06 Ağustos 2013, Salı 16:05:25

ARTIŞ TEMMUZ'DA DA HIZ KESMEDİ

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Temmuz ayı rakamlarını açıkladı. Bu yılda yolcu ve uçak sayısında artış sağlandı...
  • yampiri sen iç kezzabı. atatürk ap bu hali ile elbette yoğunlaşan trafikte kilitlenecektir. şu aşamada altyapı hazır bu alanı genişletmek yeni terminal binaları kurmak en ekonomik tercih olacaktır. bu 2 milyon ağacı katledip, milyarlarca ton toprağı taşıyıp, bakir doğal alanları imara açıp, içme suyu sağlayan su havzalarını kirliliğe terkedip, istanbulun hava yolu ulaşımınından sağlanacak geliri 25 yıl boyunca 5 tane şirkete devretmekten çok ama çok karlıdır. atatürk ap büyütülür. kazanılan zaman süresince mantıklı bir yere, yakınında baraj gölü olmayan, ormanları katletmek zorunda kalmayacağımız yada kuş göç yolu üzerinde bulunmayan! anla artık bir yere 3. alan kurulur. anladın mı? sanmam, rakı iç iyi gelir.
  • ulan tyler bitirdin beni be. zivanadan cikicam şimdi. yanlayamiyorum senin yüzünden. git biraz kezzap iç sen.
  • Palavra deyip kendini avutma sen!!
  • THY'nin durmak bilmeyen seferleri yuzunden AHL'de havayolu rekabeti cok azaldi. AHL bu kadar cok seferi kaldiramaz hale geldi. Ama THY sayesinde AHL buyuk bir aktarma merkezi haline geldi. Artik AHL'den cogu yere direkt gidilebiliyor. 3.Havalimani bittiginde THY ve diger havayolu sirketleri rahatca sefer yapabilecektir. Belki havayolu rekabeti o zaman artabilir.
  • ??? cevap. arkadaşım yurt genelinde verilen değerler söz konusu. AHL HAKKINDA TEK SATIR BİLGİ VERİ YOK. ancak sen ve senin gibiler (yalana tapanlar) için fark etmez. ezberlediğiniz palavraları sıkmak için yer ararsınız. yazıklar olsun size.
  • Rakamlar çok iyi ama AHL artık limitte. Kaldırmıyor yani. Allah korusun bir kaza bile meydana gelebilir. Trafik gerçekten son sıkışık. 3.Havalimanı çalışmaları hızlandırılmalı. AHL'nin bu haliyle 6 yıl daha hizmet etmesi çok zor.

DHMİ'den yapılan açıklamada:

Türkiye genelinde iç hat uçak trafiği, bir önceki yılın Temmuz ayına göre,  % 10,8 artış göstererek 64.770 oldu.  Dış hat uçak trafiği % 4,5 artışla 60.191 olarak gerçekleşti. Toplam uçak trafiği ise % 7,7 artışla 124.961 oldu.

Türkiye hava sahasından üst geçiş yapan uçakların sayısı bir önceki yılın Temmuz ayına göre % 1,1 artışla 26.827 oldu.
          
Türkiye genelindeki Havalimanlarından 2013 Yılı Temmuz Ayı’nda toplam 15.771.018 yolcu hizmet aldı.

Geçen yılın Temmuz ayına göre yolcu sayısı, iç hatlarda % 11,7 artışla 7.045.224 dış hatlarda % 2,8 artışla 8.725.794 oldu.

2013 Temmuz sonu itibariyle ise;  Türkiye Geneli dış hat yolcusu % 11,7 artışla 39.592.732, iç hat yolcusu % 15,1 artışla 42.417.090, toplam yolcusu ise direkt transit yolcu dâhil  % 13,3 artışla 82.373.886’e ulaştı. Hizmet verilen toplam uçak trafiği ise
% 8,1 artışla 840.013 oldu.

YÜK (KARGO+POSTA+BAGAJ) TAŞIMACILIĞI % 10,4 ARTTI

Temmuz ayı itibariyle yolcu ve uçak trafiğindeki artışlara paralel olarak yük taşımacılığı, % 10,4 artışla 264.496 ton olarak gerçekleşti. Yük taşımacılığı Temmuz sonu itibariyle ise % 13,9 artışla 1.398.132 ton oldu.

ARTIŞ TEMMUZ'DA DA HIZ KESMEDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

TYLER ~ 9 yıl önce
yampiri sen iç kezzabı. atatürk ap bu hali ile elbette yoğunlaşan trafikte kilitlenecektir. şu aşamada altyapı hazır bu alanı genişletmek yeni terminal binaları kurmak en ekonomik tercih olacaktır. bu 2 milyon ağacı katledip, milyarlarca ton toprağı taşıyıp, bakir doğal alanları imara açıp, içme suyu sağlayan su havzalarını kirliliğe terkedip, istanbulun hava yolu ulaşımınından sağlanacak geliri 25 yıl boyunca 5 tane şirkete devretmekten çok ama çok karlıdır. atatürk ap büyütülür. kazanılan zaman süresince mantıklı bir yere, yakınında baraj gölü olmayan, ormanları katletmek zorunda kalmayacağımız yada kuş göç yolu üzerinde bulunmayan! anla artık bir yere 3. alan kurulur. anladın mı? sanmam, rakı iç iyi gelir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yampiri ~ 9 yıl önce
ulan tyler bitirdin beni be. zivanadan cikicam şimdi. yanlayamiyorum senin yüzünden. git biraz kezzap iç sen.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tyler e ~ 9 yıl önce
Palavra deyip kendini avutma sen!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ucus ~ 9 yıl önce
THY'nin durmak bilmeyen seferleri yuzunden AHL'de havayolu rekabeti cok azaldi. AHL bu kadar cok seferi kaldiramaz hale geldi. Ama THY sayesinde AHL buyuk bir aktarma merkezi haline geldi. Artik AHL'den cogu yere direkt gidilebiliyor. 3.Havalimani bittiginde THY ve diger havayolu sirketleri rahatca sefer yapabilecektir. Belki havayolu rekabeti o zaman artabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tyler ~ 9 yıl önce
??? cevap. arkadaşım yurt genelinde verilen değerler söz konusu. AHL HAKKINDA TEK SATIR BİLGİ VERİ YOK. ancak sen ve senin gibiler (yalana tapanlar) için fark etmez. ezberlediğiniz palavraları sıkmak için yer ararsınız. yazıklar olsun size.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
???? ~ 9 yıl önce
Rakamlar çok iyi ama AHL artık limitte. Kaldırmıyor yani. Allah korusun bir kaza bile meydana gelebilir. Trafik gerçekten son sıkışık. 3.Havalimanı çalışmaları hızlandırılmalı. AHL'nin bu haliyle 6 yıl daha hizmet etmesi çok zor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000