31 Mayıs 2017, Çarşamba 16:12:20

Corendon'dan anlamlı sponsorluk

Corendon Havayolları, 2016’da APSCO Cansat International Competition’dan Dünya Birinciliği ile dönen APİS Ar-Ge Uydu Takımı’na sponsor oldu.
  • sayın editör lütfen düzeltme yaparmısınız yukarıdaki yorumu yapan yz değil,corendon'da tek yz var o'da benim,üstteki yorumcu kendini saklayan korkak bir şarlatan!
  • WORKING FOR CORENDON HAPPY WITH CORENDON
  • Eyyyy THY örnek al bu şirketleri. Biraz çağdaşlığa yönel.
  • Tesekkurler Correndon
  • Şirketimi kutluyorum, YZ
  • CORENDON TEBRIKLER ORNEK BIR DAVRANIS...

Corendon Havayolları, 2016’da APSCO Cansat International Competition’dan Dünya Birinciliği ile dönen APİS Ar-Ge Uydu Takımı’na sponsor oldu.

Göklerdeki 13’üncü yılını kutlayan Corendon Airlines, günümüz teknolojilerini kavrayıp gelecek teknolojilere yön vermek ve ülkemize teknoloji konusunda faydalı bireyler yetiştirmek adına 2015 yılında kurulan APİS Ar-Ge Uydu Takımı’na sponsor oldu. APİS Ar-Ge Uydu Takımı, İTÜ bünyesinde çeşitli fakülte ve bölümlerde okuyan 26 öğrenciden oluşuyor. APİS Takımı, Asya-Pasifik Uzay Dayanışma Organizasyonu tarafından düzenlenen ve her üye ülkeden sadece tek bir takımın katılabildiği minyatür uydu yarışması APSCO Cansat International Competition 2016’da, TÜBİTAK tarafından ülkemizi temsil etmek üzere görevlendirildi ve yarışmadan dünya birinciliği ile ayrıldı. APİS Takımı ayrıca NASA’nın sponsorluğunda düzenlenen model uydu yarışması, AIAA CanSat Competition 2016’da genel klasmanda Türkiye Birinciliği ve Avrupa İkinciliği elde etti.

APİS, ülkemize dünya birinciliğini getirmeye kararlı

Corendon Airlines sponsorluğunda, 2017 senesinde de Dünya Birinciliğini ülkemize getirmeye kararlı olan APİS Ar-Ge Uydu Takımı, ülkemizi önemli yarışmalarda temsil edecek. APİS Takımı, dünyanın dört bir yanından üniversite ve lise öğrencileri katılımıyla 9-11 Haziran 2017 tarihleri arasında ABD Teksas’ta düzenlenecek olan AIAA CanSat Competition 2017’ye katılacak.

AIAA CanSat Competition, Amerikan Uzay Topluluğu (AAS), Amerikan Havacılık ve Uzay Enstitüsü (AIAA) ve NASA’nın sponsorluğunda gerçekleştiriliyor. APİS Takımı, yarışma öncesi gönderdiği tasarımlarla “Kritik tasarım alanında” şimdiden birinciliği elde etti ve böylece genel klasmanda 2’nciliğe yükseldi. Takım ayrıca APSCO Cansat International Competition 2017’ye ve 25-27 Ağustos 2017’de Ankara’da düzenlenecek olan TÜRKSAT model uydu yarışmasına da katılacak.

İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi’nde düzenlenen törende konuşan Corendon Airlines Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer, “Corendon Airlines Ailesi olarak, yıllardır eğitim, havacılık ve çevre konularında sosyal sorumluluk projelerinde yer alıyoruz. Bu yılda, birçok yarışmadan birincilikle dönerek ülkemizin gurur kaynağı olan İstanbul Teknik Üniversitesi APİS Ar-Ge Uydu Takımı’na sponsor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bir İTÜ mezunu olarak, kendi okulumdan çıkan böylesine başarılı bir takımı desteklemekten ayrıca gurur duyuyorum. Bu yıla hedef büyüterek giren APİS Ar-Ge Uydu Takımı, dünya birinciliğini ülkemize getirmeye kararlı. Biz de Corendon Ailesi olarak, bu önemli hedefte APİS Ar-Ge Uydu Takımı’nı sonuna kadar destekliyor ve kendilerine başarılar diliyoruz” dedi.

Törende konuşan Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Orhan Kaya şunları söyledi; “Türkiye ve Avrupa’nın önde gelen turistik havayollarından Corendon Airlines’a APİS Ar-Ge Uydu Takımı’na göstermiş olduğu ilgi ve destek için çok teşekkür ediyoruz. Dünyada önemli işlere imza atan öğrencilerimiz Corendon Airlines ile bu başarılarını katlayarak devam ettirecekler” diye belirtti.

Ülkemizi, yakın zamanda ABD Teksas’ta düzenlenecek AIAA CanSat Competition 2017’de gururla temsil edecek İTÜ Apis Ar-Ge Takım Lideri Mert Menekşe, “İTÜ’lü öğrenciler olarak bir İTÜ’lü tarafından kurulan Corendon Airlines’tan destek gördüğümüz için çok gururluyuz. Her organizasyonda, her etkinlikte bizlerle birlikte olan Corendon Airlines’ın desteğini maddi-manevi olarak fazlasıyla hissediyoruz. Projelerimizin her aşamasında yanımızda olan ve desteklerini bizden asla esirgemeyen Corendon Airlines ve Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer’e ekibim adına teşekkür ederim. Şimdiye kadar hem ülkemizde hem de dünyada pek çok derece alan takımız bu yıl daha iddialı. Corendon Airlines desteğiyle bu yıl dünya birinciliğine koşuyoruz ” diye konuştu.Corendon'dan anlamlı sponsorluk

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

yz ~ 4 yıl önce
sayın editör lütfen düzeltme yaparmısınız yukarıdaki yorumu yapan yz değil,corendon'da tek yz var o'da benim,üstteki yorumcu kendini saklayan korkak bir şarlatan!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yzzzzz ~ 2 yıl önce
sen ayrılmamışmıydın
CRAFTSMAN ~ 4 yıl önce
WORKING FOR CORENDON HAPPY WITH CORENDON

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Örnek ~ 4 yıl önce
Eyyyy THY örnek al bu şirketleri. Biraz çağdaşlığa yönel.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ogrenci ~ 4 yıl önce
Tesekkurler Correndon

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tebrikler ~ 4 yıl önce
Şirketimi kutluyorum, YZ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
WOW ~ 4 yıl önce
CORENDON TEBRIKLER ORNEK BIR DAVRANIS...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000