04 Ocak 2011, Salı 17:48:27

"VAN WAY AIRLINES" HAVAYOLU MU?

Van’da bugün ilk kez basının karşısına çıkan Van Way Airlines’in havayolu şirketi gibi kamuoyuna yansıtılması kafaları karıştırdı. Peki, işin aslı neydi?
  • BENCE VAN DA OLMASI GEREKEN BİR ŞEY HAYIRLI UĞURLU OLSUN
  • Bende açıkçası firma kuruldu diye sevinmiştim, tabi bu hali ile bir tur işletmesi, Best Van ne kadar başarılı ya da ne işler yapar bilemem, ama şunu biliyorum ki Van' ın gerçekten büyük bir havaalanı ve daha çok uçuşa ihtiyacı var. Bir diğer değineceğim konu Van doğunun Paris' i lafını Allah rızası için kullanmayın Paris' i görmemiş olsam belki kanardım, rezalet durumda, bir çivi bile çakılmamış kente, şimdiki bir şeyler yapmaya çalışıyor ama ona da fikri zikri nedeni ile tersim. Bu uçuşların bence asıl amacı otobüs ile yapmakta zorlandıkları İran - Suriye taşımacılığını havaya kaydırmak başka bir amacı yoktur.
  • arkadaşlar ne var bu kadar abartacak anlamadım. 1- adam havayolu firması falan kurmamış turizm firmasının (kendisi BesteVan Turizm in sahibidir) otobüs ve uçakla yolcu taşımasına karar vermiş :) uçak koltuklarınıda girmiş Bora Jet ten kiralamış :) Girin adamın sitesine bakın. Bırakın havayolu firması olmayı sıradan bir tur firması bile olmayı başaramamış. Paranın gücü dedikleri bu olsa gerek...
  • Sayin Catlamaya Gerek Yok; korkarim ki 5 yildir Van'da yasamaniza ragmen Bayram soyadina sahip 3 farkli aile oldugunu goz ardi etmis ya da gorememissiniz. Arslan Bayram Bayram Oteli ve Best Van Turizm'in kurucusudur. Bahsettiginiz olaylarla soyadi disinda hic bir iliskisi yoktur. Sizin adiniza umuyorum ki Arslan Bayram Bey bu yazinizi okumasin veya bir sekilde haberder olmasin cunku vergi rekortmeni olan bir is adamimiz olarak bu konularda hassas olacagini dusunuyorum mahkemelik olmayiniz. Ve lutfen alti bos konusmayiniz sevgiler.
  • Sayın Misafir 00:13:21 Belirttiğiniz gibi, Bayram ailesi çok ünlü bir ailedir. Keşke Best Van Tur ile hotelin haricinde tanındığı diğer faaliyetleri de yazsaydınız. Örneğin; polis karakolu hadisesi, süren dava konuları gibi. Vergiye gelince, TEDAŞ'a soralım bakalım, kaçak elektrik kullanımı ve ödenmeyen fatura tutarlarını. Ayrıca illerden toplanan vergi tutarlarına da bir bakmanızı dilerim. Bu bilgileri kendisi 5, ailesi 8, 2. derece akrabaları 150 yıldır orada yaşayan biri olarak yazıyorum. En derin sevgi ve saygılarımla...
  • hay Türk milleti kadar taş düşsün içerdeki dışardaki hainlerin başına emi..
  • Merhaba Bazı Yorumları Çok Komik Bazı Yorumlarıda Çok Miliyetçi Gördüm Devlet devlet diye haykıran yorumcuya diyorum Gelsin Burada Yaşasın Biraz Medeniyet Görsün Burada Misafir edicem şimdi konuyu kürtlere mal etme saçma sapan konuşma..Arslan Bayram Tanınmış İş Adamlarından biri Sadece Bu işi kurmadı Bestvanturu Tarihçesine bak Hotel BAYRAM Tarihçesine Bak Vergi Vermiyor diyorsunuz Adam Vergi Rekortmeni..Laf kalabalığı Yapma Van'da Çıkan Vergileri batıdaki illeri geliştiriyor Vanın verdiği vergiler Van'a Dönse Van şimdi kayseri aydın gibi gelişmişti.bilmeden konuşma..Airport Haber'de Doğru Değinmiş Basın Biraz Abartmış olsa gerek
  • Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.
  • Biraz mantıklı ol, İngilizce ile Türkçeyi karıştırma, VAN bir şehir ismi ve özel isimdir. Sen okunuşuna göre ONE diyorsun veya ONLY öyle mantık olur mu? Yinede emek harcandığı için tebrik ediyorum, gülmeye devam ederseniz bu yolunuza devam edersiniz. Zamanında milliyetçilik yapılmasaydı iş buralara gelmezdi. Kürtler yok sayılarak asimile edilmeye zorlandığı için şuan bunun sıkıntıları çekiliyor, oysa zamanında verilseydi TRT-6 veya dillerini özgürce kullansaydılar bence sorunsuz bir Türkiye olurdu.
  • Güneydoğu'ya yatırımı soranlar herhalde doğuda hiç yaşamadılar. Devlet öğretmen gönderdi,öğretmenleri vurdular. Devlet doktor gönderdi,doktorları vurdular. Devlet hizmet götürdü,sabote ettiler. Özel sektör yatırım yapmaya kalktı,sabote ettiler. Tarıma müsait alanları terörist yuvası yaptılar ki insanlar tarım yapamasın. Kaç kişi vergisini ödüyor devlete orada,kaç kişi kaçakçılıkla geçiniyor. İnsanlara suç atmayı çok iyi beceriyor bazı insanlar,önce bir kendinize bakın diyorum. Devleti arkasından vurup da bize üvey evlat muamelesi yapıyor demeyin. Burası bizim topraklarımız diyorsunuz,yatırıma gelince hiç biriniz sözde sizin topraklarınıza yatırım yapmıyorsunuz. Önce dürüst olmayı öğrenin,sonra konuşun.

