31 Ocak 2019, Perşembe 14:03:30

DHMİ Akademi 3 yaşında...

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Funda Ocak, DHMİ Havacılık Akademisi'nin 3. kuruluş yılında akademiye ait detaylar paylaştı.
  • Görüyor mu sun Nine, kurumu ne hale soktun. Hülle hile siyaset katakulli ile kurum ne hale geldi. Devlet Personelden kpss de terminalci olarak alınanlar lisans sahibi yapıldı, sendikacılar mödür yapıldı, hukuksuz tamim talimatlar yayınlayıp sonra iptal denilerek kaçıldı, kurumda herkese mavi boncuk dağıtılıp sonra kapılar kapatıldı. BASIN GİDİN ARTIK ki millet işine baksın
  • DHMİ akademi mi? komik olmayın.akademi kelimesinin bir şerefi vardır.hangi eğitimi hangi liyakatle veriyorsunuz? işiniz gücünüz reklam.eurocontrol gelirlerini geri gönderip ülkeye hainlik etmek de cabası.
  • Hava trafik anlamsızlaştı topluca pilotluğa başvuruyoruz. Yakında hava trafiğini de diğer memurlar atar..
  • Milleti drop etmek için elinden geleni yapmaya devam mı hala
  • Bord başında gercek trafik atan risk alan gece gunduz nobet tutan tum stresli olaylari yasayan trafikciler dururken; siz nasil olurda zaten yapmaniz gereken işi ayrica ucretlendirip biz atco lara gore 1500₺ daha fazla para aliyorsunuz siz kime kazik atiyorsunuz egitimci sanal atc ler????simulatorculer o para kesinlikle hakkiniz degil saat 10:00 da ders e basla saat 15:00 de bitsin o para helal degil zaten oraya torpil ile gittiniz.
  • Havacilik sektoru icerisindeki tum meslek gruplarinin maasi son 2 3 yilda neredeyse x2 katlandi! Kabin memurları 15bintl aliyor II. pilotların maaşı 25-28 bin tl bandına geldi.. Dhmide çalısanlar ise memur zammi+enflasyon farkına razı edilip yüz milyonlarca avro avrupaya sorgusuz sualsiz geri gönderiliyor.. çantada keklik saniyorsunuz personelinizi.. yillarca okuyup emek verip edindiğim guzel mesleğimi birakacağım. Benim için Thy Sxs Pgt akademi Cadet programı yolu açılmıştır senden yeter artık!
  • Ne kadar eğitim verirseniz verin önce ATC nin hakkını verin
  • Hayırlısıyla kurumu zarara sokan imajını yerle bir eden hak yiyenlerin gitme vakti.
  • Bunlar ne eğitimi veriyorlar ki. Tüm personeli eğitimsiz
  • Güzelim Simülatör binasını keşke katletmeselerdi bunu yaparken.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Funda Ocak, DHMİ Havacılık Akademisi'nin 3. kuruluş yılında akademiye ait detaylar paylaştı.

Geride kalan 2 yılda 43 bin 950 kişiye sertifika verildiğini belirten Ocak, elde edilen gelirin de 4.2 milyon TL'ye ulaştığını açıkladı.

Funda Ocak'ın akademiye ilişkin Twitter'dan paylaştığı bilgilendirme:

Küresel ölçekte iddialı yeni eğitim vizyonu ile DHMİ, kurum içi eğitim faaliyetleri ve havacılık sektöründe ihtiyaç duyulan meslekler için eğitim programları düzenlemeye devam ediyor.

Bu vizyonla kurulup kısa sürede çok önemli başarılara imza atan Havacılık Akademimizin kuruluş yıl dönümünde, Havacılık Eğitim Dairesi Başkanlığında görev yapan kıymetli arkadaşlarımızla kahvaltıda buluştum. 

Daha sonra sınıflara geçerek hava trafik kontrolörlüğü temel eğitimi gören öğrenci arkadaşlarımızla birlikte ders dinledim; kendilerine kuruluşumuzun vizyonunu, önemini anlatan bir konuşma yaptım.

