16 Ocak 2011, Pazar 12:38:12

Corendon, Ercan seferlerini ikiye katlıyor

Hollanda’nın uçak şirketleri arasında geniş bir yolcu potansiyeline sahip Corendon, geçen yıl Ercan’a başlattığı seferleri haftada ikiden dörde çıkarıyor.
  • ARKADAŞLAR CALIŞANI DESTEKLEYİN 1995 HAARLEMDE UFACIK BİR OFİSTEN BU GUNLERE GELEN VE DEVAMLI BUYUYEN BİR ŞİRKET . TURK ŞİRKETİNİN HOLLANDADA BU KADAR BUYUMESİNİ CEKEMEYENLER BİRAZ DUŞUNUP HATAYI KENDİLERİNDE ARASINLAR
  • Ağzı olan konuşuyor. Kıskananlar çatlasın. Allah yolunu açık etsin.
  • Dünyanın en büyük Türk Turizm Grubu olan Kayıgroup'un kendi Tur Operatörü GTI kendi isteği ile Kıbrıs Destinasyonundan çekilmesinden sonra tabi kendi paxlarını ikiye katladılar... bundan önce neydi???
  • NEDEN AVRUPAYA GELİŞMİŞ ÜLKELERE HAVACILIK İLE EĞİTİM ALMAK PERSONEL GÖNDERMEYEN SHGM DE SORMAK GEREK VE AZICIK KENDİ ÇAPINDAKİ PERSONELLE NASIL İŞ YAPMAYI BEKLER. BU BAHSETTİĞİM TÜRK ŞİRKETLERİEN DİSİPLİN VE KURALLARI BOZMDAN ELINDEN GELDIGINCE YARDIM ETMEYE CALISMAZ. ÇALIŞANLARIN SOSYAL HAKLARINI KORUMAK KALITEYI DUSURMEMEK ADINA NEDEN BİRŞEY YAPMAZ..BİR KABİN MEMURLUĞUNUN BİLE STADARTTI OLMAYAN BİR ÜLKEDEN NE BEKLERSİNİZ ARTIK YADA PİLOTUN STANDARTI OLMAYAN ÜLKEDEN EĞER PİLOT ARKADAŞLAR NE YAPIYORSA HERKES KENDI ÇABALARI İLE BİRŞEYLER YAPIP KENDINI GELISTIRMEYE ÇALIYOR BUDA HERKES İÇİN MUMKUN OLMUYOR BAZILARININ ŞANSI VAR YURTDIŞINA GİDEBİLİYOR ETİHAD,GULF AİR,QATAR YADA EMİRATES GİBİ ŞİRKETLERE GİRME ŞANSI VARKEN YA DİĞERLERİNİN.......
  • EH İŞTE BU İŞİ GERÇEKTEN BENİMSEYEN İNSANLAR YAPABİLİR ANCAK HELAL SANA CORENDON ...KKTC ULAŞTIRMA BAKANIDA YATSIN EVİNDE BEBEK BAKSIN ARTIK SADECE KAĞIT ÜZERİNDE BAKANLIK KENDİ MİLLİ HAVAYOLUNA BİLE SAHİP ÇIKAMAYAN 36 YILLIK MARKA OLMUŞ BİR HAVAYOLUNU SİYASİ ŞEYLEER KURBAN EDEN ZARAR ETTİĞİ HALDE ÖNLEM ALMAYAN VE SİYASİ İRADE İLE BATIRMAK İÇİN SENDİKANIN KURBANI OLAN BİR ÜLKEDEN HAVAYOLU ŞİRKETİNDEN BAHSEDİYORUM EVEY BU HAVAYOLU KTHY YAZIK OLDU EL ELE VERİP AVRUPADAKİ BÜTÜN MEYDANLARA UÇMAK VARKEN KIBRISA DİĞER TÜRK ŞİRKETLERİNEDE YOL AÇMAK VARKEN VE BÜTÜN AVRUPA YOLCULARI TÜRK BAYRAĞI TAŞIYAN UÇAKLARDA GELMEK VARKEN VE SHGM DE ELİNDEKİ AZICIK KADRO İLE AYRICA NEDEN EĞİTİM İÇİN YURTDIŞINA SHGM D BUNLARA DİSİPLİNİ BOZMADAN ELİNDEN GELDİĞİN
  • Yakışır Corendona. Helal olsun.

Amsterdam’dan Ercan Havaalanı’na uçan tek hava yolu şirketi konumunda olan Corendon, Mayıs 2010’dan itibaren bugüne kadar 7 bin yolcu taşırken, bu sayının Mayıs 2011’de 10 bine çıkması hedefleniyor. KKTC’de Akmina Travel Direktörü ve Cratos Hotel Yönetim Kurulu üyesi İsmail Abidin’in ısrarı sonucu adamıza charter sefer düzenleyen Corendon, 2011 yılında artıracağı seferlerle birlikte getireceği turist sayısını 20 bine çıkarmayı hedefliyor.
  
