10 Nisan 2010, Cumartesi 11:18:12

Şampiyon Pilot, Atlasjet'le geri döndü...

Şampiyon Pilot Serkan Yazıcı Atlasjet Ströer Racing Team ile etaplara geri döndü...
  • thy de ralli pilotu burcu çetinkaya ya sponsor
  • Arkadaşlar gereksiz polemiğe girmeğe gerek yok yurdum insanı ne dese haklı, onuda kimbilir kimin torpili ile yapmışlar uçak şöförü konuşuyor işte kendi halinde, çok fazla uçmaktan uçmuş uçmuş :)
  • TÜM PROFESYONEL GÖREV YAPAN,İŞİNİ EN İYİ YAPMAYA ÇALIŞAN HER BİREYE SONSUZ SEVGİ VE SAYGILAR.BİR AĞAÇ YADA BİR ORMAN İÇİNDE SADE VE GÜZEL DÜŞÜNEN BİR İNSAN.!
  • Hamit.. ne yaptın yaaaaaaa....
  • Şöför olan Kibariye'nin eski kocasıydı. Bir ralli otomobiline bindikten sonra şu pilotluk tanımını bir daha konuşalım sizinle Hamit Bey ;)
  • "sol3 içte kal 70 sağ5 arkası tepe ortadan 100.." evet yanlış duymadınız rallide sürücünün yanındaki kişiye yolcu değil "co-pilot" denir. aldık mı başımıza belayı..
  • seni bu kafayla pilot yapanın ben neyse adamın işi gücü yok alındığı şeye bak. bence sen bu yazınla pilotlara hakaret etmişin bence
  • hamit sen uzakdoğuda kalmaya devam et..
  • efendim size astronot deriz bundan sonra, hatta Hamit de demeyelim tanıdığım Hamit'lerden sonra size hakaret olmasın...
  • Neden hakaret olsun. Bence sizin bu konuda ciddi kompleksleriniz var. Formula 1 sürücülerine de F1 Pilotu deniyor. Gemidekilere Kaptan deniyor. Siz işinizi yapın bırakın böyle boş şeylere kafa yormayı. Ayrıca Ralli yapmak da kolay bişey değil bilginiz olsun yani asıl sizin böyle küçümser cümleleriniz hoş değil.
Sürüş stiliyle ülkemizin kendine özel bir hayran kitlesine sahip ralli pilotlarından olan Serkan Yazıcı, Atlasjet ve Ströer sponsorluğunda Abarth Grande Punto Super 2000 ile daha önce dört kez kazandığı Türkiye Şampiyonluğunu tekrar kazanmak parolası ile etaplara geri döndü.

9 Nisan Cuma günü Bıçkıdere mevkiinde gerçekleşen resmi testlerde 2010 sezonunda yarışacağı otomobiline kopilotu Kaan Özşenler ile alışmış gözüken Serkan Yazıcı, yeni aracından hayli etkilenmiş gözüktü. Daha ilk kilometrelerde otomobiline alışan Yazıcı, yeni aracının daha önce kullandığı Abarth Grande Punto S2000’e oranla daha gelişmiş özelliklere sahip olduğunu hissettiğini belirtti. Özellikle şanzıman ve motor konusunda Abarth mühendislerinin kaydettiği ilerlemeyi hayli etkileyici bulduğunu söyleyen Serkan Yazıcı, göze hoş gelen stiliyle testi izlemeye gelen basın mensupları, Atlasjet ve Ströer yöneticilerine görsel bir şov sergiledi.

2000, 2001, 2004 ve 2008 yıllarında Türkiye Ralli Pilotlar Şampiyonu olan Bursalı pilot Serkan Yazıcı, 2000 sezonunda uluslararası bir şampiyona olan FIA Teams Cup’da geçirdiği ilk sezonunda üçüncü olarak, büyük bir başarıya imza atmıştı. 2009 sezonunda Abarth Grande Punto S2000 ile İtalya Ralli Şampiyonası’nın toprak yarışlarında start alan Serkan Yazıcı, 2010 sezonunda Pegasus Racing, Abarth İtalya ve ST Racing’in teknik desteği ile Türkiye Ralli Şampiyonası’na geri dönüyor. Güçlü rakipleri karşısında şampiyonluk yolunda ilerleyen Bursaspor’un başkanı, İbrahim Yazıcı’nın oğlu olan Serkan Yazıcı, daha önce dört kez kazandığı Türkiye Şampiyonu ünvanını beşinci kez kazanmak amacıyla yola çıkıyor.

Atlasjet ve Ströer reklam sponsorluğunda 2010 sezonunda Türkiye Ralli Şampiyonasında yarışacak olan Serkan Yazıcı, 15-18 Nisan tarihlerinde koşulacak ve aynı zamanda Dünya Ralli Şampiyonası’nın bir ayağı olan Rally of Turkey ile sezona başlayacak. Birçok dünya şampiyonu pilotun etaplarda olacağı ve 3 gün sürecek Rally of Turkey ile aynı zamanda Türkiye Ralli Şampiyonası da start alıyor.

285 BG güce sahip 2.0 litre motor hacmine sahip olan Abarth Grande Punto Super2000 ralli otomobili dört tekerlekten çekişe sahip. Xtrac marka 6 ileri sıralı şanzımanı kullanan Punto S2000 gücünü toprak rallilerde 15”, asfalt rallilerde 18” jantlar üzerine takılı BFGoodrich marka lastikler ile yola aktarıyor.
Şampiyon Pilot, Atlasjet'le geri döndü...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 12 yıl önce
thy de ralli pilotu burcu çetinkaya ya sponsor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Arkadaşlar gereksiz polemiğe girmeğe gerek yok yurdum insanı ne dese haklı, onuda kimbilir kimin torpili ile yapmışlar uçak şöförü konuşuyor işte kendi halinde, çok fazla uçmaktan uçmuş uçmuş :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
TÜM PROFESYONEL GÖREV YAPAN,İŞİNİ EN İYİ YAPMAYA ÇALIŞAN HER BİREYE SONSUZ SEVGİ VE SAYGILAR.BİR AĞAÇ YADA BİR ORMAN İÇİNDE SADE VE GÜZEL DÜŞÜNEN BİR İNSAN.!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Hamit.. ne yaptın yaaaaaaa....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Şöför olan Kibariye'nin eski kocasıydı. Bir ralli otomobiline bindikten sonra şu pilotluk tanımını bir daha konuşalım sizinle Hamit Bey ;)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
"sol3 içte kal 70 sağ5 arkası tepe ortadan 100.." evet yanlış duymadınız rallide sürücünün yanındaki kişiye yolcu değil "co-pilot" denir. aldık mı başımıza belayı..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
seni bu kafayla pilot yapanın ben neyse adamın işi gücü yok alındığı şeye bak. bence sen bu yazınla pilotlara hakaret etmişin bence

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
hamit sen uzakdoğuda kalmaya devam et..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
efendim size astronot deriz bundan sonra, hatta Hamit de demeyelim tanıdığım Hamit'lerden sonra size hakaret olmasın...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Neden hakaret olsun. Bence sizin bu konuda ciddi kompleksleriniz var. Formula 1 sürücülerine de F1 Pilotu deniyor. Gemidekilere Kaptan deniyor. Siz işinizi yapın bırakın böyle boş şeylere kafa yormayı. Ayrıca Ralli yapmak da kolay bişey değil bilginiz olsun yani asıl sizin böyle küçümser cümleleriniz hoş değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000