18 Mayıs 2013, Cumartesi 11:03:25

CORENDON UÇAĞINDA NAVİGASYON ARIZASI...

Corendon Havayolları’na ait Boeing 737-800 tipi uçağın navigasyon sistemi arızalanınca uçak Kazakistan’ın Shimkent şehrine indi.
  • Kısa havacılık tarihimizde başımıza ne felaket geldiyse pas geçmeyen divert etmeyen kurallarla inatlaşanlardan geldi. Eğer kaptan risk almayıp en yakın meydana emniyetle uçağı indirdiyse kendisini tebrik etmek alnından öpmek lazım. Kim ne derse desin.
  • KUTUK BRO AMAN DİKKAT AHINI ALMA PİLOTLARI ZORLAMA HERKESE ÇOK GEÇMİŞ OLSUN
  • Yorumlarda gördüğüm bir cümle dikkatimi çekti, ( ''Dağılmış bir teknik ekip'' ) Ben bu teknik ekibin içerisinde yaklaşık 8 yıldır çalışıyorum. Şirketimizin teknik departmanında çok başarılı, yetenekli ve üstün kişiler varlık gösterdi ve kendi istekleriyle kimileri yollarını ayırdı, kimileri fırsatları başka şekilde değerlendirdi. Fakat bu departmanımızın kalitesini yada işleyişini değiştirmedi. Aksine düzeltti. Üzerine basa basa söylüyorum, Şirketimizin teknik ekibi Türkiye'de parmakla gösterilen kişilerden oluşmaktadır. Ortada dağılan yada zor durumda olan bir teknik ekip yoktur. Yönetim değişmiş, 6-7 personel ayrılmış, yenileri gelmiştir. Ekip bütünlüğümüz ve başarımız küçümsenemez. İdda ediyorum Türkiye'nin en başarılı ilk 3 teknik ekibinin içindeyiz. Aksaklıklar olacaktır, Acil inişler/arızalar olacaktır. Allah daha büyük kazalardan korusun. Bizler bunların önüne geçmek için elimizden geleni yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz. Çekemeyen ve karalayanlara duyurulur.
  • Aferinle normaldir herhalde Corendon'a başvurdular da alınmadılar..
  • Push backte uçağı yandı sivil havacılığın bi yaptırımı var mı diyosun; Thy nin AMSde uçağı düştü, Utair'ın lastiği yandı, ve daha haber yapılmayan bir sürü olay yaşanıyor havacılıkta, zannediyor musunki bile bile bişeyler gözardı edildiği için yaşanıyor bu olaylar, hiç kimse ekmek kapısına bile bile zarar vermek istemez, uçaklarda elbetteki beklenmedik anda beklenmedik arıza ve olaylar gerçekleşecektir, uçaklar hep aynı şekilde uçabilseydi ne acil durumda müdahale edecek pilota ne de bakım yapacak teknisyene ihtiyaç duyulmazdı. Ayrıca bu tür yangın olaylarının dünyanın başka ülkelerinde de gerçekleştiğinden ve Boeing'in üretimindeki bazı eksikliklerden kaynaklandığını biliryor muydun? Sanki insanlar bilerek yapıyormuş gibi çamur atıyorsun hiçbirşey bilmeden...
  • Push back de uçağı yanan şirkete sivil havacılığın yaptırımı oldumu merak edıyorum. 2 sene sahte kaptan uçuran bir şirkette , kaptanın sahte olduğunu uçuşundan yada bilgisinden anlayamayan bir eğitim ve işletme kadrosu ; dağılmış teknik bir ekip ... Sivil havacılık kaçınca rüyada.
  • Navigasyondon inme kararı olurmu hiç; inandırıcı değil. Uçakta kimbilir ne gibi arızalar olmuştur da o kararı vermislerdir.
  • Kokpit ekibinin %90 ının başka şirketlerde fail olmuş kaptan ve f/o lardan oluştuğunu düşününce iyi yollarını bulabilmişler valla

Corendon Havayolları’nın Antalya-Almatı seferini yapan TC-TJJ kuyruk tescilli Boeing 737-800 tipi uçağında navigasyon arızası yaşandı. 156 yolcu ve 8 uçuş ekibi bulunan uçak, arıza sonrası en yakın havalimanına inme kararı aldı. Uçak kısa süre sonra Kazakistan’ın Shimkent şehrine inişini gerçekleştirdi.

Teknik kontrolleri yapılan uçak yaklaşık 6 saat gecikmeli olarak Almatı’ya hareket etti.


©Airporthaber.com

CORENDON UÇAĞINDA NAVİGASYON ARIZASI...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

helal olsun ~ 9 yıl önce
Kısa havacılık tarihimizde başımıza ne felaket geldiyse pas geçmeyen divert etmeyen kurallarla inatlaşanlardan geldi. Eğer kaptan risk almayıp en yakın meydana emniyetle uçağı indirdiyse kendisini tebrik etmek alnından öpmek lazım. Kim ne derse desin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KUTUK KAR ~ 9 yıl önce
KUTUK BRO AMAN DİKKAT AHINI ALMA PİLOTLARI ZORLAMA HERKESE ÇOK GEÇMİŞ OLSUN

