25 Kasım 2014, Salı 11:41:40

CORENDON OTELDE DE UÇURACAK

Corendon Grubu, bir ilke imza atıyor. Hollanda’da ilk otelini açan Corendon, Şubat ayında Schippol Havalimanı’na yakın bölgede 30 milyon Euro yatırımla kurulan Vitality Otel’i hizmete açacak. Otelde B737 simülatörlü bir oda da bulunacak.
  • yakıt kaçıran bir uçak nasıl uçabilir ki, teknik ekip kaptan pilot buna nasıl müsade eder, yolcular o uçağa biner mi ? Yer operasyon ekipleri, kule, yer personeli ilgili otoriteye haber vermezler mi ? Eğer bu devirde böyle operasyon yapılabiliyorsa ve bunu kimse görmüyorsa corendonu tebrik etmek gerekir. Yakıt kaçağının testi uçuşta nasıl yapılıyor izah edebilirmisiniz? veya yerde yakıt testi yapılıyorsa yolcunun uçakta ne işi var. Yolcu boşaltıktan sonra yapılır.Corendon u kötülemek için ipsiz sapsız iddialar atıyorsunuz.
  • okadar harika sirket ki yakıt kaciran ucagin ,yolcu dolu seferinde arizanin neden kaynaklandigini test ediyorlar.
  • Ucaklari cok eski... Buyumesi elbette guzel ama once ucaklarinin kalitesini artirmalilar + musteri memnunuyetine de dikkat etmeliler.
  • Corendon a başarılar dilerim.Finike de otel işletme tecrübeleri olmuştu.Yatırım olarak seçilen otel yerini, kiralanacaklarsa eski işletmemi merak ediyorum.(Presa di Finica?)
  • Havayolundan kazanılan temiz parayı, bu şekilde yatırımlara çevirmek aslına bakarsanız ilk başta çok cazip gibi görünüyor ama, geçmişe bakarsak, otel sevdasına fazla dalan hiç bir şirket fazla tutunamamıştır. Havacılıkta tam yeni yeni bir yerlere gelmeye çalışan corendon'un, abartıp otel pazarına gereğinden fazla önem vermesi ve yer ayırması tehlikeli bir durum, göreceksiniz... Neden milyonlarca dolar yatırımı FİLO YENİLEME'ye harcamıyorlar da otellere yatırım yapıyorlar. Bence yanlış. Önce yeni, genç filo. Sonra sağlam bir alt yapı, ardından diğer yatırımlar. 10-15 yıllık uçaklarla bu iş ne kadar gider muallak. Masrafları da, belaları da çok.. Sadece nacizane görüşümü bildirdim, ben havayolu şirketinin filosunu genişletmeden önce yenilemesi gerektiğini düşünüyorum. Ekmek yiyen onlarca çalışan var, elbette başarılı olmalarını diliyorum. Ama dışardan bizler bile bu yorumları yapabiliyorsak, içeride bi oturup konuşulması lazım. Sorarım, uçaklar kaç yaşlarında ? Filo çok eski ve yorgun..
  • 41XMAŞALLAH.

1997 yılında işadamı Yıldıray Karaer ve Atilay Uslu tarafından kurulan Corendon, tur operatörlüğü ile başlayan iş hayatına havayolu işletmeciliğini ve otel yatırımlarını da ekledi. Grup Hollanda’da ilk otelini açtı, ikinci otel Şubat ayında açılıyor.

Hollanda merkezli Corendon Grup, otel yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. Amsterdam’daki The College Hotel, 1 Ekim tarihi itibariyle  Corendon Resorts & Hotels bünyesine katıldı. 

Otelin hizmete girmesinden sonra Türkiye’den bir grup gazeteciyi ağırlayan Corendon Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer ve ortağı Atilay Uslu, 1997 yılında küçük bir ofiste başlayarak Hollanda’nın en büyük üçüncü turist taşıyıcısı olmalarına kadar geçen süreç hakkında bilgi verdi.

