16 Kasım 2017, Perşembe 12:56:34

DHMİ Almanya'da DFS ile görüşecek

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Funda Ocak ve beraberindeki ekip Avrupa'nın önde gelen eğitim kuruluşu DFS ile görüşme yapmak için Almanya'ya gitti.
  • Editör yorumları okuyacak zaman bulamıyor galiba
  • 15 temmuzda çocuklarını bırakıp smat a meslektaşlarının yanına koşan bir dernek başkanıdır Sinan Bey. Biz unutmadık! !!!
  • Cogu zaman trafigi hizlandirmak icin inisiyatif alan atc arkadaslar sanirim eskisi gibi sevkli calisamiyorlardir.
  • Pilotlara kanunen seyrusefer bir gecede %50 zam yapti. O zaman nerdeydiniz. Yıllardır iade edilen paralar icin seyrusefer ne yapti. Dernek hesap sorsana. Elektronik sis geçmiş haberiniz mi yok.
  • O zaman bütün board'a oturmayan gündüzcü atc'lerin, genel müdürlükteki atc'lerin ve eğitimdeki atc'lerin rate'leri düşürülsün. Tehlikeyi riski alıp çalışan, herhangi bir hadisede rate'i düşebilen kontrolörler ile hiçbir riske girmeden rahatça işlerini yapanlat arasında fark olmalı. Rate'in var ama 10 yıldır aktif trafik atmamışsın. Bence çarpıklık burada başlıyor.
  • sayin hocam bir yazsa da öğrensek; DFS bunyesindeki kadrolarin maas skalasini kontrolerden muhendise , egitmenden aim calisanina, varsa dfs bunyesindeki pilotlara kadar belirli kadrolarin maaslarini kiyaslasa. DFS ile isbirligi cok guzel bir adim. onlarin nesini transfer edecegiz tam olarak bilmiyorum Ancak, hangi işe/emeğe ne kadar değer veriyorlar, değer ölçütleri her ne ise BENCE ONCELIKLE ONU TRANSFER EDELIM Saygılar
  • Şu kurumda kontrolör camiası kadar güçlü ama bir o kadar aciz başka millet tanımadım. Allah’ıma bin şükür vakitlice ayrılıp başka mesleğe geçtiğime... Yoksa kahrımdan ölürdüm herhalde... Sayın cumhurbaşkanının “bunu yapan hangi hain?” diye sorduğu işi bile isteye yapanlar o koltuklarda oturuyorsa, siz de hainlik yapın kardeşim. Her çıkana bir tur stand-by çekin, ne istiyorsanız olsun... Ya da bırakın bu mesleği, inanın geçtiğiniz dere ürküttüğünüz kurbağaya deymiyor... Seyrüsefer Dairesi özelleşmedikçe, DHMİ kamburunu sırtından atmadıkça hiçbir sorununuz çözülmez arkadaşlar... Eski çalışma arkadaşlarıma Allah’tan sabır, onlara bu zulmü hak görenlere ve kişisel hırsları uğruna bu memleketin zararına çalışan bürokrat takımına öbür tarafta ağır hesaplar diliyorum.
