11 Temmuz 2010, Pazar 19:07:37

YILDIRIM: "SEFERLERİN DEVAM ETMESİ SİZLERE BAĞLI"

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Zonguldak'ın Çaycuma ilçesine bağlı Filyos beldesinde halka seslendi.
  • ispanya dünya kupasını aldı thy rötar kupasını aldı ..tebrikler thy
  • Maçı seyrettik. Ispanya'yı kutluyoruz. 11 Temmuz BJW-SAW 22.35 uçağı 12 Temmuz 01.20 de hareket edecek. Bir trbrik de THY ye.
  • Şu anda Bodrum havaalanında beklemedeyiz. THY 2987 BJW-SAW seferinde 2 saat 15 dakika gecikme olduğu bildirildi. Sabiha Gökçen kalkışta 2 saat 45 dakika gecikme görünüyor. Bakalım hangisi doğru çıkacak. THY final maçını kaçırmayalım diye kıyak yaptı herhalde.
Filyos Belediye binası önünden halka hitap eden Bakan Binali Yıldırım, bölgenin büyük bir cazibe alanı olduğunu vurguladı. Alanı, bölgenin parlayan yıldızı haline geleceklerini anlatan Bakan Yıldırım, "Buraya limanı, endüstri tesisleri, serbest bölgesi ile birlikte büyük bir cazibe alanı, bölgenin parlayan yıldızı haline getireceğiz. Bunun için yolun çoğu gitti azı kaldı.

Bu yıl içerisinde limanın yap-işlet-devret modeli ile yapılması için ihaleye çıkacağız, son hazırlıklar tamamlanıyor. Buradaki balıkçı barınağının 1995'te yapımına başlanmış, bizim hükümetimize kadar yapılan iş sadece yüzde 15, geldik bunu da tamamladık. Bu 4 balıkçı barınağına 110 milyon TL harcadık. Bununla kalmadık, gelir gelmez balıkçılarımızın kullandığı yakıtı, mazotu yüzde 50 indirdik. Eğer bunu vermeseydik balıkçılarımız barınaktan dışarıya çıkamazdı" dedi.

Zonguldak Havaalanı ile ilgili çalışmaları aktaran Bakan Yıldırım, havayollarını halkın hizmetine sunduklarını belirtti. Seferlerin devam etmesinin vatandaşlara bağlı olduğunu anlatan Bakan Yıldırım, "Şuanda İl Özel İdaremizin ortaklığında kurulan bu şirket sayesinde Almanya'dan haftada 3 sefer, şimdi 4'e çıkıyor, uçaklar geliyor. Memleketlerinde izinlerini geçirecek vatandaşlarımız, doğrudan hava alanına iniyorlar. Bir süre önce özel şirket olan Borajet, buradan Trabzon'a aktarmalı, İstanbul'a seferler başlattı. Şuanda bu seferlerde yüzde 60 doluluğa eriştik. Ama bunların devam etmesi sizlere bağlı, sahip çıkmanız lazım. Zor bir arazide, zor bir hava alanı etrafı dağlık. Bu özel uçaklarla ancak sefer yapılabiliyor. Biz adamları zorladık buraya getirdik, bu seferlerin devam etmesi sizlere bağlı" diye konuştu.

Türkiye'yi duble yollarla çevirdiklerini dile getiren Yıldırım, "Ankara'dan çıkacaksınız, Mengen, Devrek üzerinden Zonguldak'a gelen yolun yüzde 95'i bölünmüş hale geliyor. Bir tek Zonguldak girişinde tünel var. belki o zorlayabilir, bitmeyebilir. Onu da önümüzdeki yıl bitireceğiz. Artık 5-6 saatlik Ankara-Zonguldak yolu 2-2,5 saate iniyor. İşte hizmet bu, dağları deliyoruz. Yine 2. en önemli hedeflerimizden birisi sadece Zonguldak'ı Ankara'ya bağlamak değil, aynı zamanda Zonguldak'ı batıya İstanbul'a bağlayacak hat neresi? Ereğli-Akçakocu üzerinden ve oradan devam edecek İzmit-İstanbul'dur. Şimdi bu yıl Sakarya'dan Karasu'ya demir yolu inşaatı ihalesine çıkıyoruz.

Ondan sonra adım adım bu tarafa geleceğiz. Artık 11,5 saat süren İstanbul yolculuğu yok. Duble yollarda çığır açtık. Türkiye çapında 12 bin kilometre bölünmüş yol yaptık. Cumhuriyet tarihinde 2002'ye kadar yapılanın tam 2 katını yaptık" şeklinde konuştu.
YILDIRIM: "SEFERLERİN DEVAM ETMESİ SİZLERE BAĞLI"

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 12 yıl önce
ispanya dünya kupasını aldı thy rötar kupasını aldı ..tebrikler thy

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Maçı seyrettik. Ispanya'yı kutluyoruz. 11 Temmuz BJW-SAW 22.35 uçağı 12 Temmuz 01.20 de hareket edecek. Bir trbrik de THY ye.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Şu anda Bodrum havaalanında beklemedeyiz. THY 2987 BJW-SAW seferinde 2 saat 15 dakika gecikme olduğu bildirildi. Sabiha Gökçen kalkışta 2 saat 45 dakika gecikme görünüyor. Bakalım hangisi doğru çıkacak. THY final maçını kaçırmayalım diye kıyak yaptı herhalde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000