03 Kasım 2016, Perşembe 15:07:42

Corendon'dan yeni işbirliği

Türkiye’nin en büyük turistik havayollarından Corendon Airlines, inanç turizmi ve incoming turları düzenleyen önemli firmalardan Mimsaraya Turizm ile iş birliği yaparak hac ve umre uçuşları düzenliyor.
  • 100 bin yolcuyu nerden bulcan bu krizde Uganda'dan mı getircen ..sapır sapır kabinden çıkarıyorsun charterım brad pittim bi tarafında büyük patlak var senin
  • Şu İstanbul'u coşturun artık yahu...12 ay işleyen biryere yatırım yapın artık....
  • CorenBOM
  • Corendonu istanbulda daha fazla gormek istiyoruz.ataturk havalimanindanda yapilan dis hat ucuslarini deneyimlemek isteriz
  • Acentalara karsi kurulus
  • Toprak topraktır. Kutsal diye bir bölge yok. Kime göre neye göre kutsal zaten. Herkes aynı gezegende yaşıyor. Aynı hava ve su ile yaşıyor.
  • Bursa var mı?
  • Kral ;)
  • Artık 15 Temmuz şehitlerinin adlarını, o insanlar bu vatan için öldü, sizse onların adı canı üzerinden reklam derdindesiniz. İnanç turizmi yapıyorsunuz, hayrın nasıl yapılması gerektiğini bilmiyorsunuz. Yıl 2016 gençler yutmaz bu millet bunu.
  • Sadece umre ve hac için mi bence sürekli olması lazim

Türkiye’nin en büyük turistik havayollarından Corendon Airlines, inanç turizmi ve incoming turları düzenleyen önemli firmalardan Mimsaraya Turizm ile iş birliği yaparak hac ve umre uçuşları düzenliyor.

Son yıllarda hem otel zinciri, hem havayolu, hem de tur operatörü olarak yaptığı yatırımlarla adından sıkça söz ettiren Corendon Turizm Grubu, turizm sektöründe faaliyet alanını genişletmeye devam ediyor. Corendon Airlines’ın Mimsaraya Turizm ve Havacılık ile iş birliğine giderek, 11 Şubat 2016’da Sabiha Gökçen’den Cidde’ye uçarak başlattığı hac ve umre uçuşları Anadolu şehirlerini kutsal topraklara aktarmasız bağlıyor.

Anadolu’nun 19 şehrinden aktarmasız uçuş
Corendon Airlines, şimdiye kadar Anadolu’dan kutsal topraklara yolculuk ederken İstanbul, Ankara gibi büyük şehirler üzerinden aktarmalı olarak Suudi Arabistan’a ulaşabilen yolculara, geçtiğimiz yıl itibari ile başta Elazığ, Samsun, Hatay, Diyarbakır olmak üzere Anadolu’nun 19 şehrinden direkt uçuşlar düzenlenmeye başladı. Corendon Airlines, esnek ve dinamik operasyon yapısı sayesinde birçok tarifeli havayolunun yapmadığını yaparak, Anadolu şehirlerinden Cidde ve Medine’ye gitmek isteyen yolcuların seyahat sürelerini kısalttı, konforlarını arttırdı. Şubat 2016’dan bugüne 324 hac ve umre uçuşu gerçekleştiren Corendon, bu seferlerle 18 bin 500 hac ve umre yolcusunu kutsal topraklara ulaştırdı.

Hedef 100 bin yolcu
Corendon Airlines ve Mimsaraya Turizm iş birliğiyle, 9 Kasım 2016 tarihinde İstanbul-Medine ve Konya-Medine uçuşlarıyla başlayacak umre seferlerinde bu yıl 100 bin yolcunun taşınması hedefleniyor. Konuyla ilgili Corendon Airlines Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer; “Suudi Arabistan uçuşlarımız için Suud Sivil Havacılığı ve Türk Sivil Havacılığı nezdinde çalışmalarımıza başlayarak detaylı başvuru sürecinin sonunda 2016 Ocak ayında gerekli uçuş izinlerimizi aldık. Türk Sivil Havacılığının bu hattaki uçuşlara özel taleplerini de yerine getirerek başarılı bir operasyon düzenledik. Önümüzdeki umre ve hac sezonu için bir uçağımızı İstanbul’a; diğer bir uçağımızı da Anadolu şehirlerinden Suudi Arabistan’a direk uçuşlar düzenlemek için tahsis ediyoruz” şeklinde konuştu.