  • Sevgili dostlar, Sizden bir ricam var. Belli ki herkes biraz bir şeylere kırgın, küskün. Ama bu platformda isim vermeden yapılan ve hakaret içeren yorumlarınız kimleri nasıl ve ne şekilde üzer, kırar diye hiç düşünmez misiniz? DFS ve DHMİ bin eğitim alanında işbirliği yapmasının arkasında nasıl bir emek, özveri, sabır var biliyor musunuz? Eleştiri çok güzel, gerekli. Ama biraz empati, biraz sağduyu. Bana yapılan bir saldırı yok, hatta övgüler var. Ama hiç bir mecburiyetim olmadığı halde ben kazanımlarımi, deneyimlerimi ülkeme ve insanima geri aktarabilmek adına insan üstü bir çaba sarf ederken, sırf laf olsun diye bu konunun sulandirmasini anlamış değilim. En güzel günler ve sağlıklı sağduyulu yorum ve eleştirilerde buluşmak üzere. Saygılar, sevgiler
  • Doküman bilgisi ve Board tecrubesı oldukca uzun ve cok ınsan yetıstırmış bir eğitmenim . Meslek bütünlüğüne davet edıyorum herkesı , haclı seferlerıne dönüşmesin eğitim dairesi ve seyrusefer dairesi kımse gucunu kaybetmedı , Atatürk ün dediği gibi çağdaş eğitimler çağdaş beyınlerle meslek insanları yetıstırır. Genc dımağlara yöneticikte fırsat verin hemen önyargı hep ınsanlıgın yaptıgı en buyuk hatadır .15 yıllık ınsan kadro minımum burası , kanuna göre hareket edılıyor egıtım gönül işidir ,ıyı bır teorı backround u ister , bordda cıddıyet herkesde aynımı aırmısslerı degerlendırenlere soralım bır bord 1.5 saatte 5 kısı frekansta yerdegıstırıyor , bende orda ıdım bır zamanlar ben en dısıplınlı en guzel calısan ınsan yetıstıren belkı ılk 10 kısıye gırecek bır atc deydım.bu savası devam ettırırsenız tum bırımler bıze guler . Vayss sunlara bak uc kurus ders ucretı ıcın bırbırlerıne gırdıler , 6 saat unv mezunu yenı dogmuş bır bebege emekleme öğretmek zor bırsey , atc bord dostlarım sızde yurumeyı öğretıyorsunuz , zıncırın halkaları kopmaz bır butundur .bunu lütfen bozmayalım . Esb eğitmen
  • Sinan bey diyeceksiniz!