Verilen bilgiye göre, Corendon, geçen mayıs ayında KKTC uçuşlarını başlatmasıyla birlikte Rum kesiminden çok büyük politik reaksiyonlar geldi. Rum kesimi, Hollanda’da lobisini yaptıkları çalışmaları engellemek için bazı girişimlerde bulundu. Corendon, medyayı da kullanarak yoğun bir bilgilendirme ve tanıtım çalışması yaptı. Ülkemiz izolasyon altında bulunan bir bölge olduğu için Amsterdam’dan kalkan uçak önce İstanbul veya Antalya’ya, buradan kısa bir süre beklemenin ardından havalanıp Ercan’a iniyor. Corendon, tur operatörlüğü, havayolu, incoming ve otel işletmeciliği operasyonlarının hepsini birlikte yürütüyor.
  
Corendon, şu anda haftada bir kez Hollanda’dan, bir kez de Belçika’dan sefer yapıyor. 2011’de Hollanda’dan KKTC’ye yapılan sefer sayısı haftada dörde çıkartılacak. 2013’deki hedef ise 5 veya 6 uçakla KKTC’ye uçmak. Yolcu talebinin artması durumunda her gün KKTC’ye uçulması hedefleniyor.

"Zorla bizi Kıbrıs pazarına soktular"

Uluslararası turizm fuarlarından olan ve bu yıl 39’uncusu düzenlenen Hollanda Utrecht’teki “Dutch Tourism Expo Fuarı”nda Corendon büyük bir stant ile katıldı.
  
Corendon şirketi kurucu ortaklarından Atilay Uslu ile Yıldıray Karaer ve Corendon’u adamıza getirten Akmina Travel Direktörü, ayrıca Cratos Hotel Yönetim Kurulu üyesi İsmail Abidin de açıklamlarda bulundu.
  
1997 yılında Corendon’un acente olarak kurulduğunu, daha sonra tur operatörü olduklarını anlatan Atilay Uslu, Corendon uçak şirketinin 2005 yılında devreye sokulduğunu kaydetti.
  
“İsmail Abidin Bey bizi zorla Kıbrıs pazarına soktu” diyen Uslu, şu anda Hollanda’dan Türkiye ve KKTC’ye en fazla yolcu taşıyan uçak şirketleri arasında ilk sırda yer aldıklarını söyledi. Kıbrıs pazarını hiç düşünmedikleri halde İsmail Abidin’in sürekli ısrarı sonucu bu pazara girdiklerini ve bundan da çok memnun olduklarını söyledi. Uslu, “Hollandalılar Kıbrıs’ı çok sevdi. 2011 yılına ait koltuklar şimdiden dolmaya başladı” dedi.  

Hollanda’dan Türkiye’ye yüzde 40, KKTC’ye ise yüze 99 yolcuyu kendilerinin taşıdığını anlatan Uslu, “İlk uçağımızı geçen yıl 16 Mayıs’ta gönderdik. 7 bin koltuğumuz vardı, 2011 Mayıs’a kadar bu sayı 10 bine çıkacak” diye konuştu.

"Çok politik baskı aldık"

KKTC’ye uçmaya başlamadan önce de, sonra da çok sayıda politik baskı aldıklarını ifade eden Uslu, “Hollanda’da bazı gazeteler bizim vereceğimiz ilanları kabul etmediler. Ancak, yılmadık. Biz insanlara yıllık 15 milyon Euro harcadığımız için bizi basın kıramadı” dedi.
  
Hollanda’da 15 milyon, Belçika’da ise üç milyon Euro’luk bir pastayı kimsenin kaçırmak istemeyeceğini hatırlatan Uslu, “Bütçemizin yüzde 8’ini reklama ayırıyoruz” dedi.

"Rumlar bize kızdı konuşmuyor"

Basınla ilişkilerinin iyi olduğu için KKTC reklamlarını kendilerine kabul ettiklerini belirten Uslu, “Burada bulunan Kıbrıs Rum Turizm Ofisi bize kızdı, konuşmuyorlar. Biz KKTC’ye uçtuğumuz zaman adamlar bizimle tüm ilişkiyi kesti. Selam bile vermiyorlar” dedi. 
  
Fuarın KKTC standından başlayıp Corendon’un olduğu standa kadar “Kuzey Kıbrıs” reklamlarıyla dolu olduğunu anlatan Uslu, “Kuzey Kıbrıs burada bu reklamları yaptıramaz. Normalde para da versen yapmıyorlar. Biz özel olduğumuz için paramızı bastırdık ve yaptırdık” diye konuştu.
  
"Hollandalılar KKTC’ye gitmek istiyor"

Hollandalıların KKTC’ye gitmek istediklerini gördüklerini anlatan Uslu, kendilerinin de buna bir köprü kurarak bağlantıyı gerçekleştirdiklerini söyledi.
  
