07 Ağustos 2019, Çarşamba 16:24:58

British Airways'te sistem arızası uçuşlara engel oldu

British Airways'in bilgisayar sistemindeki arıza nedeniyle Londra'daki 100'e yakın uçuş iptal edilirken şirkete ait 200'e yakın uçuşta da 5 saati bulan rötarlar yaşandı- Sorunun Avrupa uçuşlarıyla sınırlı olduğu savunuldu ancak mağdur yolcuların sosyal medya paylaşımları, sorunun Japonya'dan ABD'ye kadar küresel ölçekte yaşandığını gösterdi
  • Eskiden localizer mı vardı :))
  • O çok para alan pilotlar uçuramamışmı uçakları sistem gidince? herşey sistem olmuş herşey otomotik ama pilotlar hala bizden misli misli fazla para alıyor ne güzel adalet
  • thy bu habere sevindi :)
  • Bu İngilizlerin de system arızaları bir bitmiyor. Bir valiz sistemi arizalanir. Bir kendi sistemleri arizalanir. Bir komple havaalani sistemi çöker. Bu adamların yedek sistemleri yok mu? İst de bir valiz bandında sorun oldu mu ortalık ayağa kalktı.

 İngiliz havayolu şirketi British Airways'in (BA) bilgisayar sistemindeki arıza nedeniyle Londra'daki 100'e yakın uçuş iptal edildi.

BA'nın bilgisayar sistemindeki arıza sebebiyle Londra'da Heathrow Havalimanı'nda 81, Gatwick'te 10 uçuş iptal edilirken 200 uçuşta da 5 saati bulan rötarlar yaşandı.

BA'dan yapılan yazılı açıklamada, iptaller ile rötarların "sistem sorununa" bağlı olduğu doğrulanırken mağdur olan yolculardan özür dilendi.

Şirket tarafından sorunun, Avrupa uçuşlarıyla sınırlı olduğu savunuldu ancak mağdur yolcuların sosyal medya paylaşımları, sorunun Japonya'dan ABD'ye kadar küresel ölçekte yaşandığını gösterdi.

Şirketin bilgisayar sisteminde check-in ve kalkışlara ilişkin bölümlerde baş gösteren problemin sürdüğü belirtiliyor.

BA'nın bilgisayar sistemlerinde 2017'de yaşanan ve iki gün süren sorun nedeniyle 75 bin yolcu olumsuz etkilenmiş; şirket 100 milyon sterlini bulan zararla karşı karşıya kalmıştı.

British Airways'te sistem arızası uçuşlara engel oldu

Facebook Yorum

Yorumlar

Muhalif ~ 4 yıl önce
Eskiden localizer mı vardı :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Arff ~ 4 yıl önce
O çok para alan pilotlar uçuramamışmı uçakları sistem gidince? herşey sistem olmuş herşey otomotik ama pilotlar hala bizden misli misli fazla para alıyor ne güzel adalet

Yanıtla

Kalan karakter 1000
fesatturk ~ 4 yıl önce
thy bu habere sevindi :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İngiliz ~ 4 yıl önce
Bu İngilizlerin de system arızaları bir bitmiyor. Bir valiz sistemi arizalanir. Bir kendi sistemleri arizalanir. Bir komple havaalani sistemi çöker. Bu adamların yedek sistemleri yok mu? İst de bir valiz bandında sorun oldu mu ortalık ayağa kalktı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000