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Funda Ocak ve beraberindeki ekip Avrupa'nın önde gelen eğitim kuruluşu DFS ile görüşme yapmak için Almanya'ya gitti.

Funda Ocak DFS ile yapılacak görüşme için: "Avrupa’nın önde gelen eğitim kuruluşu DFS ile daha önce imzalanan anlaşma kapsamında görüşmeler yapmak üzere Almanya'dayız. Langen’deki DFS kampüsünde iki gün sürecek çalışmalarda, eğitim ve diğer alanlarda iş birliğinin geliştirilmesine yönelik fikir alış verişinde bulunulacak" dedi. 

Ocak sözlerine şöyle devam etti; "Faaliyet alanlarında küresel çapta iddialı iki lider kuruluş arasındaki işbirliğinin DHMİ'nin gittikçe güçlenen eğitim vizyonuna katkı sağlayacağına inanıyorum. Başkanlığımdaki DHMİ heyetine DFS Akademi Genel Müdürü ve arkadaşlarının konukseverliğine teşekkür ediyorum."

DHMİ Almanya'da DFS ile görüşecek

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (60)

Yayınlanmazsiniz ~ 5 yıl önce
Editör yorumları okuyacak zaman bulamıyor galiba

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Atccont ~ 5 yıl önce
15 temmuzda çocuklarını bırakıp smat a meslektaşlarının yanına koşan bir dernek başkanıdır Sinan Bey. Biz unutmadık! !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Moralsiz atc ~ 5 yıl önce
Cogu zaman trafigi hizlandirmak icin inisiyatif alan atc arkadaslar sanirim eskisi gibi sevkli calisamiyorlardir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Insaf ~ 5 yıl önce
Pilotlara kanunen seyrusefer bir gecede %50 zam yapti. O zaman nerdeydiniz. Yıllardır iade edilen paralar icin seyrusefer ne yapti. Dernek hesap sorsana. Elektronik sis geçmiş haberiniz mi yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adalet! ~ 5 yıl önce
O zaman bütün board'a oturmayan gündüzcü atc'lerin, genel müdürlükteki atc'lerin ve eğitimdeki atc'lerin rate'leri düşürülsün. Tehlikeyi riski alıp çalışan, herhangi bir hadisede rate'i düşebilen kontrolörler ile hiçbir riske girmeden rahatça işlerini yapanlat arasında fark olmalı. Rate'in var ama 10 yıldır aktif trafik atmamışsın. Bence çarpıklık burada başlıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Oyuna gelmeyin ~ 5 yıl önce
Oyuna gelmeyin yetkili sendikanin icindeki muhtemelen bordda calismayan atcolar kaşiyo bu isi akillarinca ek odemede attiklari kazigi unutturacaklar bak herkes egitim ek ders vs diyo ek odemeler ne oldu atco dan fazla alan gruplar ne oldu unutmayin bunlarida sakın bi adalet istiyosak boardbasi gelecek sendika bunu saglasin baska isler yerine
Ek ödeme ~ 5 yıl önce
Önce ek ödemenin veriliş sürecini, sonrasında tazminattan mahsuplaşma sürecini öğren. Ayrıca yorumunla çelişiyorsun.
Alaaddin hocam ~ 5 yıl önce
sayin hocam bir yazsa da öğrensek; DFS bunyesindeki kadrolarin maas skalasini kontrolerden muhendise , egitmenden aim calisanina, varsa dfs bunyesindeki pilotlara kadar belirli kadrolarin maaslarini kiyaslasa. DFS ile isbirligi cok guzel bir adim. onlarin nesini transfer edecegiz tam olarak bilmiyorum Ancak, hangi işe/emeğe ne kadar değer veriyorlar, değer ölçütleri her ne ise BENCE ONCELIKLE ONU TRANSFER EDELIM Saygılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Alaattin Aplak ~ 5 yıl önce
Benim buradan bazı bilgileri paylaşmam doğru olmaz. Ama isteyen herkese her türlü bilgiyi daha sağlıklı ortamlarda verebilirim. Sevgiler, saygılar
ATC ~ 5 yıl önce