Vanlı bir işadamının ‘Van Way Airlines’ kurduğu şeklindeki haber bugün birçok basın organında yer aldı.

15 Ocakta Gaziantep, Trabzon ve Ankara seferlerine başlayacağı bildirilen Van Way Airlines’in daha sonra İran’ın Urumiye, Tebriz, Tahran ile Irak’ın Süleymaniye, Erbil ve Ermenistan’ın Erivan kentlerine uçmayı düşündüğü vurgulandı. 

Ancak Vanlı işadamının bu sözleri, ‘Vanlı işadamı havayolu şirketi kurdu’ şeklinde yorumlanınca ortaya ibretlik haberler çıktı.

Vanlı işadamının kurduğu Van Way Airlines’in, tıpkı Öger Türk Tur gibi bir tur şirketi olduğu, Borajet ve Anadolujet uçaklarının koltuklarını kiralayarak operasyon yapacağı detayı atlandı.

Çünkü bir acentenin uçak uçurabilmesi için bir havayolu için gerekli olan teknik standartlara sahip ve dolayısıyla  AOC sahibi olması gerekiyor. Ancak Vanlı girişimcinin Van Way Airlines adlı şirketinin ne AOC’si ne de havayolu şirketi kriterlerine haiz olmadığı biliniyor. Bu yüzden medyada yer bulduğu gibi Van Way Airlines ismi gibi bir havayolu değil sadece bir tur şirketidir.

Bu arada tanıtım afişlerinde Borajet  uçaklarının kullanılması ile ilgili olarak Borajet’in yanlış anlaşılmalara meydan vermemek için açıklama yapması bekleniyor.
 

"VAN WAY AIRLINES" HAVAYOLU MU?

