17 Mayıs 2011, Salı 14:47:31

“İkinciyiz diye diye, birinci olduk”

Türkiye'nin yolcusunu en çok seven havayolu şirketi Atlasjet 2010 yılında ödediği 9.9 Milyon TL kurumlar vergisi ile “En çok vergi veren havayolu şirketi” oldu.
  • süpersin atlasjet
  • ERSOY KARDEŞLERİN BAŞARILARI DAİM OLSUN ETS VE ATLASJET EN İYİ KURUMLAR BAŞARILAR DİLİYORUM BİNLERCE KİŞİYE İŞ VERİYORLAR
  • İyi, güzel gurur duyuyoruz da ,her an işten atılma korkusu ile yaşamak istemiyoruz,korkusuz daha verimli çalışmalar yapmak istiyoruz böylece daha çok kazanıp seneye daha çok vergi verebiliriz ama kabin ne hissediyor dinlensin lütfen:((
  • Yazıda ne kadar vergi ödendiğini göremiyorum. Acaba nenim gözümden mi kaçıyor? Bilen var mı?
  • Vergi hakkında atıp tutan arkaşım havayolunun tek maliyeti uçak almak olmadığı gibi tek harcaması da amortisman gideri değildir, önce bunu öğrenmelisin. Kurumların yapılmakta olan yatırımları vardır bunu aktifleştirirler ve gider kaydederler bu da vergi matrahlarını eritir. Anlayamadığın husus olursa izah ederim ben sana.
  • çalışanlarına iyi davransın önce...bir de o ucus egitimi bastan alsın yeni adamlar koysun
  • LUTFEN VERGI USULUNU BILMEYENLER BURADA ATI TUTMASIN !!!! Kimse ucaklari pesin para vererek satin almiyor ve satin alinan her hava araci 10 yillik amortismana tabi, yani yeni ucak satin alan bir hava yolunun yillik vergi mahsubu faiz giderleri dahil kiralik ucak kullanan hava yolunun odedigi kira giderinden daha fazla degil bilakis daha dusuktur. Filosunda cok daha fazla ucak bulunan hava yollari vergi vermeyip zarar beyan ettiler ise bunun iki nedeni olabilir, sirketlerini gercekten karli isletemiyorlar yada vergi odememenin yollarini bulmuslar. Atlasjet hem okul yaptirmis, hem her yil 400 ogrenciye burs vermeye devam etmis, hemde vergi rekortmeni olmus. " ATLASJET'E HELAL OLSUN "
  • Onur Havayollarının sahibi Cankut Bagana'nın 2009 yılında "Türkiye Vergi Rekortmenleri Listesi'nin" 7. sırasında olduğunu ve 7 .2 milyon TL vergi ödediğini 8 Nisan 2010 tarihli Airport Haber'in haberinden okudum.
  • Ne kadar ogunseler azdir, sonucta ulkeye millete bir katkidir. Ben de bir vatandas ve tedarikci olarak gurur duydum, katkida bulundugum icin.
  • arkadaşlar eğer devam eden bir yatırımı, harcaması yoksa yani gelirini yatırımı kullanarak masraf yapmıyorsa tabiki vergi çıkar, daha çok vergi vermek daha çok gelir elde etmek değil. Bu kadar vergi için tabiki gelirin de bu kadar artmış olması gerekiyor ama bu thy'den yada bir diğerinden daha fazla gelir elde ettiği anlamını her zaman çıkarmaz.
Bugün Swissotel'de düzenlenen basın toplantısıyla Büyük Mükellefler Vergi Dairesi Başkanı Bülent Sarıgül’den “En çok vergi veren havayolu şirketi” başarı plaketini alan Atlasjet Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy, önümüzdeki süreçte havacılık sektörünün öneminin daha da artacağını belirterek havacılık sektörüne ve ülke ekonomisine katkılarının artarak süreceğini söyledi.