15 Temmuz şehit ailelerini umreye ücretsiz götürüyor
21 yıldır inanç turizmi sektöründe yer alan ve 81 ilde acenta temsilcisi olan Mimsaraya Turizm ve Havacılık Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Babaoğlu; “2016/2017 sezonunda inanç turizminde yüzde 7 büyüme bekliyoruz. Önümüzdeki dönemde Suudi Arabistan’daki destinasyon sayımızı artırarak, uçuş ağımıza Medine, Cidde dışında Al Kasım, Yanbu, Taif, Riyad, Dammam seferlerini eklemeyi planlıyoruz. Bu kapsamda düzenlediğimiz seferlerde, geçen yıl 106 şehit yakınını umreye götürmüştük. Bu yıl ise; 15 Temmuz şehit ailelerinden 50 kişiyi ücretsiz olarak umreye götüreceğiz” dedi.

Hac ve umre yolcularının konforu ön planda
Corendon Airlines, yıllardır turizmin farklı dallarında edindiği tecrübesi ve yolcu memnuniyetine göstermiş olduğu hassasiyet ve esnek operasyon avantajıyla hac ve umre yolcularının konforlu seyahat etmesini sağlıyor. Bu kapsamda, Türk Sivil Havacılığı’nın hac ve umre yolcularının rahat ve konforlu bir şekilde uçması için talimat haline getirmiş olduğu maddeleri ilk gün itibari ile birebir uyguladı. Bu talimatlar doğrultusunda hac ve umreye uçan uçaklarının konfigürasyonunu değiştirerek koltuk arası mesafesini 73 cm’den 79 cm’ye çıkardı. Corendon Airlines, hac ve umre yolcularına ayrıca ücretsiz sıcak yemek ve 30 kg’a kadar bagaj hakkı sunuyor.

Corendon'dan yeni işbirliği

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Yok isim ~ 3 yıl önce
100 bin yolcuyu nerden bulcan bu krizde Uganda'dan mı getircen ..sapır sapır kabinden çıkarıyorsun charterım brad pittim bi tarafında büyük patlak var senin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
uçanfil ~ 3 yıl önce
100 bin turist getireceğim demiyorlar, iyi oku yazıyı acente ile birlikte 100 bin Hac-Umre yolcusundan bahsediyorlar. Senede kaç insanın Umreye gittiğinden haberin var mı senin
İstanbul ~ 3 yıl önce
Şu İstanbul'u coşturun artık yahu...12 ay işleyen biryere yatırım yapın artık....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bom ~ 3 yıl önce
CorenBOM

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Acenta ~ 3 yıl önce
Corendonu istanbulda daha fazla gormek istiyoruz.ataturk havalimanindanda yapilan dis hat ucuslarini deneyimlemek isteriz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Acenta55 ~ 3 yıl önce
Acentalara karsi kurulus

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Toprak ~ 3 yıl önce
Toprak topraktır. Kutsal diye bir bölge yok. Kime göre neye göre kutsal zaten. Herkes aynı gezegende yaşıyor. Aynı hava ve su ile yaşıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kamil ~ 3 yıl önce
Sen uzayda yaşa ozaman
Bursa ~ 3 yıl önce
Bursa var mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kral ~ 3 yıl önce
Kral ;)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kullanmayın ~ 3 yıl önce
Artık 15 Temmuz şehitlerinin adlarını, o insanlar bu vatan için öldü, sizse onların adı canı üzerinden reklam derdindesiniz. İnanç turizmi yapıyorsunuz, hayrın nasıl yapılması gerektiğini bilmiyorsunuz. Yıl 2016 gençler yutmaz bu millet bunu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne yapsın ~ 3 yıl önce
Yapsa reklam yapmasa duygusuz saygısız düşüncesiz dersiniz...
Hty ~ 3 yıl önce
Sadece umre ve hac için mi bence sürekli olması lazim

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000