01 Mart 2013, Cuma 09:58:01

ÇUKUROVA ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA İPTAL EDİLEBİLİR

Mersin ve Adana illerinin ortasına yapılacak olan Çukurova Havalimanı ihalesi işin karar aşamasına gelindi. İhaleyi alan Koçoğlu firması ile ipler kopmak üzere. DHMİ kaynakları hiç iyi şeyler söylemiyor.
  • Çukurova havalimanını TCDD mi, işletecek. Baksanıza en sağdaki bayanın arkasında TCDD Gn. Müdürü ve Binali Yıldırımın halasının oğlu Süleyman Karaman değil mi o kel kafalı adam. Binali nerede o orada. Bu nasıl iş anlamıyorum. Gn. Müdürlük adama az geliyor, şimdi millet vekilliğine mi oynuyor acaba? Adam İETT de kızaktaydı. Ne kadar deryaymış ki en alakasız olduğu bir kuruma raylı sisteme gn md olacak başka yalaka bulamadılar da onu yaptılar. Tıp kı Hamdinin THY de ki durumu gibi. Bu adamlar ne kadar alakasız tip varsa hepsini makam mevki sahibi yaptılar. İşten anlamak mı? Çok mu önemli. Nasıl olsa bizden. İşten illaki anlar.
  • Evet, Burada bazi kisiler ve firmalara rant saglamak. maselef bunu her yerde oluyor. Burada Sakirpasa Havalimani yetersiz ise havalimanini büyütebilirsiniz. Avrupada oldugu gibi Alt katlar otopark üst katlar inis ve binis peronlari olur. Havalimanin yanin istimlak edilerek az masraf ile bunun altindan kalkilabilir. Hemde degerli olan tarlalar ekim alani olarak kalir. Veya Hükümet icin Mersin büyük sehir belediyesi önemli ondan dolayi ortak havalimani gecte olsa gerceklersir.
  • Böyle olacağını millet burada söylemedi mi? Aynen de oldu işte. Şimdi sırada ercan ihalesi var. Onun da sonu aynı olacak. Daha şimdiden rezillikler başladı. Bir sene sonrada aynı şeyleri ercan için yazacağız
  • Şakirpaşa'dan rant sağlamak için uydurulan bir proje. Ekonomik olmadığından kaynak bulunamadı. firma da maalesef bu işin erbabı değil. Laz müteahhit apartman yapmıyor sonıçta. Finansman krizi Üçüncü Köprü'de de var bu arada. devlet dolaylı hazine garantisi vererek sorunu aşmaya çalışıyor. Türkiye'de projelendirilen ve bir kısmı gayri ekonomik olan bazı projelere kaynak bulmak artık kolay değil. Enerji özelleştirmeleri, enerji yatırımları, havalimanları, tüneller otoyollar hepsine kaynak yok dünyada. En komik ve saçma proje de Kanal İstanbul tabii.
  • 1 yıl önceki yorumumda böyle olacağını söylemiştim. Bazıları da şiddetle beni eletirmişlerdi.

Çukurova Havalimanı için son dönemece girildi. Artık ihale her an iptal edilebilir. Geçen yıl 26 Ocak ‘ta ihaleyi kazanan Koçoğlu firması ile DHMİ arasında imzalanan anlaşmanın üzerinden bir yılı aşkın süre geçmesine rağmen henüz ne kredi bulunabildi ne de Koçoğlu firması havalimanını yapabilmek için öz kaynak gösterebildi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın da hazır bulunduğu imza töreninden sonra verilen altı aylık kredi bulma süresinin sonunda krediyi bulamayan Koçoğlu firmasına ek süre tanınmıştı. Ek sürede de kredi bulamayan Koçoğlu firmasına sil baştan yapılmaması için bugüne kadar DHMİ tarihinde görülmemiş şekilde yeniden bir süre verildi.

Ancak 2 Şubat 2013’e  kadar verilen bu sürenin de dolmasına rağmen Koçoğlu firması gerekli öz kaynağı bile bulamadı.