On yılda 8.5 kat sermaye, 11.5 kat net ciro artışı
Atlasjet’in 10. Yılını büyük bir coşku içinde kutladıklarını belirten Murat Ersoy; “En çok vergi veren havayolu şirketi olmanın gururunu yaşıyoruz. 4 Milyon 250 bin TL’lik sermaye ile kurulan ve 1 Haziran 2001 yılında ilk uçuşunu gerçekleştiren Atlasjet büyük bir ivme ile büyümeye devam ediyor. 36 Milyon TL’lik sermayemiz ile kurulduğumuzdan bu güne 8.5 kat, 517 Milyon TL net ciromuz ile 11.5 kat büyüme kaydettik. Sektöre sunduğumuz e-bilet uygulamamız, self check-in kiosklarımız, iPhone ve Blackberry uygulamamız, uçak otobüs servisi entegrasyonumuz, IATA (Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği) üyesi olan ilk özel havayolu olma özelliğimiz ile yolcularımıza “ilk” leri yaşattık. 2012’de hedefimiz Atlasjet Rusya ve Atlasjet Irak’ı kurarak konforumuzu ve kalitemizi bu ülkelerdeki misafirlerimizle de paylaşmak olacak” dedi.

Atlasjet 2011 yılına yeniliklerle başladı
Bodrum’a sefer sayısını artırarak günde üç sefere yükselten Atlasjet, Antalya’ya tarifeli uçuşlarını da 17 Haziran itibariyle günde 7 sefere çıkaracak. Dalaman seferlerine 10 Haziran tarihi itibariyle başlayacak olan Atlasjet yeni tarifeli dış hat seferleriyle de Erbil, Süleymaniye, Priştina ve Ercan uçuşlarının yanı sıra 2011 yılında Tahran, Medine ve Cidde’ye de uçuşlar başlattı.

On beş yeni nesil uçak satın alacak
Atlasjet, Mayıs ayının başında imzalanan protokol ile bir adet Airbus 321 uçağı satın alarak filosuna kattı. İki adet Airbus 321 uçağı ise Aralık ayında teslim alınmak üzere satın aldı. Atlasjet yıl sonuna kadar, önümüzdeki 5 yılda teslim alınmak üzere on beş yeni nesil uçak alımını da tamamlayacak.

AFA sektördeki pilot açığını kapatacak, bölgenin en büyük uçuş eğitim tesisi olacak
Sektördeki pilot açığını kapatmak hedefiyle Anadolu Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu işbirliği ile Atlasjet Havayolları’nın bünyesinde kurulan Atlantic Flight Academy Mayıs ayı itibariyle teorik eğitimlere başlıyor. Yedi adet 2011 model glass kokpit Diamond eğitim uçağını satın alan AFA, 2012 yılında eğitim uçaklarının sayısını 20’ye yükseltecek. AFA’nın B-757 ve A320 simülatörleri, kendi eğitim pisti ve öğrencilerin kalacağı tesisler ile 2 yıl gibi kısa bir zamanda bölgenin en büyük uçuş eğitim tesisi olması hedefleniyor.

Atlasjet Siirt Mesleki Eğitim Merkezi bölgeye kalifiye eleman yetiştirecek
Havayolu taşımacılığına yaptığı yatırımlarla seyahat kültürünün gelişimine destek sağlayan Atlasjet, sosyal sorumluluk bilinciyle hizmet alanındaki kazanımlarını toplumsal gelişime aktarıyor. Nisan 2010’da temeli atılan ve çok kısa bir sürede tamamlanarak Ekim 2010’da öğretime açılan Atlasjet Siirt Mesleki Eğitim Merkezi orta öğrenimini tamamlamış 300 öğrenciye eğitim imkanı sağlıyor. Çıraklık, kalfalık ve ustalık olmak üzere üç yıllık eğitimler süresince sanayi sitesinde stajlarını da yapacak olan öğrencilerin, mezun olduklarında işleri hazır olacak. Siirt Organize Sanayi Sitesi’nde 10 dönümlük arazi üzerine kurulan Siirt Atlasjet Mesleki Eğitim Merkezi, ilk aşamada 8 derslik, 100 kişilik Konferans Salonu, 1 Fen ve 1 Bilgisayar Laboratuvarı ile eğitim verecek şekilde düzenlendi.

İki yeni havayolu şirketi kuruyor...
2012 hedeflerine ilişkin de bilgi veren Ersoy, görüşmelerini başlattıkları iki yeni havayolunu uluslarası platformda hayata geçireceklerini söyledi. Ersoy, şöyle devam etti:

"Bunlardan biri Atlasjet Rusya. 2012 yılında Atlasjet Rusya'nın kurulma işlemleri tamamlanmış olacak ve Atlasjet Rusya, uçuşlarına başlayacak. Artık Atlasjet, Rusya'da Rus bayrağıyla hizmet veren bir uluslararası havayolu taşımacılığı haline gelecek.