Hollanda’da Tui Fly ve Sundio  şirketlerinden sonra üçüncü büyük olduklarının altını çizen Karaer, “ 2014 yılında Thomas Cook’u geride bıraktık. Zaman içerisinde birçok şirket yok oldu veya küçülmeye gitti. Ancak biz güçlenerek yolumuza devam ediyoruz.  1 milyar dolar satış cirosuna sahibiz. Türkiye’de Fortune dergisinin en büyük 500 şirketi arasına girdik. Bir önceki yıl 337’nci sıradaydık, bu yıl 297’nci sıraya yükseldik. 1466 çalışanımız var. Corendon ile 36 ülkede 150 havaalanına uçuyoruz. Hollanda’da Türkiye denilince ilk akla gelen marka olduk. Hollanda’da finans yapısı en güçlü turizm şirketi seçildik. 2014 yılında  bayrak taşıyıcı havayolu KLM dışında Tui Fly ve Transavia ile birlikte Corendon bünyesindeki Corendon Dutch şirketiyle de hizmet veriyoruz. Corendon Havayolları’nda 10,  Corendon Dutch’ta 2 uçağımız var. Yazın uçak sayısını 4’e çıkarıyoruz” dedi.

Tur operatörlüğü ve havayolu ile birlikte güçlü oldukları destinasyonlarda otel yatırımlarına ağırlık verme yoluna gittiklerini kaydeden Karaer, Bodrum’da, Finike’de ve İzmir Çeşme-Alaçatı’da otel yatırımları bulunduğunu kaydetti. Bu yıl Bodrum’da The Blue Bosphorus adında bir otelin daha işletmesini üstlendiklerini belirten Karaer, otel yatırımlarına yurtdışında da devam edeceklerini ve Hollanda dışında birçok ülkeden yatırım teklifi aldıklarını, Barselona’da 2017 yılında bir oteli daha hizmete açacaklarını söyledi. Karaer, 2016 yılında yine otele yakın bölgede bir Airport Otel de açacaklarını kaydetti.

DÜNYADA İLK KEZ SİMULATÖRLÜ ODA

En güçlü oldukları Hollanda’da ilk otelini açan Corendon, Şubat ayında Schippol Havalimanı’na yakın bölgede 30 milyon Euro yatırımla kurulan Vitality Otel’i hizmete açacak. 263 yatak kapasiteli otelin en önemli özelliklerinden biri de bir odasında bire bir uçak simülatörünün olması. İngiltere’den satın alınan bir Boeing 737 uçağı, otelin 7’nci katında bir odaya konuldu. İçerisi birebir kokpit olarak tasarlanacak uçağın bulunduğu oda, havacılık meraklısı misafirleri ağırlayacak. Uçağın kabin bölümünde 16 kişilik oturma düzeni kurulacak. Bu bölümde iş toplantıları yapılabilecek ve yemek yenilebilecek. Dünyada ilk kez otel odasında bu boyutlarda bir uçak ve simulatör olacağı belirtilirken odanın 4 saatlik kullanım ücreti 500 euro olacak. Simulatör bulunan uçakta bir gecelik konaklama ücreti ise 750 euro.

CORENDON LALESİ

Bu arada laleleriyle ünlü Hollanda’da Corendon için özel bir lale geliştirildi. Corendon renklerinde yetiştirilecek lalelerin ilk tohumlarını da Corendon’un iki ortağı Yıldıray Karaer ve Atilay Uslu ekti.

