02 Ağustos 2011, Salı 20:54:21

RÜZGAR UÇAKLARI BEŞİK GİBİ SALLADI

Esenboğa Havalimanı'nda akşam saatlerinde etkili olan şiddetli rüzgar ve yağış hava trafiğini alt üst etti. Borajet'e ait park halindeki uçak hasar aldı, Bakan Çağlayan'ı taşıyan uçak Sabiha Gökçen Havalimanı'na yönlendirildi.
  • bugün sabah itibariyle seferlerimize kaldığımız yerden şimdilik 1 eksikle devam ediyoruz arkadaşlar. Allah bir daha yaşatmasın böyle afetleri. biz çalışanlar olarak çok üzgünüz. en kısa zamanda diğer kuşumuzuda göklerdeki yerinde görmeyi umuyoruz:) borajet çalışanları ve tüm yöneticileri kaliteli ve hizmet sektörünün gerektirdiklerinden haberdar ,çözümcüdür. ne çalışanını ,ne de yolcusunu isteyerek asla magdur duruma düşürmez. olmadık yorumlar okuyunca çok üzülüyoruz. yıllardır neler gördük bu camiada!!! borajet çalışma ahlakı eskiden var olan zihniyetin aksinedir. farklı, kaliteli, anlayışlı, çözüm odaklıdır. Allah huzurumuza gölge düşürmesin.bir daha böyle afetlerin yaşanmaması dileklerimle...
  • habere bakarmısın bakan caglayanı taşıyan uçak nekadar önemli türkiyenin kamburu nereye gitmiş baktılar şehitler çogaldı milete tebesüm edecekler işte bakan geldi türkiyeyi kurtardılarya yerinde otursa hiç olmazsa milletin parası vergileri boşa gitmez birilerin harcırah olarak harcanmaz diyecem inşaallah uçak düşer yazık benim halkım hostesim pilotum var onlara yanarım gerçi onlar şimdileri yandaş basınla uçuyorlar ozaman düşşün lakin mürettebat kurtulsun
  • borajet Türkiye'de bir illki gerçekleştirdi. bu tip uçaklar dünyada kullanılıyor. borajet herkes heryere kolay ulaşsın diye bunu Türkiye'ye getirdi. Bu bir hava olayı ki bunu kimse tartışamaz. burda esas sorun bu tip hava olayını meydan neden daha önce bildirmiyor şirketlere?
  • Olay bir afet durumu yani havayolu şirketi ne yapsın istem dışı tamamen doğa ile alakalı yani uçuşu iptal edilenler de ne diyeceklerki
  • arkadaş kayseri iptal demiş, kayseriye anadolujetin her uçağı iner. çanakkale eyvallah iptal olsun lafımız yok. mağdur etmesinler insanları yazık. belki 1 gün bekleyecek paraları yoktur. bilemeyiz.
  • Kötü bir durum oluşmuş, uçuş mağdurları umarım anlayışlı karşılar. Benim başıma gelse aynı şey tabi ben de sinirlenebilirdim ama şirketlerin veya alanın bir suçu yok, talihsizlik. Mağdur kişilerin biraz hassasiyetli yaklaşması lazım. Herkese çok geçmiş olsun tekrardan. Bu arada yazıda bahsetmiyor ama umarım kimse yaralanmamıştır.
  • zaten rüzgar hızını 74 kontan fazla ise oerayan yapılmaz tehlikel ve sakıncalıdıır allah göster mezsin yapılsa daha büyük kazalara yol açabilir
  • arkadaşım borajetin uçtuğu meydanların çoğu öyle boeing tarzı uçakların uçabileciği meydanlar değil araştır öyle yazını yaz... bnurda hiç bir havayolunun suçu olamaz hava olayı bu
  • Havaşın bagaj arabaları o sıra hizmet verdiği uçaklarda bulunduğu için yakalanmıştır bu doğal olarak normaldır. Ayrıca apronda çalışan bir kaç arkadaşımız olayı yfak tefek sıyrıklarla atlatmıştır herkese çok büyük geçmiş olsun en güzel sevindirici yanı can kaynı olmaması .
  • bugun aksamki borajetin ankaradan yapacagi ucuslarin hepsi iptal olmuş. muhtemelen ucaklardaki zarar oyle kolay gideriblecek bir hasar değil. kisa surede duzeltirler umarim. ama anlamadıgım şu.. peki anadolu jet neden ucmuyor boeinglerle ? borajetin ucakları hasar aldiysa anadolu jet nedne magdur ediyor insanlari ? gecikmeli de olsa ucuramazmi insanlari ?iptal olan uçuşlar kayseri ve çanakkale.. ikisine de ucaklar gideiblir bir kisitlama yok. boyle bir imkan varken ucabilecekken uculmaması neden ?
 
Esenboğa Havalimanı'nda akşam saatlerinde etkili olan şiddetli rüzgar ve yağış hava trafiğini vurdu. Rüzgarın şiddeti 79 knot olarak ölçüldü. Fırtına sebebiyle Esenboğa Havalimanı saat 18.15'ten itibaren uçuşlara kapatıldı. Havaalanından iniş ve kalkışlar iptal edildi.