Bu anlamlı gün vesilesiyle  eğitim altyapısı, güçlü kadrosu ve fizikî imkânlarıyla küresel ölçekte başarılara imza atmayı hedefleyen akademimizin iki yıla sığdırdığı başarılar hakkında özet bilgi sunmak istiyorum siz kıymetli takipçilerime.
 
Akademik yapı olarak yeni bir maziye sahip olmasına rağmen köklü bir eğitim geleneğine sahip DHMİ Havacılık Akademisinde, 2018 itibari ile 15.000’ i İstanbul Havalimanı (İGA) ve havacılık sektöründeki diğer paydaşlar olmak üzere toplam 37.000 kişiye eğitim verildi.

Akademimizde, kuruluşundan bugüne kadar eğitim görüp sertifika alan öğrenci sayısı 43.950 kişiye ulaştı. 

Verilen eğitimlerden 4.2 milyon TL gelir elde edildi. Ayrıca,  kurum içi personele yönelik daha önce dışarıdan temin edilen eğitim hizmetleri, gerekli yetkiler alınarak yaklaşık 20 milyon tasarruf sağlandı.

Her fırsatta belirtiyorum, eğitim çok önemli. Yeniden yapılanma sürecinde benim en çok emek verdiğim konulardan biri eğitimdi. Bu anlayışla DHMİ Havacılık Akademisini süratle kurduk, bu düzeye getirdik.

Yönetim olarak “Bilginin Gücü”ne inanarak, bu doğrultuda gerekli çalışmaları yaparak, artık Türkiye’nin en iyi kurumlarından biri olduk.  Bir marka olduk. İnşallah, küresel marka da olacağız yurt dışına da açılacağız. Yurt dışına yönelik daha yoğun eğitim vereceğiz.
DHMİ Akademi 3 yaşında...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (37)