Diğeri de Atlasjet Irak. Yaklaşık 2 yıldır Atlasjet, Türkiye'den İstanbul'dan Kuzey Irak'ın Erbil ve Süleymaniye kentlerine, belli dönemlerde Bağdat kentine düzenli tarifeli seferler yapan bir havayolu. Halen bu seferlerimiz devam ediyor. Yakın ilişkilerimizi daha da artırarak, o bölgedeki ihtiyacı da öngörerek, Atlasjet Irak'ı kurma kararı aldık. Bunun ön hazırlıkları ve çalışmaları tamamlandı. 2012'nin ilk yarısında Atlasjet Irak hayata geçecek.

"Rusya ve Irak yatırımları devam edecek"

Basın toplantısında gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Ersoy, Rusya'daki havacılık yatırımlarının havayolu ile sınırlı olmadığını, Batı Sibirya bölgesinde yap-işlet-devret modeliyle ihalesini üstlendikleri bir havalimanının inşaatının Ağustos ayında inşaatın başlayacağını kaydederek, "Rusya'da şu anda 7-8 havayolu ruhsatını inceliyoruz. Bir tanesiyle hemen hemen mutabakata vardık. Bunu satın alıp kendi yapımızı buna monte edeceğiz" diye konuştu.

“İkinciyiz diye diye, birinci olduk”

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

Misafir ~ 13 yıl önce
süpersin atlasjet

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
ERSOY KARDEŞLERİN BAŞARILARI DAİM OLSUN ETS VE ATLASJET EN İYİ KURUMLAR BAŞARILAR DİLİYORUM BİNLERCE KİŞİYE İŞ VERİYORLAR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
İyi, güzel gurur duyuyoruz da ,her an işten atılma korkusu ile yaşamak istemiyoruz,korkusuz daha verimli çalışmalar yapmak istiyoruz böylece daha çok kazanıp seneye daha çok vergi verebiliriz ama kabin ne hissediyor dinlensin lütfen:((

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Yazıda ne kadar vergi ödendiğini göremiyorum. Acaba nenim gözümden mi kaçıyor? Bilen var mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Vergi hakkında atıp tutan arkaşım havayolunun tek maliyeti uçak almak olmadığı gibi tek harcaması da amortisman gideri değildir, önce bunu öğrenmelisin. Kurumların yapılmakta olan yatırımları vardır bunu aktifleştirirler ve gider kaydederler bu da vergi matrahlarını eritir. Anlayamadığın husus olursa izah ederim ben sana.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
çalışanlarına iyi davransın önce...bir de o ucus egitimi bastan alsın yeni adamlar koysun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
LUTFEN VERGI USULUNU BILMEYENLER BURADA ATI TUTMASIN !!!! Kimse ucaklari pesin para vererek satin almiyor ve satin alinan her hava araci 10 yillik amortismana tabi, yani yeni ucak satin alan bir hava yolunun yillik vergi mahsubu faiz giderleri dahil kiralik ucak kullanan hava yolunun odedigi kira giderinden daha fazla degil bilakis daha dusuktur. Filosunda cok daha fazla ucak bulunan hava yollari vergi vermeyip zarar beyan ettiler ise bunun iki nedeni olabilir, sirketlerini gercekten karli isletemiyorlar yada vergi odememenin yollarini bulmuslar. Atlasjet hem okul yaptirmis, hem her yil 400 ogrenciye burs vermeye devam etmis, hemde vergi rekortmeni olmus. " ATLASJET'E HELAL OLSUN "

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Onur Havayollarının sahibi Cankut Bagana'nın 2009 yılında "Türkiye Vergi Rekortmenleri Listesi'nin" 7. sırasında olduğunu ve 7 .2 milyon TL vergi ödediğini 8 Nisan 2010 tarihli Airport Haber'in haberinden okudum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Ne kadar ogunseler azdir, sonucta ulkeye millete bir katkidir. Ben de bir vatandas ve tedarikci olarak gurur duydum, katkida bulundugum icin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
arkadaşlar eğer devam eden bir yatırımı, harcaması yoksa yani gelirini yatırımı kullanarak masraf yapmıyorsa tabiki vergi çıkar, daha çok vergi vermek daha çok gelir elde etmek değil. Bu kadar vergi için tabiki gelirin de bu kadar artmış olması gerekiyor ama bu thy'den yada bir diğerinden daha fazla gelir elde ettiği anlamını her zaman çıkarmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000