Bakan Zafer Çağlayan'ı taşıyan özel uçak elverişsiz hava koşulları sebebiyle inişini gerçekleştiremedi. Bakan Çağlayan'ın da içinde bulunduğu özel uçak Sabiha Gökçen Havalimanı'na yönlendirildi.

Şiddetli rüzgardan park halindeki uçaklar da nasibini aldı. Borajet'e ait bir uçağın rüzgar nedeniyle yönü çevrildi, uçağın burun iniş takımları hasar aldı.Havaş'a ait yer hizmet araçları apronda kontrolsüzce savruldu. Havaalanı çevresindeki ağaçlar yerlerinden söküldü.

Esenboğa Havalimanı'nda yaklaşık bir saat etkili olan rüzgarlı ve yağışlı hava etkisini yitirince Esenboğa Havalimanı'ndaki hava trafiği saat 19.20'de yeniden açıldı.

Bakan Çağlayan'ı taşıyan uçağın şu sıralarda Esenboğa Havalimanı'na hareket ettiği öğrenildi.

Airporthaber.com
RÜZGAR UÇAKLARI BEŞİK GİBİ SALLADI

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 13 yıl önce
bugün sabah itibariyle seferlerimize kaldığımız yerden şimdilik 1 eksikle devam ediyoruz arkadaşlar. Allah bir daha yaşatmasın böyle afetleri. biz çalışanlar olarak çok üzgünüz. en kısa zamanda diğer kuşumuzuda göklerdeki yerinde görmeyi umuyoruz:) borajet çalışanları ve tüm yöneticileri kaliteli ve hizmet sektörünün gerektirdiklerinden haberdar ,çözümcüdür. ne çalışanını ,ne de yolcusunu isteyerek asla magdur duruma düşürmez. olmadık yorumlar okuyunca çok üzülüyoruz. yıllardır neler gördük bu camiada!!! borajet çalışma ahlakı eskiden var olan zihniyetin aksinedir. farklı, kaliteli, anlayışlı, çözüm odaklıdır. Allah huzurumuza gölge düşürmesin.bir daha böyle afetlerin yaşanmaması dileklerimle...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
habere bakarmısın bakan caglayanı taşıyan uçak nekadar önemli türkiyenin kamburu nereye gitmiş baktılar şehitler çogaldı milete tebesüm edecekler işte bakan geldi türkiyeyi kurtardılarya yerinde otursa hiç olmazsa milletin parası vergileri boşa gitmez birilerin harcırah olarak harcanmaz diyecem inşaallah uçak düşer yazık benim halkım hostesim pilotum var onlara yanarım gerçi onlar şimdileri yandaş basınla uçuyorlar ozaman düşşün lakin mürettebat kurtulsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
borajet Türkiye'de bir illki gerçekleştirdi. bu tip uçaklar dünyada kullanılıyor. borajet herkes heryere kolay ulaşsın diye bunu Türkiye'ye getirdi. Bu bir hava olayı ki bunu kimse tartışamaz. burda esas sorun bu tip hava olayını meydan neden daha önce bildirmiyor şirketlere?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Olay bir afet durumu yani havayolu şirketi ne yapsın istem dışı tamamen doğa ile alakalı yani uçuşu iptal edilenler de ne diyeceklerki

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
arkadaş kayseri iptal demiş, kayseriye anadolujetin her uçağı iner. çanakkale eyvallah iptal olsun lafımız yok. mağdur etmesinler insanları yazık. belki 1 gün bekleyecek paraları yoktur. bilemeyiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Kötü bir durum oluşmuş, uçuş mağdurları umarım anlayışlı karşılar. Benim başıma gelse aynı şey tabi ben de sinirlenebilirdim ama şirketlerin veya alanın bir suçu yok, talihsizlik. Mağdur kişilerin biraz hassasiyetli yaklaşması lazım. Herkese çok geçmiş olsun tekrardan. Bu arada yazıda bahsetmiyor ama umarım kimse yaralanmamıştır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
zaten rüzgar hızını 74 kontan fazla ise oerayan yapılmaz tehlikel ve sakıncalıdıır allah göster mezsin yapılsa daha büyük kazalara yol açabilir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
arkadaşım borajetin uçtuğu meydanların çoğu öyle boeing tarzı uçakların uçabileciği meydanlar değil araştır öyle yazını yaz... bnurda hiç bir havayolunun suçu olamaz hava olayı bu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Havaşın bagaj arabaları o sıra hizmet verdiği uçaklarda bulunduğu için yakalanmıştır bu doğal olarak normaldır. Ayrıca apronda çalışan bir kaç arkadaşımız olayı yfak tefek sıyrıklarla atlatmıştır herkese çok büyük geçmiş olsun en güzel sevindirici yanı can kaynı olmaması .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
bugun aksamki borajetin ankaradan yapacagi ucuslarin hepsi iptal olmuş. muhtemelen ucaklardaki zarar oyle kolay gideriblecek bir hasar değil. kisa surede duzeltirler umarim. ama anlamadıgım şu.. peki anadolu jet neden ucmuyor boeinglerle ? borajetin ucakları hasar aldiysa anadolu jet nedne magdur ediyor insanlari ? gecikmeli de olsa ucuramazmi insanlari ?iptal olan uçuşlar kayseri ve çanakkale.. ikisine de ucaklar gideiblir bir kisitlama yok. boyle bir imkan varken ucabilecekken uculmaması neden ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000