05 Mayıs 2020, Salı 14:27:27

BTS'den DHMİ'ye atama davası

Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS), bazı atamalarla ilgili Devlet Hava Meydanları İşletmesi'ne (DHMİ) dava açıyor.
  • Memnunsen de dava açsın diyenler güldürmeyin adamlar kendini mi ihbar edecekler.
  • İK Başkanına da soruşturma açsınlar, bu işlere çanak tutan kendisidir. Kardeşini de hiç utanmadan hülle ile şef yapmış ayrıca kardeşi bir de harcırah almış. Başja söylentiletmde var da neyse.
  • Bir sürü faydasız idareci var. Hangisini temizleyeceksin. Hele son yıllarda yapılan gereksiz atamalarda iki koyun emanet vermeyeceğin, iki satır yazı okuyup anlayamayanlar idareci yapıldı. Birşeyler yapmaktan aciz, yalan dolanla nereye kadar koltukta kalınırsa o kadar kalıp sonra maaş almaya devam edecekler. He bu arada bunların hak hukuk, kul hakkı nutukları da cabası....
  • Gerçek sendikacılık BTS de. Ama BTS diyince olacak şeyde olmuyor birde böyle bir gerçeklik var. BTS hangi haksızlığı, hukuksuzluğu, zulmü dile getirse onlar meşru hale geliyor. Kimin haksızlık yaptığını zulmettiğini söylese bir anda en iyi insan o oluyor. Bu işte bir terslik var. Hak ve hukuk evrensel değil mi yoksa biz mi öyle biliyoruz.
  • 2004 YILINDA ÜYE OLDUĞUM MEMUR SEN DEN AYNI TAVRI BEKLİYORUM HAKSIZLIK KARŞISINDA SUSAN DİL ŞEYTANDIR BİZE DAVA DAVA DİYE DAVA EDEBİYATI YAPANLAR MAALESEF HEPSİNİN DAVASI KOLTUK SEVDASIYMIŞ O KADAR YANLIŞA RAĞMEN DESTEK VERDİĞİM SENDİKAMDAN BİR İCRAAT BEKLİYORUM ARTIK BİRDE TEMSİLCİ ARKADAŞLAR ÇİÇEKÇİLERİ ZENGİN EDİYOR BU KADAR ÇİÇEK KİMLERE NEDEN GÖNDERİLİYOR YOKSA İŞİN KILIFIMI OLUYOR YÖNETİMDEN RİCAMIZ TEMSİLCİLER BAŞTA OLMAK ÜZERE ÜYELERİNİNDE BENCE ARAŞTIRMASINI İYİ YAPSINLAR İÇLERİNDE AKÇELİ İŞLERE KARIŞANLAR VARMI YOKMU HAKLARINDA MÜFETTİŞ RAPORU OLANLAR VARMI AÇILAN BU DAVA İYİ BİR NETİCEYLE SONUÇLANIR
  • Universite mezunu olmasi gereken yerlerde lise mezunu -bana yabanci gelmedi
  • Allah helal mevki helal kazanç nasip etsin
  • Teskilattan cok mudur geldi oldu diye cekememezlik anten taksinlar!
  • Bundan önceki atamalar çok mu usulüne uygundu... bu atamalar gayet mükemmel oldu. Tosunlar unutuldu mu?..
  • Bu, Cemil isimli şahıs nereden geldiyse oraya gitsin teşkilata çok zarar verdi.

Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS), bazı atamalarla ilgili Devlet Hava Meydanları İşletmesi'ne (DHMİ) dava açıyor.

AirportHaber'in edindiği bilgiye göre; BTS, Devlet Hava Meydanları İşletmesi'nde haksız atama iddialarıya ilgili mahkeme yoluna gidiyor.

Bugün için bir dava dilekçesi oluşturan BTS Avukatı Ersin Albuz, DHMİ'de sınavla yapılması gereken bir çok atamanın ve görevlendirmenin sınavsız olarak yapıldığı ve yetkisiz kişilerin DHMİ'de üst düzey görevlere getirildiğini iddia etti.

Albuz, söz konusu atamalarda kamu yararının göz ardı edildiği, Şef ve Müdürlük gibi makamlarda 4 yıllık üniversite mezuniyeti şartı aranmasına rağmen bu kriterlere uymayanların bu makamlara getirildiğine ilişkin detaylara dava dilekçesinde yer verdi.

Bu atamaların gerçekleşebilmesi için ise; atamaları yapılacak kişileri havalimanları idare kadrolarında kısa süreliğine görevlendirildiği, hemen sonrasında ise şef ya da müdür olarak atamalarının yapıldığı belirtildi. Bu yolla üniversite mezuniyeti şartının ortadan kaldırıldığın altı çizildi.

Ayrıca, ceza almış kişilerin bu tip görevlere getirilemeyeceği gibi bir yönetmelik olmasına rağmen maaş ve disiplin cezası almış kişilerin bu görevlere getirildiği de iddia edildi. 

BTS tarafından 200 dolayında buna benzer yetkisiz atamaların olduğu ifade edilirken, mahkemeden bu tip tüm atamaların tamamının iptal edilmesinin isteneceği öğrenildi.

Dava dilekçesinin konusuna ise şöyle yer verildi:

"Davalı idarenin Yönetmeliğe aykırı olarak yapılan atamaların iptal edilmesi istemiyle verilen 05.03.2020 tarihli dilekçenin zımnen ret edilmesi işleminin    iptali ile yürütmenin durdurulması talebimizin arzıdır."