Naylon Leydi'ye ~ 4 yıl önce
Görüyor mu sun Nine, kurumu ne hale soktun. Hülle hile siyaset katakulli ile kurum ne hale geldi. Devlet Personelden kpss de terminalci olarak alınanlar lisans sahibi yapıldı, sendikacılar mödür yapıldı, hukuksuz tamim talimatlar yayınlayıp sonra iptal denilerek kaçıldı, kurumda herkese mavi boncuk dağıtılıp sonra kapılar kapatıldı. BASIN GİDİN ARTIK ki millet işine baksın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hadi ordan ~ 4 yıl önce
DHMİ akademi mi? komik olmayın.akademi kelimesinin bir şerefi vardır.hangi eğitimi hangi liyakatle veriyorsunuz? işiniz gücünüz reklam.eurocontrol gelirlerini geri gönderip ülkeye hainlik etmek de cabası.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AtcO ~ 4 yıl önce
Hava trafik anlamsızlaştı topluca pilotluğa başvuruyoruz. Yakında hava trafiğini de diğer memurlar atar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DHMI ~ 4 yıl önce
Nerenin havası bu güzelim ah Hint Kumaşı mı kalmış şu devirde Sana benden bir tavsiye gel İnceldiği yerden kopalım ?
At(ma)Co ~ 4 yıl önce
Canim kendi adina konus.Daha fazla kazanmak icin pilot falan olmam ben. Sana basarilar dilerim. Evet sebeplerinizi anliyoruz ama biz Atco kalmak istiyoruz.
Atmacoya ~ 4 yıl önce
Sanirim dlr crm filan kaldın yemedi bi tarafların da leke atiyorsun pilotaja. Sen bu baskiya haksizliga raziysan sana bu para bile fazla
? ~ 4 yıl önce
Her sey para mi hayatta ? Eger bir trolleme calismasi icinde degilsen,algilama problemin okudugu anlamina gelir.Gerci ATC icinde de pilotlar icinde de cikiyor okudugunu anlamayanlar .Sacma sapan ithamina gelince, cevap vermeye bile degmez.Kafasi calisan bi arkadasina okut anlatsin sana... Turkceyi Turkceye cevirsin.Senden ATC de olmaz, pilot da. Ayrica mecbur muyum pilotl hayrani olmaya ?? Kivanc Tatlitug'u yakisikli,Serenay'i guzel bulmuyorum.Sila ve Yildiz Tilbe 'nin seslini de sevmiyorum. Bak ilkokul cocuguna anlatir gibi anlattim.Herkes gibi dusunmek zorunda degilim !!!
? Isaretine ~ 4 yıl önce
Bu kadar belli etme crmden cortlattiklarını seni :) yaran derin anlasilan bu kadar derinden takip ettigine gore. Sen ekmege pepe derken biz non radar app atiyorduk kuzum. Zaten icimizde boyle curuk kabiliyetsiz elmalar varken biz tazminati zor aliriz. Eminim sana 2 gun bedava calis deseler rapor patlatirsin mazeret alirsin sizin gibileri biliriz biz :) ayrica tolleri senin çapına göre yaptiğimdan hemen hopladın. Tam isabet maşallah bana :)
Bak sen ~ 4 yıl önce
Birader her şey para değilse ver bir dilekçe ben bu tazminatı da istemiyorum de benden gelen para hayir kurumuna gitsin diye rica et insan laynaklarina eminim sana yardimci olurlar. Memur maasina da trafik atarsin tarihe gecersin emi
?işaretineymiş ~ 4 yıl önce
Sayın non-radar dede/nine... Pilotaja geçmek istememekle, tazminattan vazgeçmek arasında arasında nasıl bir bağ kurdun acaba ? pilot olmak istemediğim için neden atc tazminatımı bağışlamak zorundayım ? Ben de her atc gibi uluslarası standatlarda maaş almak isterim ama alamıyorum diye neden sevdiğim işi bırakıp,sevmediğim işi yapayım ? Genç atcolara kızıyorsunuz ya hani bazen, hah işte tam da bu yüzden oluyor bunlar.Ben atc kalmak istiyorum diyen birine ''tazminatı bağışla o zaman'' demek hangi mantığa sığar ? Buraları okuyan üst düzey yetklilierin senin blöfünü görüp hemen yarın tazminatını arttıracaklarını mı düşündün ? Yani trollemekteki amacın ne ? ya da bir amacın var mı ? ve son olarak ; saygısızlık yapmam istemem ama akıl yaşta değil baştadır.
Dear question mark ~ 4 yıl önce
Amaaan kardeş neyse... tartişmaya gerek yok. Sana iyi geceler
Bak hele bak ~ 4 yıl önce
Babanin hayrina mi yapiyorsun para için yapmiyorsan? Eurocontrolden gelen maasin 6bin avro! Sen %30unu aliyorsun bunun ve hala savunuyorsun bitarafları yazik sizinle ayni meslegi yaptigima sizin adiniza utandım
bak hele hele'ye ~ 4 yıl önce
Nerenle okudun ? Nasıl dolduysanız artık sataşacak yer arıyorsunuz. Kardeşim ben sizle aynı taraftayım. Daha bunun farkına varmadan bıdı bıdı yapmayın. Tabi ki hakkımız olanı istemek normal olanı.Hem zaten senin pilotaja geçme yaşın geçmedi mi ? Geçti diye biliyorum ben BAH HELE BAH HELE ! Konuyu anla önce. Resmen dolmuşsunuz en olmayacak insana patlıyorsunuz.
:) Bir diğer atco ~ 3 yıl önce
Pilotaja geçen kardeş, başarından dolayı seni kutluyorum ancak seni pilot yaptıkları bir dünyada bende pilot olmak istemiyorum... :) Sana hayırlı işler...
Aydaşşş ~ 4 yıl önce
Milleti drop etmek için elinden geleni yapmaya devam mı hala

