13 Mayıs 2013, Pazartesi 11:11:57

HEYECAN START ALIYOR

Geçtiğimiz yıl ülkemizde ilk kez düzenlenen THK-Corendon jet motorlu model uçak festivalinin ikincisi için geri sayım başladı...
  • Selamlar; Vallaha etkinlik süper olması gereken bişey ama yanlış hatırlamıyorum! Karain kontrolsüz hava parkına THK üyeleri haricinde kimse giremiyor ayrıca o günde böyle birşey aranıyor ki Antalya Şubesinde üyede kalmamış.Hayırlısı olur inşAllah Airporthaber'den takip ederiz umarım!


Türk Hava Kurumu - Corendon Havayolları işbirliğinde yapılacak olan Uluslararası Jet Model Festivali, 19 Mayıs pazar günü Antalya Karain Havacılık Eğitim Merkezi’nde sportif havacılığın en keyifli unsurlarını halkın beğenisine sunacak. THK-Corendon JetFest için Avrupa’nın ve ülkemizin çeşitli ülkelerinden gelen jet motorlu model uçak pilotları, halkın katılımına açık olan etkinlikte hünerlerini sergileyecek. 300 kms sürate ulaşabilen jet motorlu modeller, tıpkı jet uçaklar gibi jet motorları ile hareket ediyor, A1 jet yakıtı kullanıyor ve radyo kontrolü ile komuta ediliyor.

Gökyüzündeki tehlikeli akrobasi oyunlarıyla tanınan Milli akrobasi pilotu Ali İsmet Öztürk, gökyüzünün ihtişamını izleyicilerin beğenisine sunacak. Balon, mikro light, yelken kanat ve paraşüt gösterileri de etkinlik kapsamında yer alıyor.

Türkiye’de sportif havacılık faaliyetlerinin gelişmesi ve halk tabanına arz edilmesi gerektiğinin altını çizen THK ve Corendon yetkilileri, 7’den 77’ye herkesi 19 Mayıs günü, saat 12:00’de Antalya Karain Havacılık Eğitim Merkezi’ne davet ettiklerini belirtti. Etkinlik için Antalya Cumhuriyet Meydanı’ndan ücretsiz servis kaldırılacak.


HEYECAN START ALIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar

Air ~ 9 yıl önce
Selamlar; Vallaha etkinlik süper olması gereken bişey ama yanlış hatırlamıyorum! Karain kontrolsüz hava parkına THK üyeleri haricinde kimse giremiyor ayrıca o günde böyle birşey aranıyor ki Antalya Şubesinde üyede kalmamış.Hayırlısı olur inşAllah Airporthaber'den takip ederiz umarım!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000