11 Haziran 2010, Cuma 09:01:27

Corendon, Rumları kaygılandırıyor!

Corendon Havayolları’nın Amsterdam-Ercan seferleri Rum Yönetimi’ni kaygılandırdı...
  • pegasus ve kthy yillardir aynisini zaten yapiyor ? rumlar neden şimdi kaygilanmaya başlamişki :) pegasus yıllardir avrupadan getirdiği butun yolculari transit olarak kibrisa ucma imkani veriyor zaten. yani direk paristen londra dan almanyadan direk ercana bilet alabilirsiniz ve aktarmali olarak ucarsiniz. corendon yeni olarak ne yapmiş ben anlamadim
  • Kişiler kendi görüşlerini diledikleri gibi ifade etmekte özgürler. Burası özgür bir platform, fakat yorumları dikkatli okuduğunuzda dayanaksız onlarca suçlama.. Corendon para şu bu. Nedir bu, nasıl çocukca bir yorum! Kim parayı düşünmüyor söyler misiniz? Kim babasının hayrına çalışıyor elbette ticari bir işletme de para kazanmayı düşünecektir. kaldı ki Corendon KKTC'ye ilk hollandalı grubu getirdiğinde folklör ekibi, siyasiler, bürokratlar karşıladı yolcuları; düşünün nasıl olumlu bir etki yağtığını KKTC'ye....
  • kktc yi Turkiye dişinda resmi olarak taniyan ulke yok ilk kuruldugunda bangledeş veya pakistandi sanirim tanidi daha sonra kararlarini geri aldilar. azerbaycan dahil kktc yi taniyan ulke yok sadece Turkiye var. ve başimizda bu hukumet oldukça kimsede tanimaz kktc yi.
  • niye yok çünkü KKTC tanınmıyor. KTHY THY'nin tescil numaralarını kullanıyor.Onun için aktarma yapması gerekiyor.Bir tek Türkiye ve Azerbaycan tanıyor KKTC'yi.
  • Neyi sorgulayacaksınız ? AMS / AYT / ECN yapıyor zaten uçak. Haberi okumadınız mı ?
  • Atilay bey ve Yildiray bey cok akilli is adamlaridir, sirketlerini riske atmazlar, Yasalarin kendilerine musade etgi cizginin disina cikmazlar, RUM larin uydurmasindan baska bir sey degil bu,
  • diğer türk havayolu şirketlerinin neden kıbrıs avrupa direk uçuşları yok? önce bunu sorgulamak lazım.
  • Corendon siyasi yada politik strateji uygulayarak bunları yapmıyor...Nerde para orada Corendon...! Öncelik paradır noramal olarak...Para gelecek olsun uçuşlar gineye yada kongoya da olur...Corendon'un uçuş için yer seçtiği kuruluşundan beri görülmemiştir.Onun için Bravo Corendon yorumları komik kaçıyor...işin siyasi ve politik içeriği emin olun Corendon'da kimsenin umrunda değil...Para..Para Para...O kadar...(normaldir)siz Corendon'un çıkarının bittiği yer ile muhabbetini gördünüz mü hiç ?Uygulamaları ve uçak kaçırmaları bilir misiniz ? Onun için kişiyi ve şirketi sınamak için Lay LAy Lom dönemlerinde değil,menfaat sonrasi gidişatını da bilmek lazım...Azıcık verim düşsün bakalım personele ne olacak...İzleyin ve 4 ay sonra görün...! Lüt
  • Sayın rum nazar etme ne olur, çalış seninde olur.
  • Kendi oz malımız dediğiniz KTHY nin yapamadığı "Yeni Pazar"açmayı KKTC için Başardınız Gavur bu iftiraları ile sizi yıldırmasın çok uğraşacaklar "Başarılar Emniyetli Uçuşlar" Nevinim....sen işini Bilirsin.

Corendon’un Amsterdam’dan Ercan’a gerçekleştirdiği haftalık uçuşların, Rum Ulaştırma Bakanlığı ile Dışişleri Bakanlığı tarafından sıkı takibe alındığı bildirildi.
 
Rum Kesimi'nde yayımlanan Fileleftheros gazetesinin haberine göre, Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas tarafından verilen direktifle söz konusu uçuşlarla ilgili tüm unsurlar değerlendirmeye alındı. Amsterdam’dan Ercan’a doğrudan uçuş olması halinde, uluslararası hukuki kovuşturma talebi de direktifler arasında bulunuyor.
  
Habere göre, Rum yönetiminin bu konudaki ciddi endişesinin nedeni, Hollanda’nın ardından İsveç’in de bir havayolu şirketine Kuzey Kıbrıs’a uçuşlara başlaması konusunda izin vermeye hazırlanması. Hatta Rum tarafının tepkisi üzerine, İsveç’in Hollanda’dan gerçekleştirilen uçuşları örnek göstermesi.
  