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

Misafir ~ 13 yıl önce
BENCE VAN DA OLMASI GEREKEN BİR ŞEY HAYIRLI UĞURLU OLSUN

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Bende açıkçası firma kuruldu diye sevinmiştim, tabi bu hali ile bir tur işletmesi, Best Van ne kadar başarılı ya da ne işler yapar bilemem, ama şunu biliyorum ki Van' ın gerçekten büyük bir havaalanı ve daha çok uçuşa ihtiyacı var. Bir diğer değineceğim konu Van doğunun Paris' i lafını Allah rızası için kullanmayın Paris' i görmemiş olsam belki kanardım, rezalet durumda, bir çivi bile çakılmamış kente, şimdiki bir şeyler yapmaya çalışıyor ama ona da fikri zikri nedeni ile tersim. Bu uçuşların bence asıl amacı otobüs ile yapmakta zorlandıkları İran - Suriye taşımacılığını havaya kaydırmak başka bir amacı yoktur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
arkadaşlar ne var bu kadar abartacak anlamadım. 1- adam havayolu firması falan kurmamış turizm firmasının (kendisi BesteVan Turizm in sahibidir) otobüs ve uçakla yolcu taşımasına karar vermiş :) uçak koltuklarınıda girmiş Bora Jet ten kiralamış :) Girin adamın sitesine bakın. Bırakın havayolu firması olmayı sıradan bir tur firması bile olmayı başaramamış. Paranın gücü dedikleri bu olsa gerek...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Sayin Catlamaya Gerek Yok; korkarim ki 5 yildir Van'da yasamaniza ragmen Bayram soyadina sahip 3 farkli aile oldugunu goz ardi etmis ya da gorememissiniz. Arslan Bayram Bayram Oteli ve Best Van Turizm'in kurucusudur. Bahsettiginiz olaylarla soyadi disinda hic bir iliskisi yoktur. Sizin adiniza umuyorum ki Arslan Bayram Bey bu yazinizi okumasin veya bir sekilde haberder olmasin cunku vergi rekortmeni olan bir is adamimiz olarak bu konularda hassas olacagini dusunuyorum mahkemelik olmayiniz. Ve lutfen alti bos konusmayiniz sevgiler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Sayın Misafir 00:13:21 Belirttiğiniz gibi, Bayram ailesi çok ünlü bir ailedir. Keşke Best Van Tur ile hotelin haricinde tanındığı diğer faaliyetleri de yazsaydınız. Örneğin; polis karakolu hadisesi, süren dava konuları gibi. Vergiye gelince, TEDAŞ'a soralım bakalım, kaçak elektrik kullanımı ve ödenmeyen fatura tutarlarını. Ayrıca illerden toplanan vergi tutarlarına da bir bakmanızı dilerim. Bu bilgileri kendisi 5, ailesi 8, 2. derece akrabaları 150 yıldır orada yaşayan biri olarak yazıyorum. En derin sevgi ve saygılarımla...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
hay Türk milleti kadar taş düşsün içerdeki dışardaki hainlerin başına emi..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Merhaba Bazı Yorumları Çok Komik Bazı Yorumlarıda Çok Miliyetçi Gördüm Devlet devlet diye haykıran yorumcuya diyorum Gelsin Burada Yaşasın Biraz Medeniyet Görsün Burada Misafir edicem şimdi konuyu kürtlere mal etme saçma sapan konuşma..Arslan Bayram Tanınmış İş Adamlarından biri Sadece Bu işi kurmadı Bestvanturu Tarihçesine bak Hotel BAYRAM Tarihçesine Bak Vergi Vermiyor diyorsunuz Adam Vergi Rekortmeni..Laf kalabalığı Yapma Van'da Çıkan Vergileri batıdaki illeri geliştiriyor Vanın verdiği vergiler Van'a Dönse Van şimdi kayseri aydın gibi gelişmişti.bilmeden konuşma..Airport Haber'de Doğru Değinmiş Basın Biraz Abartmış olsa gerek

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Biraz mantıklı ol, İngilizce ile Türkçeyi karıştırma, VAN bir şehir ismi ve özel isimdir. Sen okunuşuna göre ONE diyorsun veya ONLY öyle mantık olur mu? Yinede emek harcandığı için tebrik ediyorum, gülmeye devam ederseniz bu yolunuza devam edersiniz. Zamanında milliyetçilik yapılmasaydı iş buralara gelmezdi. Kürtler yok sayılarak asimile edilmeye zorlandığı için şuan bunun sıkıntıları çekiliyor, oysa zamanında verilseydi TRT-6 veya dillerini özgürce kullansaydılar bence sorunsuz bir Türkiye olurdu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Güneydoğu'ya yatırımı soranlar herhalde doğuda hiç yaşamadılar. Devlet öğretmen gönderdi,öğretmenleri vurdular. Devlet doktor gönderdi,doktorları vurdular. Devlet hizmet götürdü,sabote ettiler. Özel sektör yatırım yapmaya kalktı,sabote ettiler. Tarıma müsait alanları terörist yuvası yaptılar ki insanlar tarım yapamasın. Kaç kişi vergisini ödüyor devlete orada,kaç kişi kaçakçılıkla geçiniyor. İnsanlara suç atmayı çok iyi beceriyor bazı insanlar,önce bir kendinize bakın diyorum. Devleti arkasından vurup da bize üvey evlat muamelesi yapıyor demeyin. Burası bizim topraklarımız diyorsunuz,yatırıma gelince hiç biriniz sözde sizin topraklarınıza yatırım yapmıyorsunuz. Önce dürüst olmayı öğrenin,sonra konuşun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000