©AirportHaber

BTS'den DHMİ'ye atama davası

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (49)

Dava açsın diyenlere ~ 14 gün önce
Memnunsen de dava açsın diyenler güldürmeyin adamlar kendini mi ihbar edecekler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İK ~ 30 gün önce
İK Başkanına da soruşturma açsınlar, bu işlere çanak tutan kendisidir. Kardeşini de hiç utanmadan hülle ile şef yapmış ayrıca kardeşi bir de harcırah almış. Başja söylentiletmde var da neyse.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Atama sistemi ~ 28 gün önce
İşin tuhaf tarafı resmi kurumlarda genelde;sosyal ilişkileri zayıf, antipatik, personelle uğraşan,kurum aiyidiyetini zedeleyen insanlar bir şekilde atanıyor, hiç bir standart yok. Bu işe bir çözüm bulunmalı. Bu şekilde hiç bir ülke gelişemez! Yöneticiler sınavla, eğitimle belli kademelerden geçerek yetişmesi, atanmalı. Burda bahsettiginiz atamalar her kurum da var. Buna bir standart getirilmeli.
Hz.Ömerin Adaleti ~ 26 gün önce
Atamalar daha önce sınavla yapıldığında da adalet yerini buldu mu ki! - Sınava başvuracakları engelleyen Amirler - Soruları istediklerine sınav öncesi veren Amirler - Buna rağmen sınavlarda istedikleri başarıyı sağlayamayanlara, sınav sorularına itiraz ettirilerek (sorular doğru olduğu halde) hak etmedikleri göreve atanmalarını sağlayan Amirler ve ataması yapılanların yerine geçerek KUL HAKKI yiyenler
KEM Faydasız.... ~ 30 gün önce
Bir sürü faydasız idareci var. Hangisini temizleyeceksin. Hele son yıllarda yapılan gereksiz atamalarda iki koyun emanet vermeyeceğin, iki satır yazı okuyup anlayamayanlar idareci yapıldı. Birşeyler yapmaktan aciz, yalan dolanla nereye kadar koltukta kalınırsa o kadar kalıp sonra maaş almaya devam edecekler. He bu arada bunların hak hukuk, kul hakkı nutukları da cabası....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BTS ~ 30 gün önce
Gerçek sendikacılık BTS de. Ama BTS diyince olacak şeyde olmuyor birde böyle bir gerçeklik var. BTS hangi haksızlığı, hukuksuzluğu, zulmü dile getirse onlar meşru hale geliyor. Kimin haksızlık yaptığını zulmettiğini söylese bir anda en iyi insan o oluyor. Bu işte bir terslik var. Hak ve hukuk evrensel değil mi yoksa biz mi öyle biliyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ŞNL ~ 30 gün önce
2004 YILINDA ÜYE OLDUĞUM MEMUR SEN DEN AYNI TAVRI BEKLİYORUM HAKSIZLIK KARŞISINDA SUSAN DİL ŞEYTANDIR BİZE DAVA DAVA DİYE DAVA EDEBİYATI YAPANLAR MAALESEF HEPSİNİN DAVASI KOLTUK SEVDASIYMIŞ O KADAR YANLIŞA RAĞMEN DESTEK VERDİĞİM SENDİKAMDAN BİR İCRAAT BEKLİYORUM ARTIK BİRDE TEMSİLCİ ARKADAŞLAR ÇİÇEKÇİLERİ ZENGİN EDİYOR BU KADAR ÇİÇEK KİMLERE NEDEN GÖNDERİLİYOR YOKSA İŞİN KILIFIMI OLUYOR YÖNETİMDEN RİCAMIZ TEMSİLCİLER BAŞTA OLMAK ÜZERE ÜYELERİNİNDE BENCE ARAŞTIRMASINI İYİ YAPSINLAR İÇLERİNDE AKÇELİ İŞLERE KARIŞANLAR VARMI YOKMU HAKLARINDA MÜFETTİŞ RAPORU OLANLAR VARMI AÇILAN BU DAVA İYİ BİR NETİCEYLE SONUÇLANIR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vallahi tallahi ~ 28 gün önce
Başka bir sendika üyesiyim.ama gerçek sendikacılık bts de.hepimiz isyan ediyoruz bir tek bu sendika birşey yapıyor.Bu gibi bi konuda davaya diğer sendikaların da müdahil olmasını isterim ama olmayacaklar bunu da biliyorum.dava da emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum.en azından birşey yapmış oluyorlar.
Liseli ~ 30 gün önce
Universite mezunu olmasi gereken yerlerde lise mezunu -bana yabanci gelmedi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ayt ~ 25 gün önce
Kardeş bildiğiniz bişiy var ise lütfen söyleyin bu işler açığa çıksın
58 ~ 1 ay önce
Allah helal mevki helal kazanç nasip etsin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Arff ~ 1 ay önce
Teskilattan cok mudur geldi oldu diye cekememezlik anten taksinlar!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Esaslı olsun ~ 1 ay önce
Bundan önceki atamalar çok mu usulüne uygundu... bu atamalar gayet mükemmel oldu. Tosunlar unutuldu mu?..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
lagari hasan ~ 1 ay önce
Bu, Cemil isimli şahıs nereden geldiyse oraya gitsin teşkilata çok zarar verdi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000