KKTC bağlantısını açar açmaz satışların birden bire arttığını gördüklerini ifade eden Uslu, KKTC’ye yüzde 94 gibi çok yüksek bir doluluk oranı ile uçtuklarını kaydederek, şöyle devam etti:
  
“Umduğumuzun üstünde bir rakam oldu bizim için. 2011 yılın sonunda hedefimiz de 20 bin yolcudur. Bu yolcuları Türkiye’de sadece bir otele yolluyorum. Ama KKTC için bu büyük bir rakam. İsmail Bey olmasaydı ben KKTC’ye sefer düzenlemezdim. Adam bizi neredeyse silah zoruyla Kıbrıs’a götürdü. Fuardaki tüm ilanların verilmesi de İsmail Bey’in fikriydi. ‘Parasını ben vereceğim, yapacaksın’ dedi, biz de yaptık.
  
KKTC’nin en güzel tarafı, herkes onu Rum kesimi ile kıyaslıyor. Rum tarafı ile kıyaslandığında kuzeyde fiyatlar daha cazip. Ancak KKTC, Türkiye ile kıyaslandığı zaman ise fiyatları pahalı buluyorlar.” (Kıbrıs Gazetesi)

Corendon, Ercan seferlerini ikiye katlıyor

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 13 yıl önce
ARKADAŞLAR CALIŞANI DESTEKLEYİN 1995 HAARLEMDE UFACIK BİR OFİSTEN BU GUNLERE GELEN VE DEVAMLI BUYUYEN BİR ŞİRKET . TURK ŞİRKETİNİN HOLLANDADA BU KADAR BUYUMESİNİ CEKEMEYENLER BİRAZ DUŞUNUP HATAYI KENDİLERİNDE ARASINLAR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Ağzı olan konuşuyor. Kıskananlar çatlasın. Allah yolunu açık etsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Dünyanın en büyük Türk Turizm Grubu olan Kayıgroup'un kendi Tur Operatörü GTI kendi isteği ile Kıbrıs Destinasyonundan çekilmesinden sonra tabi kendi paxlarını ikiye katladılar... bundan önce neydi???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
NEDEN AVRUPAYA GELİŞMİŞ ÜLKELERE HAVACILIK İLE EĞİTİM ALMAK PERSONEL GÖNDERMEYEN SHGM DE SORMAK GEREK VE AZICIK KENDİ ÇAPINDAKİ PERSONELLE NASIL İŞ YAPMAYI BEKLER. BU BAHSETTİĞİM TÜRK ŞİRKETLERİEN DİSİPLİN VE KURALLARI BOZMDAN ELINDEN GELDIGINCE YARDIM ETMEYE CALISMAZ. ÇALIŞANLARIN SOSYAL HAKLARINI KORUMAK KALITEYI DUSURMEMEK ADINA NEDEN BİRŞEY YAPMAZ..BİR KABİN MEMURLUĞUNUN BİLE STADARTTI OLMAYAN BİR ÜLKEDEN NE BEKLERSİNİZ ARTIK YADA PİLOTUN STANDARTI OLMAYAN ÜLKEDEN EĞER PİLOT ARKADAŞLAR NE YAPIYORSA HERKES KENDI ÇABALARI İLE BİRŞEYLER YAPIP KENDINI GELISTIRMEYE ÇALIYOR BUDA HERKES İÇİN MUMKUN OLMUYOR BAZILARININ ŞANSI VAR YURTDIŞINA GİDEBİLİYOR ETİHAD,GULF AİR,QATAR YADA EMİRATES GİBİ ŞİRKETLERE GİRME ŞANSI VARKEN YA DİĞERLERİNİN.......

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
EH İŞTE BU İŞİ GERÇEKTEN BENİMSEYEN İNSANLAR YAPABİLİR ANCAK HELAL SANA CORENDON ...KKTC ULAŞTIRMA BAKANIDA YATSIN EVİNDE BEBEK BAKSIN ARTIK SADECE KAĞIT ÜZERİNDE BAKANLIK KENDİ MİLLİ HAVAYOLUNA BİLE SAHİP ÇIKAMAYAN 36 YILLIK MARKA OLMUŞ BİR HAVAYOLUNU SİYASİ ŞEYLEER KURBAN EDEN ZARAR ETTİĞİ HALDE ÖNLEM ALMAYAN VE SİYASİ İRADE İLE BATIRMAK İÇİN SENDİKANIN KURBANI OLAN BİR ÜLKEDEN HAVAYOLU ŞİRKETİNDEN BAHSEDİYORUM EVEY BU HAVAYOLU KTHY YAZIK OLDU EL ELE VERİP AVRUPADAKİ BÜTÜN MEYDANLARA UÇMAK VARKEN KIBRISA DİĞER TÜRK ŞİRKETLERİNEDE YOL AÇMAK VARKEN VE BÜTÜN AVRUPA YOLCULARI TÜRK BAYRAĞI TAŞIYAN UÇAKLARDA GELMEK VARKEN VE SHGM DE ELİNDEKİ AZICIK KADRO İLE AYRICA NEDEN EĞİTİM İÇİN YURTDIŞINA SHGM D BUNLARA DİSİPLİNİ BOZMADAN ELİNDEN GELDİĞİN

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Yakışır Corendona. Helal olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000