01 Nisan 2013, Pazartesi 09:48:51

CORENDON GAZİPAŞA HEDEFLERİNİ BÜYÜTÜYOR

Corendon Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Karaer, "Gelecek yıl 15 Mart'ta İran seferlerini başlatacağız. Sezonu biraz daha öne çekmek istiyoruz" dedi.

Corendon Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer, Corendon Hotel Pazarlama ve Satış Direktörü Cem Bora Sevim, Corendon Ticaret Müdürü Mine Aslan ve Corendon Alanya Bölge Müdürü Levent Candan, Gazipaşa Kaymakamı Muhittin Pamuk'u makamında ziyaret etti.

1 Nisan'da (bugün) uçuş sezonunun açılacak olması nedeniyle gerçekleştirilen ziyarette Corendon heyeti, Kaymakam Pamuk'a Corendon'un maket uçağını hediye etti. Gazipaşa Havalimanı'nın 2013 sezonu hedefleri hakkında bilgi veren Kaymakam Pamuk, bu yıl 25 bin uçuş ve 250 bin yolcu beklediklerini söyledi. Havalimanının bugünlere gelmesinde Corendon'un önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayan Pamuk, “Corendon'un ayrı bir yeri var bizim gözümüzde. Corendon ilk yurtdışı uçuşlarını yapan şirketimiz. Havalimanının bu noktaya gelmesinde ciddi katkısı var" dedi.

‘DESTEK OLMAKTAN MUTLUYUZ’

Gazipaşa'ya ilk yurtdışı uçuşunu gerçekleştiren firma olmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Corendon Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer ise "Gazipaşa ile ilgili böyle bir çalışma içinde olmak, Gazipaşa'yı ülke turizmine kazandırmak bizler için de ayrı bir yere sahip. Bizim başlangıç yapmamız, lokomotif görevi görmemiz bu yıl etkisini gösterdi. Arkamızdan diğer Türk şirketleri ve yabancı şirketlerin gelmesine neden olduk. Bu işini içinde olduğumuz için çok mutluyuz. Katkılarınızdan dolayı sizlere de çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

HAFTADA 10 SEFER YAPACAĞIZ

Haftada 4 sefer olarak başladıkları sefer sayısını haftada 10'a çıkaracaklarını belirten Karaer, "Haftada 5 gün günlük 2 sefer yapacağız. Bu seferlerin 4'ü Hollanda, 4'ü Danimarka'ya, 1'i Çek Cumhuriyeti'ne ve 1 tanesi de Polonya'ya olacak. Geçen yıl Hollanda'ya ve Danimarka'ya 2'şer uçuşumuz vardı. Bunları 4'er uçuşa çıkardık. Çek Cumhuriyeti ve Polonya ise yeni pazarlarımız. Her yıl bu işi arttırarak götürmeyi düşünüyoruz" dedi.

İRAN SEFERLERİ YAPILACAK

Yaklaşık 100 bin civarında yolcu taşımayı hedeflediklerini açıklayan Karaer, yurtdışı seferlerinin 1 Nisan'da Amsterdam seferiyle başlayacağını kaydetti. Uçuşların 31 Ekim'e kadar devam edeceğine işaret eden Karaer, "Gelecek yıl 15 Mart'ta İran seferlerini başlatacağız. Sezonu biraz daha öne çekmek istiyoruz" dedi. İlçeye otel yapmak için de girişimleri olduğunu vurgulayan Karaer, uygun arazi ve işbirliği yapabilecekleri yatırımcı aradıklarını söyledi.

CORENDON GAZİPAŞA HEDEFLERİNİ BÜYÜTÜYOR

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000