25 Temmuz 2010, Pazar 08:45:56

TURİZM, ÖZEL HAVAYOLLARINI UÇURDU

Güney ve Ege illerine yaz mevsiminde artan talep özel havayollarını ek seferler koymaya itti. Günde 9 kez İzmir'e uçanların yanı sıra bazı havayolları ise dar gövdeli uçaklar yerine geniş gövdelileri tercih etti.
  • kışın o büyük uçaklarla ne yapacak bu şirketler?
  • lowcost yapısına göre sadece tek kolidorlu uçaklar ile filo oluşturularbilir. (belki 787 ve a350 için istisna yapılabilir)
  • onurair ile ayt uctum a330 ile muthis bir duygu
  • pegasusda geniş gövdeli uçak almalı artık.uçakları saw dan antalya,izmir,bodrum,ankara,adana,bu noktalara günde 6 seferleri var 6 boing 737 kaldırcana günde 2 a 330 veya 777 kaldırsın daha iyi.5 tane a 330 alsın pegasus.
Yaz aylarında güney ve Ege illeri başta olmak üzere yazlık bölgelere olan ilginin artması en çok havayolu şirketlerini sevindirdi. Aynı şehre günde 9 sefer bile yapan havayolu bile olurken en çok sefer Antalya ve İzmir'e yapıldı. Bazı havayolları ise gelen talep karşısında sefer eklemek yerine dar gövdeli uçaklarmı geniş gövdeliler ile değiştirerek iki katı yolcu sayısıyla uçtu. Pegasus Havayolları geçen yıla göre haziran ve temmuz aylarda misafir sayısında yüzde 50 artış ile karşılaşırken, Atlasjet geçen yıl sefer düzenlemediği Dalaman'a uçuşlara başladı.

İlave seferler arttı

Yetkililer geçen seneye göre artışa da işaret ediyor. Pegasus Havayolları Genel Müdür Yardımcısı Güliz Öztürk, "İç hatlarda haziran ayında 204, temmuz ayında ise 184 ek sefer ekledik. Bu ilave seferlerimizin yüzde 70'i güney illerimize yapılmıyor" diye konuştu.
 
Öztürk, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 50 artış yaşandığma dikkat çekti. Onur Havayolları yetkilileri ise "Talep yoğun olunca geniş gövdeli seferlerimizi güney illerine aktardık" bilgisini verdi.

SunExpress'ten yapılan açıklamada da 30 Ekim'e kadar mevcut uçuşların yanı sıra İstanbul-İzmir arasında 130, Antalya arasında ise 34 ek sefer gerçekleştirdikleri belirtildi.

Atlasjet yetkilileri ise geçen sene durdurdukları Dalaman uçuşlanna bu sene yeniden başladıklarına dikkat çekti.
TURİZM, ÖZEL HAVAYOLLARINI UÇURDU

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 12 yıl önce
kışın o büyük uçaklarla ne yapacak bu şirketler?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
lowcost yapısına göre sadece tek kolidorlu uçaklar ile filo oluşturularbilir. (belki 787 ve a350 için istisna yapılabilir)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
onurair ile ayt uctum a330 ile muthis bir duygu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
pegasusda geniş gövdeli uçak almalı artık.uçakları saw dan antalya,izmir,bodrum,ankara,adana,bu noktalara günde 6 seferleri var 6 boing 737 kaldırcana günde 2 a 330 veya 777 kaldırsın daha iyi.5 tane a 330 alsın pegasus.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000