Şu kurumda kontrolör camiası kadar güçlü ama bir o kadar aciz başka millet tanımadım. Allah’ıma bin şükür vakitlice ayrılıp başka mesleğe geçtiğime... Yoksa kahrımdan ölürdüm herhalde... Sayın cumhurbaşkanının “bunu yapan hangi hain?” diye sorduğu işi bile isteye yapanlar o koltuklarda oturuyorsa, siz de hainlik yapın kardeşim. Her çıkana bir tur stand-by çekin, ne istiyorsanız olsun... Ya da bırakın bu mesleği, inanın geçtiğiniz dere ürküttüğünüz kurbağaya deymiyor... Seyrüsefer Dairesi özelleşmedikçe, DHMİ kamburunu sırtından atmadıkça hiçbir sorununuz çözülmez arkadaşlar... Eski çalışma arkadaşlarıma Allah’tan sabır, onlara bu zulmü hak görenlere ve kişisel hırsları uğruna bu memleketin zararına çalışan bürokrat takımına öbür tarafta ağır hesaplar diliyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
still atc ~ 5 yıl önce
Güzel tavsiye ve tespitlerde bulunmuşsunuz, ancak bir konuda çok yanlış bir kelime seçmişsiniz. Her çıkana yok yere stand-by çekmek değil de, görevi ifa ederken inisiyatif almamayı tercih etmek asla "hainlik" olmuyor. İnisiyatif almak, riske girmek kıymet görmüyor nede olsa. Meslek olarak sıfır riskle gerçeklikle alakasız simülasyonlarda çoluk çocuğa mobbing yapıp egosunu cilalayanlara daha çok para reva görüldüğüne göre. Trafiklere uçuş planını izletmek her kontrolörün mesleki özgürlüğüne dahil bir tercihtir, hainlikle, eylemle tanımlamak doğru değil.
Alaattin Aplak ~ 5 yıl önce
Sevgili dostlar, Sizden bir ricam var. Belli ki herkes biraz bir şeylere kırgın, küskün. Ama bu platformda isim vermeden yapılan ve hakaret içeren yorumlarınız kimleri nasıl ve ne şekilde üzer, kırar diye hiç düşünmez misiniz? DFS ve DHMİ bin eğitim alanında işbirliği yapmasının arkasında nasıl bir emek, özveri, sabır var biliyor musunuz? Eleştiri çok güzel, gerekli. Ama biraz empati, biraz sağduyu. Bana yapılan bir saldırı yok, hatta övgüler var. Ama hiç bir mecburiyetim olmadığı halde ben kazanımlarımi, deneyimlerimi ülkeme ve insanima geri aktarabilmek adına insan üstü bir çaba sarf ederken, sırf laf olsun diye bu konunun sulandirmasini anlamış değilim. En güzel günler ve sağlıklı sağduyulu yorum ve eleştirilerde buluşmak üzere. Saygılar, sevgiler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sn Aplak ~ 5 yıl önce
Deneyimlerinizi ve kazanımlarınızı bu ülke sayesinde, bu kurum sayesinde yaptınız efendim. Madem bu kadar vatan severdiniz, madem bu kadar öz veriliydiniz; neden fırsatını bulduğunuz anda DFS'ye geçtiniz? Neden sizi o konuma getiren DHMİ'de kalmadınız? Biz memleketimizi kendi arzularımızın üzerinde tutuyoruz diye mi oluyor tüm bunlar? Ayrıca hemen herkesin, cumhurbaşkanının bile Almanya üçüncü havalimanını istemiyor diye bas bas bağırdığı bir ortamda, bu kadar vatan haini adamı koruyup kolladığı, Türkiye'ye bu kadar açıktan düşmanlık ettiği bir ortamda DHM'nin DFS ile işbirliği yapması ne garip bir iştir?
Instructor ~ 5 yıl önce
Doküman bilgisi ve Board tecrubesı oldukca uzun ve cok ınsan yetıstırmış bir eğitmenim . Meslek bütünlüğüne davet edıyorum herkesı , haclı seferlerıne dönüşmesin eğitim dairesi ve seyrusefer dairesi kımse gucunu kaybetmedı , Atatürk ün dediği gibi çağdaş eğitimler çağdaş beyınlerle meslek insanları yetıstırır. Genc dımağlara yöneticikte fırsat verin hemen önyargı hep ınsanlıgın yaptıgı en buyuk hatadır .15 yıllık ınsan kadro minımum burası , kanuna göre hareket edılıyor egıtım gönül işidir ,ıyı bır teorı backround u ister , bordda cıddıyet herkesde aynımı aırmısslerı degerlendırenlere soralım bır bord 1.5 saatte 5 kısı frekansta yerdegıstırıyor , bende orda ıdım bır zamanlar ben en dısıplınlı en guzel calısan ınsan yetıstıren belkı ılk 10 kısıye gırecek bır atc deydım.bu savası devam ettırırsenız tum bırımler bıze guler . Vayss sunlara bak uc kurus ders ucretı ıcın bırbırlerıne gırdıler , 6 saat unv mezunu yenı dogmuş bır bebege emekleme öğretmek zor bırsey , atc bord dostlarım sızde yurumeyı öğretıyorsunuz , zıncırın halkaları kopmaz bır butundur .bunu lütfen bozmayalım . Esb eğitmen