CORENDON OTELDE DE UÇURACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

avita ~ 7 yıl önce
yakıt kaçıran bir uçak nasıl uçabilir ki, teknik ekip kaptan pilot buna nasıl müsade eder, yolcular o uçağa biner mi ? Yer operasyon ekipleri, kule, yer personeli ilgili otoriteye haber vermezler mi ? Eğer bu devirde böyle operasyon yapılabiliyorsa ve bunu kimse görmüyorsa corendonu tebrik etmek gerekir. Yakıt kaçağının testi uçuşta nasıl yapılıyor izah edebilirmisiniz? veya yerde yakıt testi yapılıyorsa yolcunun uçakta ne işi var. Yolcu boşaltıktan sonra yapılır.Corendon u kötülemek için ipsiz sapsız iddialar atıyorsunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
haha ~ 7 yıl önce
okadar harika sirket ki yakıt kaciran ucagin ,yolcu dolu seferinde arizanin neden kaynaklandigini test ediyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yanlış biliyorsun ~ 7 yıl önce
hatta biz teknisyenler, evlerde kaçak şüphesi taşıyan tüplerimizi uçaklarımıza getirerek, çakmakla kaçak kontrolü yapıyoruz :) kimler sizi bu şekilde bilgilendiriyor merak konusu, madem böyle bir iddianız var, isminizi ve nerede ne zaman gördüğünüzü yazacak yürek ve cesarete de sahipsinizdir sanırım. buyrun yazın isminizi, nerede ne şekilde gördüğünüzü ya da duyduğunuzu. Unutmayın Havacılık sizin bildiğiniz otogar ve otobüs şirketlerinin işleyişine benzemez. Burda biz teknik olarak elimizden geleni önce kendi karakter ve iş anlayışımıza göre yaparız, yani kendimize saygımızdan, ardından temsil ettiğimiz şirket ve yöneticilerimiz için elimizden geleni yaparız ve ardından SHGM'ye karşı lisansımızı, kimliğimizi ve mesleğimizi temsil ederiz. Corendon çalışanı bir teknisyen olarak, bizi THY dahil diğer şirketlerle kıyaslamamanızı öneririm. 10 yıldır burda görev yapıyorum, uçuş emniyetini, yolcu memnuniyetini mesleğimizi ve karakterimizi satmayız. en azından abilerimiz böyle öğretti.
iPhone Uygulaması ~ 7 yıl önce
Ucaklari cok eski... Buyumesi elbette guzel ama once ucaklarinin kalitesini artirmalilar + musteri memnunuyetine de dikkat etmeliler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
FİNİKE Lİ ~ 7 yıl önce
Corendon a başarılar dilerim.Finike de otel işletme tecrübeleri olmuştu.Yatırım olarak seçilen otel yerini, kiralanacaklarsa eski işletmemi merak ediyorum.(Presa di Finica?)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Corendon ~ 7 yıl önce
Havayolundan kazanılan temiz parayı, bu şekilde yatırımlara çevirmek aslına bakarsanız ilk başta çok cazip gibi görünüyor ama, geçmişe bakarsak, otel sevdasına fazla dalan hiç bir şirket fazla tutunamamıştır. Havacılıkta tam yeni yeni bir yerlere gelmeye çalışan corendon'un, abartıp otel pazarına gereğinden fazla önem vermesi ve yer ayırması tehlikeli bir durum, göreceksiniz... Neden milyonlarca dolar yatırımı FİLO YENİLEME'ye harcamıyorlar da otellere yatırım yapıyorlar. Bence yanlış. Önce yeni, genç filo. Sonra sağlam bir alt yapı, ardından diğer yatırımlar. 10-15 yıllık uçaklarla bu iş ne kadar gider muallak. Masrafları da, belaları da çok.. Sadece nacizane görüşümü bildirdim, ben havayolu şirketinin filosunu genişletmeden önce yenilemesi gerektiğini düşünüyorum. Ekmek yiyen onlarca çalışan var, elbette başarılı olmalarını diliyorum. Ama dışardan bizler bile bu yorumları yapabiliyorsak, içeride bi oturup konuşulması lazım. Sorarım, uçaklar kaç yaşlarında ? Filo çok eski ve yorgun..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sana cevap ~ 7 yıl önce
ya arkadasim, bugüne kadar corendon hakkinda negatif birsey duydunmu,yada herhangi bir personelinden? Ucaklari hakkinda yapmis oldugun elestiride yanlis, sen her 3 yila bir arabani degistiriyormusun? Ucaklarin bakimlari dört dörtlük oldugu sürec icerisinde ve malzemlerden calinmadigi taktirde, bu ucaklar 20 veya 25 yasindada olabilir!. Arti ucalarin Yas ortalamasi 8-9 arasi bilgine!
değiştiririm ~ 7 yıl önce
o arabayla para kazanıyorsam değil 3 yıl, her yıl değiştiririm. Sana havacılığı öğretenler yanlış öğretmiş. iyi kazanan havacılık şirketleri, ya filoyu genişletir, ya da yeniler ki, yerini sağlama alsın ve kaliteyi artırsın, habara hubara paraları otele, çayıra bayıra yatırmaz.
IAC ~ 7 yıl önce
41XMAŞALLAH.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000