01 Mart 2009, Pazar 11:33:20

Corendon'a Ülker'den transfer

Türkiye'nin önemli turizm ve havacılık gruplarından Corendon'un İnsan Kaynakları Müdürlüğüne, Altay Özgür getirildi.
  • bu beyfendiye Corendon da 4 ay süre biçilmişti sadece 2 hafta dayanabildi,
  • Valla daha önceki insan kaynakları müdürüde akademik olarak çok donanımlıydı.Ne var ki iktidarı yoktu.Profesyoneliği patron yalakalığı sınırında kalıyordu.Oysa insan kaynakları yönetimi başlı başına bir duruşu gerektirir şirketlerin vizyonlarını oluştururuken en kritik birimidir.Şahsi kanım 4 ay dayanır. Corendon aile yapısına ayak uydurur diplomasına ihanet eder veya tasını tabağını toplar gider. Umarım ki kariyeri değil iktidarı vardır.
  • Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.
  • aile şirketleri ne yazık ki uzun ömürlü ve de kazançlı olmaz,ufak bir işletmeyseniz kârınız size yeter ama büyümek için ideal bir yol değildir.Sanıyorum bu kurumun da böyle bir durumu var.Yukarıda bahsettiğim olay için de Sabancı yapısını inceleyebilirsiniz.Koç ailesinin durumu daha farklıdır sosyal yapıları itibari ile aile gibi davranmamaktırlar.
  • yahu yorum yapmayaym dedim ama yanlış bilinmesin corendon bünyesinde bir hayli akraba çalışmatadır...:)
  • söz konusu olan bir havayolu ise her birimde o birimin hakkını verebilecek, tecrübeli ve eğitimli kişilerin olması çok önemlidir. havayolu sadece paranın ön planda olduğu bir şirket türü değildir. Corendon, bazı diğer şirketler gibi şirketi başarısız akrabalarla doldurmuyor anlaşılan. tebrikler. yeni işe başlayan arkadaşa da başarılar.
  • arkadas senin baska işin yok mu herseye yorum yapıyorsun her konudan anlıyorsun saw ıda sevıyorsun acaba sen kimsin tahmin etmek zor olmuyor thy deyken ıyı simdi kötü ayıptır ayıp
  • Tebrik ederim ekibinin bu kadar tecrübe ve samimi bir havayolu şirketine bu yakışırdı...sevgilerle en iyisini hakeden Corendon için.. Saw Ops adına...
  • EĞİTİM ŞART.SONUÇTA CORENDON İYİ BİR TRANSFER YAPMIŞ GİBİ GÖZÜKÜYOR.YILDIRAY KARAER ÜNİVERSİTE-AKADEMİK KARİYERİN NE KADAR ÖNEMLİ OLDUĞUNU SONUNDA ANLADI.KENDİSİDE BİR MÜHENDİS OLARAK.GEÇMİŞ DÖNEMDE(2005) KURULUŞ AŞAMASINDA YAŞANAN GENEL MÜDÜR SENDROMUNU HIZLA ÜZERİNDEN ATAN CORENDON A ÇİZGİSİNİ DEĞİŞTİRMEMESİ VE DAHA İYİ GÜNLERE GELMESİNİ İSTİYORUZ.MESLEĞİN HANGİ AŞAMASINDA OLURSA OLSUN AKEDEMİK KARİYERİ OLAN İNSANLAR HEP KAZANACAKTIR.TORPİL-ADAM KAYIRMA-KOLLAMA ŞİRKETLERE ZARAR VERMİŞTİR VE VERMEYEDE DEVAM EDECEKTİR. CORENDON A EMNİYETLİ UÇUŞLAR DİLERİZ.

1995 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden mezun olan Altay Özgür, 1997-2008 yılları arasında Ülker Grubu'nun değişik firmalarında İnsan Kaynakları Yöneticiliği görevlerinde bulunmuştu.

2008 yılında gitmiş olduğu Kanada'nın Manitoba Üniversitesi'nde İnsan Kaynakları Sertifika Programını tamamlayan Özgür, 2009 Şubat ayından itibaren Corendon Grubu'nda İnsan Kaynakları Müdürü olarak göreve başladı.

Corendon'a Ülker'den transfer

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 13 yıl önce
bu beyfendiye Corendon da 4 ay süre biçilmişti sadece 2 hafta dayanabildi,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Valla daha önceki insan kaynakları müdürüde akademik olarak çok donanımlıydı.Ne var ki iktidarı yoktu.Profesyoneliği patron yalakalığı sınırında kalıyordu.Oysa insan kaynakları yönetimi başlı başına bir duruşu gerektirir şirketlerin vizyonlarını oluştururuken en kritik birimidir.Şahsi kanım 4 ay dayanır. Corendon aile yapısına ayak uydurur diplomasına ihanet eder veya tasını tabağını toplar gider. Umarım ki kariyeri değil iktidarı vardır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
aile şirketleri ne yazık ki uzun ömürlü ve de kazançlı olmaz,ufak bir işletmeyseniz kârınız size yeter ama büyümek için ideal bir yol değildir.Sanıyorum bu kurumun da böyle bir durumu var.Yukarıda bahsettiğim olay için de Sabancı yapısını inceleyebilirsiniz.Koç ailesinin durumu daha farklıdır sosyal yapıları itibari ile aile gibi davranmamaktırlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
yahu yorum yapmayaym dedim ama yanlış bilinmesin corendon bünyesinde bir hayli akraba çalışmatadır...:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
söz konusu olan bir havayolu ise her birimde o birimin hakkını verebilecek, tecrübeli ve eğitimli kişilerin olması çok önemlidir. havayolu sadece paranın ön planda olduğu bir şirket türü değildir. Corendon, bazı diğer şirketler gibi şirketi başarısız akrabalarla doldurmuyor anlaşılan. tebrikler. yeni işe başlayan arkadaşa da başarılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
arkadas senin baska işin yok mu herseye yorum yapıyorsun her konudan anlıyorsun saw ıda sevıyorsun acaba sen kimsin tahmin etmek zor olmuyor thy deyken ıyı simdi kötü ayıptır ayıp

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Tebrik ederim ekibinin bu kadar tecrübe ve samimi bir havayolu şirketine bu yakışırdı...sevgilerle en iyisini hakeden Corendon için.. Saw Ops adına...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
EĞİTİM ŞART.SONUÇTA CORENDON İYİ BİR TRANSFER YAPMIŞ GİBİ GÖZÜKÜYOR.YILDIRAY KARAER ÜNİVERSİTE-AKADEMİK KARİYERİN NE KADAR ÖNEMLİ OLDUĞUNU SONUNDA ANLADI.KENDİSİDE BİR MÜHENDİS OLARAK.GEÇMİŞ DÖNEMDE(2005) KURULUŞ AŞAMASINDA YAŞANAN GENEL MÜDÜR SENDROMUNU HIZLA ÜZERİNDEN ATAN CORENDON A ÇİZGİSİNİ DEĞİŞTİRMEMESİ VE DAHA İYİ GÜNLERE GELMESİNİ İSTİYORUZ.MESLEĞİN HANGİ AŞAMASINDA OLURSA OLSUN AKEDEMİK KARİYERİ OLAN İNSANLAR HEP KAZANACAKTIR.TORPİL-ADAM KAYIRMA-KOLLAMA ŞİRKETLERE ZARAR VERMİŞTİR VE VERMEYEDE DEVAM EDECEKTİR. CORENDON A EMNİYETLİ UÇUŞLAR DİLERİZ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000