25 Mart 2010, Perşembe 07:28:03

ÇALIK BİRDAL'LA KONUŞTU ÇALIŞMALAR HIZLANDI

AKP Milletvekili Öznur Çalık, havaalanı terminal binasına yapılmakta olan AKS ilavesinin Haziran'da tamamlanacağını, geçen yıl iç ve dış hatta toplam 4049 uçuşun gerçekleştirildiği havaalanında böylece daha iyi koşullarda hizmet verileceğini bildirdi.
  • BİR MALATYALİ OLRAK ÖNUR ÇALİK'İ TAKDİR EDİYORUM.. ÇALİŞANA PRİM... ÇİRMİKTİLİ...YEŞİLYURTLULAR...
  • ÖZNÜR ÇALIĞIN MİLLETVEKİLLİĞİ ELAZIĞIN 5 TANE MILLETVEKILINE DERS OLMALI. TABII ANLAYANA OLURDA BIZIMKILERDE ANLAMAK İÇİN HERHANGİ BİR ÇABADA YOK. FUTBOL MAÇINA BİLE ÇKSALAR ÖZNUR ÇALIK TEK BAŞINA ELAZIĞIN 5 VEKİLİNİ FARKLI YENER. SADECE FUTBOLDA DEĞİL HER ORTAMDA FARK ATAR. HELAL OLSUN ÖZNUR HANIMA. ÇALIŞMALARINI BIZ BILIYORUZ BILIYORUZDA, MALATYALILARDA BILIYORDUR UMARIM. MALATYALILAR VAR GÜÇLERİ İLE HANIMEFENDIYE DESTEK OLMALIDIR. ELAZIĞLILARDA TÜM GÜÇLERİ İLE 5 MİLLETVEKİLİNDEN KURTULMAK İÇİN ÇABALAMALIDIR. SONUMUZ HAYIRLI OLUR INSALLAH

Çalık'ın konuya ilişkin girişimleri ve açıklamalarına ilişkin olarak TBMM'deki sekreteryasından yayınlanan bülten şöyle:

"Malatya Erhaç Havalimanındaki mevcut terminal binasına yapılacak olan AKS ilavesi ile ilgili olarak Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Orhan Birdal la görüşen Milletvekili Öznur Çalık, çalışmaların 28 Haziran 2010 tarihinde tamamlanacağını belirtti.

Öznur Çalık 20 milyon 818 bin TL harcanarak Paralel Taksiyolunun piste dönüştürülmesi işinin tamamlanmasının ardından daha fazla yolcu kapasiteli uçakların kullanabilmelerine olanak sağlandığını ve Erhaç havalimanındaki uçuş ve yolcu sayısında meydana gelen artış neticesinde mevcut Terminal binasının yetersiz kaldığını belirterek, “Ulaştırma Bakanlığı nezdinde yapmış olduğumuz girişimler neticesinde pistimizi genişlettik, havalimanı yolumuzun bölünmüş yol olarak inşasını tamamladık. Haziran ayında tamamlanacak yeni AKS ilaveleriyle de yolcularımızın ihtiyacını karşılayacak yeni bir Terminal binasına kavuşarak Malatya mızın hak ettiği modern bir Havalimanına kavuşacağız. '' dedi.

AKS ilavesinin 2010 Haziran ayında tamamlanması ile ilgili herhangi bir gecikmenin yaşanmayacağını ifade eden Öznur Çalık “Malatya mıza yakışan bir Terminal binası kazandırabilmek adına çalışmalarımız sürüyor. Mevcut Binamızın her iki yanına olmak üzere sekiz AKS ilavesi yapılarak şu an 4161 m2 olan Terminal Binamız 8151 m2 kullanım alanına kavuşacaktır. Kullanım alanları İç Hatlar Check-İn Salonu 373 m2 den 863m2 ye, İç Hatlar Gelen Yolcu Salonu 245 m2 den 368 m2 ye, Uçağa gidiş Kapısı İç Hatlar ve Dış Hatlar şeklinde ayrılarak 290 m2 den 630 m2 ye çıkarılacaktır. Isı Güç Merkezi, Karşılayıcılar Binası gibi ek binaların da hizmete gireceği yeni Terminal binamız ihtiyaçları karşılayabilecek fiziki imkanlara sahip olacaktır. '' sözleriyle çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Malatya dan 2009 yılında İç ve Dış Hat olmak üzere toplam 4049 uçuşun yapıldığını, 236251 yolcunun geldiğini, 228443 yolcunun gittiğini ve 767 yolcunun transit yolcu olduğunu belirten Öznur Çalık, İstanbul, İzmir, Antalya, Frankfurt, Duesseldorf, Stutgart, Suudi Arabistan gibi uluslararası ve yurtiçinde Türkiye nin birçok noktasına yapılan uçuşların artık Erhaç havalimanının bölgedeki havayolu ulaşımı açından daha önemli bir noktaya getirdiğini ifade etti.

Çalık “Havalimanı, hava ulaşımda karşılaşılan ilk mekan olarak Şehrimizin Vitrini pozisyonundadır. Gerek Terminal binamızın gerekse Havalimanına ulaşımda kullanılan yolumuzun Şehrimizin prestiji açısından son derece önemli olması sebebiyle Terminal binamızı Haziran ayında bitireceğiz. 18 km uzunluğundaki Havalimanı yolunun ışıklandırmasının da tamamlanmasının ardından Malatya mıza yakışır bir Havaalanını hizmete sunacağız. Bu vesileyle başta Sayın Başbakanımız olmak üzere Ulaştırma Bakanımıza ve ilgili Genel Müdürlerimize teşekkürlerimi sunuyorum. '' dedi."

ÇALIK BİRDAL'LA KONUŞTU ÇALIŞMALAR HIZLANDI

Yorumlar

Misafir ~ 14 yıl önce
BİR MALATYALİ OLRAK ÖNUR ÇALİK'İ TAKDİR EDİYORUM.. ÇALİŞANA PRİM... ÇİRMİKTİLİ...YEŞİLYURTLULAR...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
ÖZNÜR ÇALIĞIN MİLLETVEKİLLİĞİ ELAZIĞIN 5 TANE MILLETVEKILINE DERS OLMALI. TABII ANLAYANA OLURDA BIZIMKILERDE ANLAMAK İÇİN HERHANGİ BİR ÇABADA YOK. FUTBOL MAÇINA BİLE ÇKSALAR ÖZNUR ÇALIK TEK BAŞINA ELAZIĞIN 5 VEKİLİNİ FARKLI YENER. SADECE FUTBOLDA DEĞİL HER ORTAMDA FARK ATAR. HELAL OLSUN ÖZNUR HANIMA. ÇALIŞMALARINI BIZ BILIYORUZ BILIYORUZDA, MALATYALILARDA BILIYORDUR UMARIM. MALATYALILAR VAR GÜÇLERİ İLE HANIMEFENDIYE DESTEK OLMALIDIR. ELAZIĞLILARDA TÜM GÜÇLERİ İLE 5 MİLLETVEKİLİNDEN KURTULMAK İÇİN ÇABALAMALIDIR. SONUMUZ HAYIRLI OLUR INSALLAH

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000