15 Şubat 2015, Pazar 08:50:51

ORHAN COŞKUN'DAN ZAGROSJET AÇIKLAMASI

Atlasjet ile Zagros grubunun Kuzey Irak merkezli kurduğu Zagrosjet’te yaşanan anlaşmazlık mahkemeye taşındı.
  • Bu firmada çalısan çok kıymetli evine ekmek parası gönderen Turk personeller var.Bu uçağın bir an önce uçması gerekli.Patronlar problemlerini bir şekilde hallesin kardeşim.Olan kalifiye Turk personele oluyor.
  • yapılan anlaşmalarda mahkemenin bulunduğu şehir yazar. en kücük saözleşmede bile (kredi kartı sözleşmesi mesela) istanbul mahkemeleri yetkilidir yazar. bu koskoca sözleşmede çağlayan mahkemeleri mi yazıyormuş direk semtiyle belirtilip? bakırköy yetkisiz, çağlayan yetkili diye bir durum olamaz. il yazar, mahkeme esnasında ulaşım sorun olmasın diye. oldu olacak kendi hemşehrisi hakim vs. tanıdıkları varsa direk o mahkemeyi yazsaydı da hiç bir aleyhte durum olmasın. zihniyete bak yaa; marsa basıp uçak çalıştır, tanıdık hakimin odasına davayı yolla, konuşanı işten çıkar, kış sezonunda maaşları 25% düşür. ceo değil, zihni sinir projesi mübarek.
  • bu aciklamalari yapan kisi atlasjet CEO su. en yetkili kisinin bilgi seviyesi bu iste, oradan kur yani sirketin halini kafanda. marsa basip ucak goturmeler falan, caglayan mahkemesindeki yetkiler... (hangi mahkeme salonu olduguda yaziyormu anlasmada hahah)
  • 5 yıldan berı Atlasjetın Kuzey İrak'ta büyük bır emegı var. zagrosjet Ortaklığı'na gelınce büyük emekler küçük hesaplar yüzünden gozardı edılmemesı gerekır.
  • Arapla ortak olursan olacağı budur.
  • 3 ay ne demek arkadaş. Bir uçağın 3 ay yatmasi zarar demek. Yerde duran ucak para kaybettirir. Airbus maintenance check listi verecek liste kabarık her yerine bakılacak masraf 3 ay yatmasindan daha büyük masraf demek.
  • Ucak onurair hangari onunde degil, genel havacilik apronu yaninda

Atlasjet ile Zagros grubunun Kuzey Irak merkezli kurduğu Zagrosjet’te yaşanan anlaşmazlık mahkemeye taşındı. Mahkeme, Atlasjet’in Iraklı şirketten alacaklarına karşılık el koyduğu Zagrosjet adına uçuş yapan Airbus A321 tipi uçağın Iraklı şirkete iadesine karar verdi.

Atlasjet ile Zagros Grubu arasında yaşanan anlaşmazlığın ardından Irak Sivil Havacılık otoritesi Atlasjet’in Irak’a yaptığı uçuşları durdurmuştu. Bunun üzerine alacaklarını alamadığını öne süren Atlasjet, Zagrosjet’e ait bir uçağa İstanbul Atatürk Havalimanı’nda el koydu. Şirketler arasında yaşanan anlaşmazlık üzerine Zagros Grubu konuyu mahkemeye taşıdı. Önceki gün kararını açıklayan mahkeme, uçağın Zagrosjet’e verilmesine karar verdi.

MAHKEMENİN YETKİSİ YOK

Atatürk Havalimanı Onur Air teknik hangarı önünde bekletilen Airbus A321 tipi uçakla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Atlasjet CEO’su Orhan Coşkun, uçağın Iraklı şirkete geri iade edilmesiyle ilgili mahkeme kararına itiraz ettiklerini açıkladı. Coşkun, "Avukatlarımız karara itiraz etti. Zannediyorum karar pazartesi günü tekrar görüşülecek. Çünkü yetkisi olmayan bir mahkemeden alınmış bir kararla işlem yapıldı şu anda. Bakırköy’deki mahkeme yetkisiz. Aramızda imzalanmış kontrat gereği, herhangi bir anlaşmazlık olduğunda Çağlayan Mahkemesi yetkili. Ancak herhalde bu hakimin gözünden kaçmış olacak ki, onlar da buna dikkat etmeden böyle bir karar vermişler diye düşünüyoruz. "

