05 Temmuz 2011, Salı 18:11:10

CENGİZ TOPEL'E TAM NOT

Cengiz Topel Havaalanı'nı gezen DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal, havaalanına tam not verirken hiçbir eksiğinin bulunmadığını belirtti...
  • zonguldak çaycuma bi şekilde antalya gazipaşa ve kocaeli c.topel üçüde yerel yönetim ve ilk ufak havaalanı için özel şirket -tav- tarafından işletiliyor. bundan sonfra dhmi den çok özel şartlar hariç yeni açılacak havaalanlarını işletmeyeceğini söyleriz . bundan sonfraki aşamada samsun-sinop-tokat paket ile ve nevşehir-kapadokyanın özelleşmesi bekleniyor bunları yaparken dhmi nin bir an önce yeniden yapılanarak hantal bürokratik yapıdan kurtulması şart
  • eee ne zaman acilacak?
  • Bildiğim kadarıyla terminal işletmeciliği ve yer hizmetlerini belediye kendisi yapacakmış. Merak ediyorum personel alırken işi bilen insanları mı işe alacaklar?
Devlet Hava Meydanları İşletmeleri (DHMİ) Genel Müdürü Orhan Birdal, Cengiz Topel Havaalanı'na teknik ziyarette bulundu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen Havaalanı'nın kısa sürede hazır hale getirilmesinin büyük başarı olduğunu vurgulayan DHMİ Genel Müdürü Birdal, Cengiz Topel'e tam not verdi. 
 
TESİSLER ÇOK GÜZEL OLMUŞ 
 
Büyükşehir, Devlet Hava Meydanları İşletmeleri Genel Müdürlüğü'ne (DHMİ) yazı göndererek pist ve tesislerin tamamlandığını bildirdi. Cengiz Topel Havaalanı'na teknik olarak inceleyen DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal, Cengiz Topel'in uçuşlar için uygun olduğunu bildirdi. Birdal, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan tesislerin çok güzel olduğunu belirtti. DHMİ Genel Müdürü Birdal'a Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Yazıcı ve Fen İşleri dairesi Başkanı Tahir Akman da eşlik etti. 
 
YENİ BİNALAR YAPILDI 
 
Cengiz Topel Havaalanı yapım işi, Giriş kontrol binası yapımı, Terminal binası tadilatı, Sundurma Yapısı (İtfaiye Binası) yapımı ve tadilatı, Isı merkezi tadilatı, Güç merkezi tadilatı, Su deposu yapımı, Arıtma tesisi tadilatı olmak üzere toplam 7 adet binanın yapım ve tadilat işleri ve apron ve taksirat tamiratları ile peyzaj işlerini kapsadı. 
 
2.500 M² KAPALI ALANA SAHİP 
 
Sivil havacılığa açılacak olan havaalanın 2.500 metrekare kapalı alana sahip terminal binasının çatısı yenilendi, dış cephesine mantoluma ve kompozit levha kaplama yapıldı. Binanın gelen VIP girişi ayrı olacak şekilde tasarlandı. Terminal binasının etrafındaki saçaklar Çelik gergili cam örtülü olarak dizayn edildi. Tüm seramik, vitrifiye, asma tavan, boya imalatları yenilendi. 
 
İTFAİYE BİNASI VE SU DEPOSU YAPILDI 
 
Cengiz Topel Havaalanında yapılan tadilat kapsamında 120 metrekarelik bir alanda yeni su deposu inşa edildi. İnşa edilen su deposunun içerisinde 40 metreküp prizmatik modüler Çelik su deposu yapıldı. 700 metrekare alana sahip itfaiye binası çatısının taşıyıcısı tadilat edilip boyandı, ilave akslarla Çelik kolonlarla bina büyütüldü. Bina içerisine idari ofis inşa edildi. 
 
OTOPARK VE ÇEVRE DÜZENLEMESİ YAPILDI 
 
Terminal binasının yanında 150 araçlık otopark yapıldı. Ayrıca alanda çevre düzenlemesine başlanırken çevre çitleri yenilendi.
CENGİZ TOPEL'E TAM NOT

Yorumlar

Misafir ~ 13 yıl önce
zonguldak çaycuma bi şekilde antalya gazipaşa ve kocaeli c.topel üçüde yerel yönetim ve ilk ufak havaalanı için özel şirket -tav- tarafından işletiliyor. bundan sonfra dhmi den çok özel şartlar hariç yeni açılacak havaalanlarını işletmeyeceğini söyleriz . bundan sonfraki aşamada samsun-sinop-tokat paket ile ve nevşehir-kapadokyanın özelleşmesi bekleniyor bunları yaparken dhmi nin bir an önce yeniden yapılanarak hantal bürokratik yapıdan kurtulması şart

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
eee ne zaman acilacak?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Bildiğim kadarıyla terminal işletmeciliği ve yer hizmetlerini belediye kendisi yapacakmış. Merak ediyorum personel alırken işi bilen insanları mı işe alacaklar?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000