile artık Türk hava sahasının tamamı tek elden kontrol ediliyor” diye konuştu.

“SİVİL HAVACILIĞIN ÜVEY EVLAT MUAMELESİ GÖRMESİNİ İSTEMİYORUZ”

Yıldırım’ın ardından konuşma yapmak üzere kürsüye çıkan Bilal Ekşi ise sivil havacılığın ticari havacılıktan farklı olduğuna değindi. Ekşi, “Genel havacılık konusu Amerika kıtası ile Avrupa kıtasında biraz farklı değerlendiriliyor. Amerika kıtasında bireyselcilik ön planda, bu yüzden genel havacılık çok gelişmiş durumda. Amerika’da genel havacılıktaki kaza oranı, ticari havacılıktaki kaza oranından 50 kat daha fazla. Genel havacılıkta Amerika’da kaza olduğunda devletin en üst organları ayağı kalkıp bu kaza niye oldu deyip mahkemelerde o gözle bakmıyorlar, bireysel bakıyorlar. Genel havacılığın ve sivil havacılığın üvey evlat muamelesi görmemesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından uçuş okulları, genel havacılık ve amatör havacılık konularında forumlar düzenlenerek sunumlar yapıldı. Forumda konuşma yapması beklenen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım program değişikliği nedeniyle foruma katılamadı.

DHMİ havacılık forumu düzenledi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

izdiham ~ 5 yıl önce
ne kadar kalabalık ya resmen izdiham olmuş, millet demekki bu günü bekliyormuş :). dhmi yönetimini fotoğraftan çıkarınca kalan kişiler bi uzun masanın etrafında da toplanabilirmiş aslında, boşuna lütfi kırdara kadar gitmişler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 5 yıl önce
Şirketlerin sorunlarını umarım daire başkanları cevaplamistir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aliye Hanım ~ 5 yıl önce
Aliye Hanım cevapladı
Emekli ~ 5 yıl önce
Bütün dhmi emeklileri toplanmış. Ne konuşurlar acaba

Yanıtla

Kalan karakter 1000
RİZELİ ~ 5 yıl önce
Cumhurbaşkanı Rizeli. THY Genel Müdürü Rizeli. Sivil Havacılık Genel Müdürü Rizeli. DHMİ Genel Müdürü Rizeli. Bu adamlar işi biliyor kardeşim. Helal olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kürsü ~ 5 yıl önce
Resimlerde, kürsüdeki konuşmacının ad, soyad ve ünvanının yazılı olduğu plakalarda ismin önüne SAYIN ifadesi kullanılması biraz garip olmuş. Zira, Antetli kağıda başlık açılıp ilgili kişiye hitaben resmi bir yazı yazılmıyor ki ne gerek var?.. (Akademik ünvanlar Prof. Dr. v.s. yazılabilir ama Sn kısaltmasının hiç bir espirisi yok ) Eğer illa ki yazılması gerekiyor ise de resmi bir toplantı olduğundan mütevellit Sn yerine kısaltma yapılmaksızın SAYIN yazılması daha doğru olacaktır. Avrupalılar Türkleri överken hep şunu söyler: "...Türkler çok çalışkan ellerinden her iş geliyor, ama organizasyon kültürleri sıfır bir durumu organize edebilmeleri için mutlaka başlarına birisini koymak gerekiyor..."

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Genel Havacılık ~ 5 yıl önce
Motorlu Taşıtlar Vergisi indirilmiş mi? Yer hizmet şirketlerinin kabarık faturaları ne olmuş? Doğru adrese başvurmak gerek!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Evet ~ 5 yıl önce
Cok iyi aldilar gazimizi. Salon gazla doldu. Keske gelip icine cekseydin biraz birseyler ogrenirdin.
Aydınlık Gelecek ~ 5 yıl önce
Sektörel sorunlar konuşularak aşılır. Sayın Bakanımız göreve başlar başlamaz sorunlar teker teker çözüme kavuşur. Umutsuzluğa kapılmamak gerek.
No comment :) ~ 5 yıl önce
Ne o ya genel havacılar bakıyorum SHY gzınızı almış, ses seda yok. Pala remzi de oradaymış :) umarım güzel bir gün olmuştur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000