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sanal hava trafik kontrolorleri ~ 4 yıl önce
Bord başında gercek trafik atan risk alan gece gunduz nobet tutan tum stresli olaylari yasayan trafikciler dururken; siz nasil olurda zaten yapmaniz gereken işi ayrica ucretlendirip biz atco lara gore 1500₺ daha fazla para aliyorsunuz siz kime kazik atiyorsunuz egitimci sanal atc ler????simulatorculer o para kesinlikle hakkiniz degil saat 10:00 da ders e basla saat 15:00 de bitsin o para helal degil zaten oraya torpil ile gittiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yazık! ~ 4 yıl önce
Bunların içinde bırak atco eğitmenliğini derhal meslekten uzaklaştırılması gerekenler var .
Dikkat ~ 4 yıl önce
Havacilik sektoru icerisindeki tum meslek gruplarinin maasi son 2 3 yilda neredeyse x2 katlandi! Kabin memurları 15bintl aliyor II. pilotların maaşı 25-28 bin tl bandına geldi.. Dhmide çalısanlar ise memur zammi+enflasyon farkına razı edilip yüz milyonlarca avro avrupaya sorgusuz sualsiz geri gönderiliyor.. çantada keklik saniyorsunuz personelinizi.. yillarca okuyup emek verip edindiğim guzel mesleğimi birakacağım. Benim için Thy Sxs Pgt akademi Cadet programı yolu açılmıştır senden yeter artık!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bir ATC... ~ 4 yıl önce
Ne kadar eğitim verirseniz verin önce ATC nin hakkını verin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Veda yemeği ~ 4 yıl önce
Hayırlısıyla kurumu zarara sokan imajını yerle bir eden hak yiyenlerin gitme vakti.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kimmis ~ 4 yıl önce
Onlar?
:) ~ 4 yıl önce
Kommos onlorrr bokolomm.
Dhmi ~ 4 yıl önce
Bunlar ne eğitimi veriyorlar ki. Tüm personeli eğitimsiz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sana eğitim veremeyiz ~ 4 yıl önce
Çünkü ilk eğitim ve terbiye aileden alınıyor sen maalesef o treni kaçırmışsın.
Saçmalık ~ 4 yıl önce
Tüm diye genellediğine göre hiçbir fikrin yok.ATC içinde o kadar donanımlı insanlar var ki konuşsan ağzın açık kalır. işte bu zehir gibi kafaların çoğu board da çalışanlar.Akadademide görevli olanlar içinde de donanımlı insanlar var ama az sayıda malesef.Asıl cevher board da çalışanlar içinde.Onlar da zaten board da çalışmaktan memnun.Eğitim ünitesine ya da akademiye gidelim veya 8-5 çalışalım diye bir dertleri yok.Tek beklentileri emeklerinin karşılığını almak.İki yabancı dilde A seviyesinde olanlar ve bu yorumu yazanın kapısından dahi geçemeyeceği okullardan mezun olanlar var.
Saçmalık ~ 4 yıl önce
Tüm diye genellediğine göre hiçbir fikrin yok.ATC içinde o kadar donanımlı insanlar var ki konuşsan ağzın açık kalır. işte bu zehir gibi kafaların çoğu board da çalışanlar.Akadademide görevli olanlar içinde de donanımlı insanlar var ama az sayıda malesef.Asıl cevher board da çalışanlar içinde.Onlar da zaten board da çalışmaktan memnun.Eğitim ünitesine ya da akademiye gidelim veya 8-5 çalışalım diye bir dertleri yok.Tek beklentileri emeklerinin karşılığını almak.İki yabancı dilde A seviyesinde olanlar ve bu yorumu yazanın kapısından dahi geçemeyeceği okullardan mezun olanlar var.
DHMI ~ 4 yıl önce
Uçak kurtarma rezilliğini izledik TZX da. Eğitimli personel olmadığı belliydi. AHL de apron personeline bir bakın. Bunlarda mı eğitimli. ATC ve diğerlerine laf yok.
Yeni bir şey yok ~ 4 yıl önce
Güzelim Simülatör binasını keşke katletmeselerdi bunu yaparken.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000