Airporthaber’in DHMİ kaynaklarından edindiği bilgiye göre önümüzdeki hafta dananın kuyruğu kopacak. Pazartesi ya da Salı günü toplanacak olan DHMİ yönetimi Çukurova Havalimanı ile ilgili karar verecek.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın da ihalenin iptal edilmesine yönelik karar alabileceği ifade ediliyor.

Çukurova bölgesine yeni bir canlılık getirmesi, kargo ve enerji anlamında önemli bir yatırım olacağı gözüyle bakılan bu havalimanı ihalesinin iptal edilmesi sürecin yeniden başlaması anlamı taşıyor.

©Airporthaber.com

ÇUKUROVA ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA İPTAL EDİLEBİLİR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

tcdd mi işletecek ~ 9 yıl önce
Çukurova havalimanını TCDD mi, işletecek. Baksanıza en sağdaki bayanın arkasında TCDD Gn. Müdürü ve Binali Yıldırımın halasının oğlu Süleyman Karaman değil mi o kel kafalı adam. Binali nerede o orada. Bu nasıl iş anlamıyorum. Gn. Müdürlük adama az geliyor, şimdi millet vekilliğine mi oynuyor acaba? Adam İETT de kızaktaydı. Ne kadar deryaymış ki en alakasız olduğu bir kuruma raylı sisteme gn md olacak başka yalaka bulamadılar da onu yaptılar. Tıp kı Hamdinin THY de ki durumu gibi. Bu adamlar ne kadar alakasız tip varsa hepsini makam mevki sahibi yaptılar. İşten anlamak mı? Çok mu önemli. Nasıl olsa bizden. İşten illaki anlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.... ~ 9 yıl önce
yanlış görmüşsün o Süleyman karaman değil kaldıkı tiple yöneticilik olsaydı kıvanç tatlıtuğ başbakan olurdu tıpı bakmaz yonetıcılık ayrıca Süleyman karaman iett den kızağa alınmadı uydur ama sağlam uydur
Acenta Almanya ~ 9 yıl önce
Evet, Burada bazi kisiler ve firmalara rant saglamak. maselef bunu her yerde oluyor. Burada Sakirpasa Havalimani yetersiz ise havalimanini büyütebilirsiniz. Avrupada oldugu gibi Alt katlar otopark üst katlar inis ve binis peronlari olur. Havalimanin yanin istimlak edilerek az masraf ile bunun altindan kalkilabilir. Hemde degerli olan tarlalar ekim alani olarak kalir. Veya Hükümet icin Mersin büyük sehir belediyesi önemli ondan dolayi ortak havalimani gecte olsa gerceklersir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Demedik mi ~ 9 yıl önce
Böyle olacağını millet burada söylemedi mi? Aynen de oldu işte. Şimdi sırada ercan ihalesi var. Onun da sonu aynı olacak. Daha şimdiden rezillikler başladı. Bir sene sonrada aynı şeyleri ercan için yazacağız

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çukurova ~ 9 yıl önce
Şakirpaşa'dan rant sağlamak için uydurulan bir proje. Ekonomik olmadığından kaynak bulunamadı. firma da maalesef bu işin erbabı değil. Laz müteahhit apartman yapmıyor sonıçta. Finansman krizi Üçüncü Köprü'de de var bu arada. devlet dolaylı hazine garantisi vererek sorunu aşmaya çalışıyor. Türkiye'de projelendirilen ve bir kısmı gayri ekonomik olan bazı projelere kaynak bulmak artık kolay değil. Enerji özelleştirmeleri, enerji yatırımları, havalimanları, tüneller otoyollar hepsine kaynak yok dünyada. En komik ve saçma proje de Kanal İstanbul tabii.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ESB ~ 9 yıl önce
1 yıl önceki yorumumda böyle olacağını söylemiştim. Bazıları da şiddetle beni eletirmişlerdi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000