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Teknik Ekip ~ 9 yıl önce
Yorumlarda gördüğüm bir cümle dikkatimi çekti, ( ''Dağılmış bir teknik ekip'' ) Ben bu teknik ekibin içerisinde yaklaşık 8 yıldır çalışıyorum. Şirketimizin teknik departmanında çok başarılı, yetenekli ve üstün kişiler varlık gösterdi ve kendi istekleriyle kimileri yollarını ayırdı, kimileri fırsatları başka şekilde değerlendirdi. Fakat bu departmanımızın kalitesini yada işleyişini değiştirmedi. Aksine düzeltti. Üzerine basa basa söylüyorum, Şirketimizin teknik ekibi Türkiye'de parmakla gösterilen kişilerden oluşmaktadır. Ortada dağılan yada zor durumda olan bir teknik ekip yoktur. Yönetim değişmiş, 6-7 personel ayrılmış, yenileri gelmiştir. Ekip bütünlüğümüz ve başarımız küçümsenemez. İdda ediyorum Türkiye'nin en başarılı ilk 3 teknik ekibinin içindeyiz. Aksaklıklar olacaktır, Acil inişler/arızalar olacaktır. Allah daha büyük kazalardan korusun. Bizler bunların önüne geçmek için elimizden geleni yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz. Çekemeyen ve karalayanlara duyurulur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
rıfle ~ 9 yıl önce
Aferinle normaldir herhalde Corendon'a başvurdular da alınmadılar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Normaldire.. ~ 9 yıl önce
Push backte uçağı yandı sivil havacılığın bi yaptırımı var mı diyosun; Thy nin AMSde uçağı düştü, Utair'ın lastiği yandı, ve daha haber yapılmayan bir sürü olay yaşanıyor havacılıkta, zannediyor musunki bile bile bişeyler gözardı edildiği için yaşanıyor bu olaylar, hiç kimse ekmek kapısına bile bile zarar vermek istemez, uçaklarda elbetteki beklenmedik anda beklenmedik arıza ve olaylar gerçekleşecektir, uçaklar hep aynı şekilde uçabilseydi ne acil durumda müdahale edecek pilota ne de bakım yapacak teknisyene ihtiyaç duyulmazdı. Ayrıca bu tür yangın olaylarının dünyanın başka ülkelerinde de gerçekleştiğinden ve Boeing'in üretimindeki bazı eksikliklerden kaynaklandığını biliryor muydun? Sanki insanlar bilerek yapıyormuş gibi çamur atıyorsun hiçbirşey bilmeden...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Normaldir ~ 9 yıl önce
Push back de uçağı yanan şirkete sivil havacılığın yaptırımı oldumu merak edıyorum. 2 sene sahte kaptan uçuran bir şirkette , kaptanın sahte olduğunu uçuşundan yada bilgisinden anlayamayan bir eğitim ve işletme kadrosu ; dağılmış teknik bir ekip ... Sivil havacılık kaçınca rüyada.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AD ~ 9 yıl önce
Boeing p/back de yanan ve ilgili kazadan sonra kaç tane AD çıkardı da sen bi habersin?Diğer konu sahte pilot olayı:Bu arkadaş CPL ile Alman, İngiliz ve Hollanda sivil havacılık yetkililerini sahte belgeler ile atlattıktan sonra Türk Sıvil havacılığına katılmıştır.Yabancı meraklısı Sivil Havacılık VALİDASYON ONAYINI VERMİŞTİR.Durumundan şüphelenen Corendon Hollanda da suçüstü yaptırmıştır ve bu sahte pilotun bu yüzden aynı zamanda şirket aleyhine davası mevcuttur.
Yaptırım ~ 9 yıl önce
Yaptırım yada gelişmelerden tarafınızı bilgilendiremediğimiz için özür dileriz, gerekli tüm otoriteler ile gerekli görüşmeler ve düzenlemeler yapılmıştır. Sahte kaptan diye birşey yoktur, lisans temdit süresi dolmuş kaptan vardır. Rüya'da olan bir Sivil Havacılık yok, tamamen iç içeyiz, fakat bundan sonra zaatınızı bilgilendirebiliriz. Sen kimsin ? Bulunduğun ortam sanırım, bayanlar hamamı... Teknik ekip türkiye'^nin en kalifiye kadrolarından birisi ve dağılan bişey de yok. Gidenler gelenler var, yönetimimiz gayet iyi, şirket içi uyum sorunu vs. hiç birşey yok. Bişey yazmadan önce düşünün, araştırın, bilgi sahibi olun, hem burda kendinizi mağdur etmeyin, hemde bizi uğraştırmayın. Sadece laf kalabalığısın..
Eski Çalışan ~ 9 yıl önce
Navigasyondon inme kararı olurmu hiç; inandırıcı değil. Uçakta kimbilir ne gibi arızalar olmuştur da o kararı vermislerdir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
arıza ~ 9 yıl önce
eski bir çalışan olarak sizin gibi bir arıza'dan kurtulmuş şirket. Daha ne olsun ki ? Yağtığınız yoruma bakın, şapkanızı önünüze koyup düşünün. Kim bilir ne gibi arızalar olmuştur, söyleyinde aydınlanalım profesör. ? ? ?
aferin ~ 9 yıl önce
Kokpit ekibinin %90 ının başka şirketlerde fail olmuş kaptan ve f/o lardan oluştuğunu düşününce iyi yollarını bulabilmişler valla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ali desidero ~ 9 yıl önce
sky dan bahsediyor olmayasın ? :)) tutuyorsa isim ver görelim kim nereden fail olmuş :))

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000