20 Şubat 2014, Perşembe 11:32:00

ÇELEBİ'DEN STRATEJİK SATIN ALMA

Türkiye sivil havacılık yer hizmetleri, kargo ve antrepo sektörünün köklü kuruluşu Çelebi, uluslararası stratejik büyüme hedefleri doğrultusunda Almanya'da önemli bir satın almaya imza attı.
  • Yurtdışında ihaleye girebilmek için bu şirkete ihtiyacı vardı....
  • Avrupa da da başlarlar artık bedava sezonluk gariban Türk işçilerini çalıştirmaya sonra ikiye katlarlar ciroyu.......
  • Her yıl çelebi Türkiye'de personeli işten çıkarıyor küçülmeye gidiyo diye dışarıda büyükmeye devam diyor.....
  • Çelebi Türkiye'de külüp işten personel çıkarıp dışarıya açılıyor.......

Almanya'nın Frankfurt ve Hahn uluslararası havalimanlarında faaliyet gösteren ve kargo apronuna direkt erişim olan 3 firmadan biri olan Aviapartner Cargo GmbH'nin hisselerinin tamamının Çelebi yönetimine geçmesine ilişkin "hisse alım satım sözleşmesi" imzalandı.

Hisselerin tamamına 4.6 milyon Euro bedel

Uluslararası arenadaki bu önemli satınalma, Çelebi Hava Servisi A.Ş.'nin yüzde 99,97 oranında iştiraki bulunduğu Çelebi Kargo Depolama ve Dağıtım Hizmetleri A.Ş.'nin, sermayesinin yüzde 100'üne sahip olduğu Almanya'nın Frankfurt şehrinde bulunan bağlı ortaklığı Celebi Cargo GmBH tarafından gerçekleştirildi.

Yine Frankfurt'ta bulunan Aviapartner GmbH'nin sermayesinin yüzde 100'üne sahip olduğu Aviapartner Cargo GmbH'nin hisselerinin tamamının 4,6 milyon Euro bedel üzerinden Celebi Cargo GmbH'ye devredilmesine ilişkin "hisse alım satım sözleşmesi" 18 Şubat'ta imzalandı.

Söz konusu sözleşmenin kapanış işleminin tamamlanması ve hisse devri işlemlerinin gerçekleşmesinin en geç Mart 2014 sonuna kadar tamamlanması öngörülüyor.

125 bin ton kargo, 12,6 milyon Euro ciro

Çelebi'den konuya ilişkin yapılan açıklamada, "Aviapartner Cargo GmbH, Almanya'nın Frankfurt ile Hahn uluslararası havalimanlarında faaliyet gösteren ve kargo apronuna direkt erişim olan 3 firmadan biridir. Aviapartner Cargo GmbH, yaklaşık 125 bin ton kargo hacmi gerçekleştirdiği 2013 yılında, yaklaşık 12,6 milyon Euro'luk ciroya ulaştı. Söz konusu hisse alımı sonrasında, Aviapartner Cargo GmbH'la oluşturulacak operasyonel ve yönetsel sinerji ile birlikte Celebi Cargo GmbH'nin, Frankfurt Uluslararası Havalimanı'ndaki pazar payını daha da güçlendirerek, bölgedeki en büyük oyuncularından biri haline gelmesi hedefleniyor. Her iki şirketin toplamına bakıldığında, 2013 yılında 200 bin tonu aşan kargo, 25 milyon Euro'ya yakın ciroya ulaşıldığı görülmektedir. Bu satın alma sonrası Frankfurt ve Hahn havalimanlarında kapalı antrepo alanı 35 bin metrekare olan tesisler Çelebi yönetimi altına girmiş olacaktır. Bu tesislerde halihazırda 400 kişi istihdam edilmektedir" denildi.

ÇELEBİ'DEN STRATEJİK SATIN ALMA

Facebook Yorum

Yorumlar

Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Yurtdışında ihaleye girebilmek için bu şirkete ihtiyacı vardı....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:) ~ 9 yıl önce
Avrupa da da başlarlar artık bedava sezonluk gariban Türk işçilerini çalıştirmaya sonra ikiye katlarlar ciroyu.......

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Her yıl çelebi Türkiye'de personeli işten çıkarıyor küçülmeye gidiyo diye dışarıda büyükmeye devam diyor.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Çelebi Türkiye'de külüp işten personel çıkarıp dışarıya açılıyor.......

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000