UÇAĞI KİMSE UÇURAMAZ

Atatürk Havalimanı’nda park halinde olan uçağı hiçbir otoritenin uçuramayacağının altını çizen Coşkun konuşmasında şunları söyledi: "Çünkü bu uçak 3 ayı aşkın bir süredir yerde yatıyor. Bu uçağın uçurulabilmesi için öncelikle Airbus’a sorulması gerekiyor ‘ne tür bir bakım uygulanması gerekiyor "diye. Çünkü uçak belli bir süreden daha fazla yerde uçurulmadan yatırıldığı zaman, araba gibi değil bu, üretici firmadan mutlaka bir bakım programı alınıyor. Üretici firma diyor ki ‘şunları şunları yapacaksın, ondan sonra bu uçağı uçuracaksın’. Şu anda Onur Air’deki bakım ekibi veya bir başka şirketteki bakım ekibi bu uçağa şöyle bir bakım yaparım da uçururum diyemez. Bu mutlaka Airbus’a sorulmak zorunda. Airbus’tan gelecek bakım programının uçağa uygulanması sonucunda uçak uçurulabilir. Yoksa şu anda kontağı çevirip de uçağı uçurma şansı hiç kimsede yok. Öyle bir yetki kimsede yok." (Hürriyet)

ORHAN COŞKUN'DAN ZAGROSJET AÇIKLAMASI

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Haberci ~ 9 yıl önce
Bu firmada çalısan çok kıymetli evine ekmek parası gönderen Turk personeller var.Bu uçağın bir an önce uçması gerekli.Patronlar problemlerini bir şekilde hallesin kardeşim.Olan kalifiye Turk personele oluyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
anlaşma ~ 9 yıl önce
yapılan anlaşmalarda mahkemenin bulunduğu şehir yazar. en kücük saözleşmede bile (kredi kartı sözleşmesi mesela) istanbul mahkemeleri yetkilidir yazar. bu koskoca sözleşmede çağlayan mahkemeleri mi yazıyormuş direk semtiyle belirtilip? bakırköy yetkisiz, çağlayan yetkili diye bir durum olamaz. il yazar, mahkeme esnasında ulaşım sorun olmasın diye. oldu olacak kendi hemşehrisi hakim vs. tanıdıkları varsa direk o mahkemeyi yazsaydı da hiç bir aleyhte durum olmasın. zihniyete bak yaa; marsa basıp uçak çalıştır, tanıdık hakimin odasına davayı yolla, konuşanı işten çıkar, kış sezonunda maaşları 25% düşür. ceo değil, zihni sinir projesi mübarek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
bu aciklamalari yapan kisi atlasjet CEO su. en yetkili kisinin bilgi seviyesi bu iste, oradan kur yani sirketin halini kafanda. marsa basip ucak goturmeler falan, caglayan mahkemesindeki yetkiler... (hangi mahkeme salonu olduguda yaziyormu anlasmada hahah)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
~ 9 yıl önce
Sözleşmeler ve kanunlar hakkında bilginiz yoksa söyleyeyim. T.T.K gereği her sözleşmede anlaşmazlık durumunda başvurulacak yetkili mahkeme belirtilir. Yerli veya yabancı sözleşme fark etmez. Yani taraflar kafalarına göre mahkemeye başvuramazlar. Yetkili mahkeme sözleşmede belirtilmemişse sözleşmenin imzalandığı yerdeki Asliye Ticaret mahkemesi yetkilidir.
Dürüst ~ 9 yıl önce
5 yıldan berı Atlasjetın Kuzey İrak'ta büyük bır emegı var. zagrosjet Ortaklığı'na gelınce büyük emekler küçük hesaplar yüzünden gozardı edılmemesı gerekır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ne emeği ~ 9 yıl önce
ist-van mesafesindeki uçuşa ist-new york parası aldılar yıllarca. ne emeği arkadaşım, ellerindeki yağlı ballı hat gitti diye ağlaşıyorlar sadece
ist. van seferi ~ 6 yıl önce
istanbul van hattı iptali mantıklıydı malesef. müşterileri var, pahalıya da sefer düzenlendi ama bölge yapısı iniş açısından sıkıntılı. uçaklar zamanında iniş yapamazsa yakıt parasını kurtarmak bir yere kadar.. Özellikle İstanbul'da en güzel havaavalanı AHL. yıllar önce yapılmış olmasına rağmen. 3. havalimanı ne olacak görücez?!
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Arapla ortak olursan olacağı budur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
zaar ~ 9 yıl önce
k ırak diyor, iran diyor arabı nereden çıkardın
bahtiyarogulları ~ 9 yıl önce
Sevgili arkadasım al eline bir harita bak bakalım Irak nerede ondan sonra Hangi millet var içersinde söz sahibi.Kürt milleti yasamakta o bölgede.
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
3 ay ne demek arkadaş. Bir uçağın 3 ay yatmasi zarar demek. Yerde duran ucak para kaybettirir. Airbus maintenance check listi verecek liste kabarık her yerine bakılacak masraf 3 ay yatmasindan daha büyük masraf demek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 9 yıl önce
Ucak onurair hangari onunde degil, genel havacilik apronu yaninda

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000