Corendon’un bugüne kadar Amsterdam’dan Ercan’a gidiş-dönüş üç sefer yaptığını yazan gazete, Ercan’a yönelik uçuşların pazartesi günleri haftada bir kez yapıldığını ve uçakların transit olarak Antalya havaalanını kullandıklarını ekledi.
  
Haberde, “uçuşun doğrudan olması için, dönüş seferlerinde uçuş planlarının havada değiştirilmesinin denendiğine ilişkin ciddi kanıtlar bulunduğu” da iddia edildi. “Ercan-Antalya seferi yapıldığı ve Eurocontrol’dan Antalya-Amsterdam seferi için izin temin edildiği halde, uçak Türkiye hava sahasına girdiği esnada pilotun Antalya’ya inmeden doğrudan Amsterdam’a devam etmek için uçuş planında değişikliği istediği” öne sürüldü.
  
Corendon kurumsal iletişim departmanından edinilen bilgiye göre; şirketin KKTC uçuşlarında uluslararası yasa, kural ve tüzüklere harfiyen uyulduğu ve KKTC’ye yönelik tüm uçuşların Antalya aktarmalı olarak gerçekleştirildiği belirtildi.

(Kıbrıs Gazetesi)

Corendon, Rumları kaygılandırıyor!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 12 yıl önce
pegasus ve kthy yillardir aynisini zaten yapiyor ? rumlar neden şimdi kaygilanmaya başlamişki :) pegasus yıllardir avrupadan getirdiği butun yolculari transit olarak kibrisa ucma imkani veriyor zaten. yani direk paristen londra dan almanyadan direk ercana bilet alabilirsiniz ve aktarmali olarak ucarsiniz. corendon yeni olarak ne yapmiş ben anlamadim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Kişiler kendi görüşlerini diledikleri gibi ifade etmekte özgürler. Burası özgür bir platform, fakat yorumları dikkatli okuduğunuzda dayanaksız onlarca suçlama.. Corendon para şu bu. Nedir bu, nasıl çocukca bir yorum! Kim parayı düşünmüyor söyler misiniz? Kim babasının hayrına çalışıyor elbette ticari bir işletme de para kazanmayı düşünecektir. kaldı ki Corendon KKTC'ye ilk hollandalı grubu getirdiğinde folklör ekibi, siyasiler, bürokratlar karşıladı yolcuları; düşünün nasıl olumlu bir etki yağtığını KKTC'ye....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
kktc yi Turkiye dişinda resmi olarak taniyan ulke yok ilk kuruldugunda bangledeş veya pakistandi sanirim tanidi daha sonra kararlarini geri aldilar. azerbaycan dahil kktc yi taniyan ulke yok sadece Turkiye var. ve başimizda bu hukumet oldukça kimsede tanimaz kktc yi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
niye yok çünkü KKTC tanınmıyor. KTHY THY'nin tescil numaralarını kullanıyor.Onun için aktarma yapması gerekiyor.Bir tek Türkiye ve Azerbaycan tanıyor KKTC'yi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Neyi sorgulayacaksınız ? AMS / AYT / ECN yapıyor zaten uçak. Haberi okumadınız mı ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Atilay bey ve Yildiray bey cok akilli is adamlaridir, sirketlerini riske atmazlar, Yasalarin kendilerine musade etgi cizginin disina cikmazlar, RUM larin uydurmasindan baska bir sey degil bu,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
diğer türk havayolu şirketlerinin neden kıbrıs avrupa direk uçuşları yok? önce bunu sorgulamak lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Corendon siyasi yada politik strateji uygulayarak bunları yapmıyor...Nerde para orada Corendon...! Öncelik paradır noramal olarak...Para gelecek olsun uçuşlar gineye yada kongoya da olur...Corendon'un uçuş için yer seçtiği kuruluşundan beri görülmemiştir.Onun için Bravo Corendon yorumları komik kaçıyor...işin siyasi ve politik içeriği emin olun Corendon'da kimsenin umrunda değil...Para..Para Para...O kadar...(normaldir)siz Corendon'un çıkarının bittiği yer ile muhabbetini gördünüz mü hiç ?Uygulamaları ve uçak kaçırmaları bilir misiniz ? Onun için kişiyi ve şirketi sınamak için Lay LAy Lom dönemlerinde değil,menfaat sonrasi gidişatını da bilmek lazım...Azıcık verim düşsün bakalım personele ne olacak...İzleyin ve 4 ay sonra görün...! Lüt

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Sayın rum nazar etme ne olur, çalış seninde olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Kendi oz malımız dediğiniz KTHY nin yapamadığı "Yeni Pazar"açmayı KKTC için Başardınız Gavur bu iftiraları ile sizi yıldırmasın çok uğraşacaklar "Başarılar Emniyetli Uçuşlar" Nevinim....sen işini Bilirsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000