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Komik olmayın ~ 5 yıl önce
Herkes biliyor ki, kursta yeni gelen meslektaşlarımıza zulüm etmekten başka bildiğiniz bir iş yok. Kaç kişiyi haksız yere mesleğinden ettiniz, önce onun hesabını görün vicdanınızda... Yine herkes gayet iyi biliyor ki, bu iş OJT’de öğrenilir, kursta yahut okulda değil... Çok kurs birincisi biliyoruz ilk gününde dört tane airmiss yapan, yine çok adam biliyoruz kursta az kalsın bırakacak olduğunuz, adamlar gelip İstanbul’un en yoğun trafiğini on senedir kusursuz atıyor. Bunu eğmenin bükmenin anlamı yok. Board başında operasyon yöneten, risk alan, yeri geldiğinde lisansını hatta bazen mesleğini ortaya koyan, her vaziyette ezilen, her vaziyette hor görülen, ilkokul mezunu basiretsiz ara sınıf yöneticiler tarafından mobing gören kontrolör almıyorken, sizin almanız haksızlıktır. Mesele para falan değil, kimsenin 1200 tl parada gözü yok merak etmeyin. Mesele mesleği böldürmüş olmanız. Sizi biliyorum, kule personelisiniz, Esenboğa personelisiniz. Eğer İstanbul’daki dernekçi abilerimiz sürgün yemektense zarf içinde kendilerine teklif edilen paraları almış olsalar, kule en-Route hizmeti vermiyor nasıl olsa almasın deyip kendileri iki kat fazla para alsalar, şu an hala 2500 lira maaşa talim ediyor olurdunuz. O yönetici arkadaşlara gelince, çalışanın hakkını korusun diye seçildiği mercileri atlama tahtası olarak kullanıp, bir yerlere gelen her kimse, çalışan adamın hakkını ite çakala yediren her kimse, çoluğundan çocuğundan çıkar umarım.
Smart ~ 5 yıl önce
Çok iyi öğretiyorsonuz gerçekten, 16 ay eğitimin sonunda sizin öğrettiğiniz saçma sapan bilgileri unutturmak ve yeniden gelenleri camiaya kazandırmak için bir 16 ay daha gerekiyor. Zaten senin eğitmen olma sebebin canlı trafiği beceremiyor olman, sürekli airmiss yapman... Sanki liyakatla, gerçekten de bilginle eğitmen olmuşsun gibi konuşup, boş yapma. Torpilciler sizi. Smarttayım 4 yıldır eğitim kadrosunua geçenlerinin attığı trafiği de ciğerlerini çok iyi bilirim.
Ojti ~ 5 yıl önce
Egitimden gelenlerin hali besbelli ozguvenleri kirilmis. Trafigi atmaktan cekinen ezilmiş insanlari toparlamak gene is basi egitmenlerine dusuyor. Birde insanlari boldunuz. Bu camia herşeyin farkinda. Yaziklar olsun.Sizi Allaha havale ediyorum.
Alaattin Aplak ~ 5 yıl önce
Sn Aplak rumuzuyla yazan arkadaşım, eleştiri ve yorumların için teşekkür ederim.gercekten haklı noktaların var.sayet samimi bir şekilde bilmek istersen sorularını başka bir ortamda memnuniyetle cevaplarim.
Sn Aplak ~ 5 yıl önce
Hocam sözüm size değil zaten, siz anlıyorsunuz o lafın kimlere ve ne sebeple edildiğini..
ATC ~ 5 yıl önce
Bilmeyenler için süper reklam yapmışsınız.Ama eğitim kadrosununun tümünün geçmişini bilene masal bunlar.Evet gençlere fırsat verilmeli ama bunu yaparken eskileri de paspasa çevirmemeli. Eğitim kadrosu seçilirken neye önem veriliyor?Kim seçiyor?Hangi yeteneğine göre hangi başarısına göre o kadro da yer alıyor?Çok iyi bir kontrolörmü?Bir sınava mı girip onlarca kişinin arasında en başarılısı olmuş? Oraya nasıl gidildiğini bilen insanlara maval okumayın kısacası.
Çalışan ~ 5 yıl önce
Birlik beraberlik derken !!meslek bütünlüğü derken..komik olmayın yahu.Döküman bilgisi uzun,(ne demekse ) en güzel çalışan en disiplinli en en en eğitimci arkadaşım.. mesele üç kuruş para değil elbette,yıllardır board başı ,nöbet tazminatı dillendirilirken sizlere layık görülen bu ayrıcalık haliyle aktif çalışan bizleri üzdü,motivasyonu düşürdü.teorik bilgileri havacılık donanımları level 4 'leri ve mesleki tecrübeleri birçoğunuzdan daha fazla olan insanlara yapılan bir haksızlık olarak görüyorum bu gelişmeleri, yadırgıyorum şaşırıyorum..( niye şaşırıyorum ki ben de kendime şaşırdım şimdi )
Egitici ~ 5 yıl önce
Sinan bey diyeceksiniz!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000