29 Ocak 2013, Salı 08:41:10

İSTANBUL-VAN UÇAĞI DİYARBAKIR'A İNDİ

İstanbul-Van seferini yapan Atlasjet'e ait yolcu uçağı hava muhalefeti nedeniyle Van’a iniş yapamayınca Diyarbakır’a gece saat 01.00 sıralarında acil iniş yapmak zorunda kaldı.
  • Dün bu yolcular saw da çok büyük olaylar çıkardı. Uçuşta rötar olunca yan kapıdaki thy nin boardingini falan engellemeye çalışmışlardı. Çhs ve atlas personellerine taşkınlık yapıp üstlerine yürümüşlerdi. Akşam saw da olan herkes o olaylara şahit oldu. Uçağın kötü hava şartlarından dolayı geciktiği söylensede sakinleştirilemediler. Uçak en sonunda 20:45 veya 21:00 sularında kalkmıştı anlaşılan yinede van a inememiş. En azından kazasız belasız diyarbakır a inmiş buna şükür.
  • SOP de ne yaziyor merak ettim. Missed approach dan sonra hava kosullari degismedigi halde ikinci approach denemesi nasil ve neye gore yapiliyor ? SOP buna izin veriyormu ? Havayolu tecrubem yok fakat yurt disi da uctugum tum operatorlerde meteorolojik sartlar degismeden ikinci yaklasma kesinlikle yasak hatta STAR in baslangicinda sartlar uygun degilse Yedek meydana gitme zorunlulugu vardi. Bu kadar risk almak dogal mi? Sonucta ucak divert etti ve kosullar belli. Aradan tutturur inerizle mi hareket ediliyor ?
  • Kokpit ekibi tam iki kere inmeyi denemiş ama başaramamış. Üstelik ikinci deneyişi sırasında yolcularına büyük panik yaşatmış, Diyarbakır'a indikten sonra önce uçak içerisinde bekletip daha sonra otobüsle Van'a gönderilmelerini tavsiye etmişler bizzat yolcuların ağzından duydum. AtlasJet'e yakışmamış.
  • van a ınıs yapamdıgı ıcın ucak dıyarbakıra dıver etmıstır ...
  • Başlıkta Diyarbakır'a acil iniş yaptığı yazılı ancak açıklamada acil inişten bahsedilmiyor. Olay divert ve acil iniş mi? Yoksa sadece divert mü?

İhlas Haber Ajansı'nda yer alan habere göre; İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan saat 18.30 sularında kalkarak Van’a gitmesi planlanan  Atlasjet'e ait yolcu uçağı, gidilecek meydandaki olumsuz hava koşulları nedeniyle İstanbul’da iki kez rötar yaptı. Yaklaşık iki saat gecikmeli kalkan uçak, Van’a iki kez inmeye çalıştı. Ancak hava muhalefeti nedeniyle inemeyince bu kez rotayı Diyarbakır’a çevirdi.

Uçak, Diyarbakır Havalimanı'na indikten sonra yolcular, gece geç saatlerde otobüslerle Van'a gönderildi.

İSTANBUL-VAN UÇAĞI DİYARBAKIR'A İNDİ

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

trafik ~ 11 yıl önce
Dün bu yolcular saw da çok büyük olaylar çıkardı. Uçuşta rötar olunca yan kapıdaki thy nin boardingini falan engellemeye çalışmışlardı. Çhs ve atlas personellerine taşkınlık yapıp üstlerine yürümüşlerdi. Akşam saw da olan herkes o olaylara şahit oldu. Uçağın kötü hava şartlarından dolayı geciktiği söylensede sakinleştirilemediler. Uçak en sonunda 20:45 veya 21:00 sularında kalkmıştı anlaşılan yinede van a inememiş. En azından kazasız belasız diyarbakır a inmiş buna şükür.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yasas ~ 11 yıl önce
bunlara uçak çok. otobüsle gitsinler van'a 24 saatte. en ufak rötarda taşkınlık yaparlar. diyarbakır rötarlarında az mı kapı cam indirdiler.
Merak ~ 11 yıl önce
SOP de ne yaziyor merak ettim. Missed approach dan sonra hava kosullari degismedigi halde ikinci approach denemesi nasil ve neye gore yapiliyor ? SOP buna izin veriyormu ? Havayolu tecrubem yok fakat yurt disi da uctugum tum operatorlerde meteorolojik sartlar degismeden ikinci yaklasma kesinlikle yasak hatta STAR in baslangicinda sartlar uygun degilse Yedek meydana gitme zorunlulugu vardi. Bu kadar risk almak dogal mi? Sonucta ucak divert etti ve kosullar belli. Aradan tutturur inerizle mi hareket ediliyor ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
M.Kaya ~ 11 yıl önce
Kokpit ekibi tam iki kere inmeyi denemiş ama başaramamış. Üstelik ikinci deneyişi sırasında yolcularına büyük panik yaşatmış, Diyarbakır'a indikten sonra önce uçak içerisinde bekletip daha sonra otobüsle Van'a gönderilmelerini tavsiye etmişler bizzat yolcuların ağzından duydum. AtlasJet'e yakışmamış.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
rumuzsuz ~ 11 yıl önce
van a ınıs yapamdıgı ıcın ucak dıyarbakıra dıver etmıstır ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
co2brix ~ 11 yıl önce
Başlıkta Diyarbakır'a acil iniş yaptığı yazılı ancak açıklamada acil inişten bahsedilmiyor. Olay divert ve acil iniş mi? Yoksa sadece divert mü?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
volk ~ 11 yıl önce
divert...olumsuz hava koşullarından dolayı

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000