07 Temmuz 2013, Pazar 16:07:30

O UÇAKTA ÖLENLERİN KİMLİĞİ AÇIKLANDI

ABD'nin San Francisco kentinde düşen Asiana Havayolları'na ait Boeing 777 yolcu uçağında yaşamını yitirenlerin Çin'in doğusundaki Zhejiang kentinden iki ortaokul öğrencisi olduğu bildirildi.
  • orta okul çağında okulu tarafından herhangi bir şekilde şehir dışına gezi amaçlı çıkartılan var mı? diye sordum var yazmışsın. ortaokul çağındamısın? okuduğunu mu anlamıyorsun? ortaokul çağındaysan yaklaşık 13-14 yaşında olmalısın, 10 yıldan beridir adı belli olmayan iskandinav ülkesi ne gidiyorsan ilk gezin 3 yaşalarında olmuş olmalı... yalan söylemenin bile adabı vardır, yazık sana, senin gibi yalancılara.
  • "141'nin Çin vatandaşı olduğunu belirtti. Çinli yolculardan 70'inin yaz kampları için San Francisco'ya giden öğrenciler olduğu öğrenildi." orta okul çağında okulu tarafından herhangi bir şekilde şehir dışına gezi amaçlı çıkartılan var mı? ülke değiştirmek yada kıta değiştirmekten bahsetmiyorum. şehir dışına günübirlik gezi... bu toplumun teminatı çocuklarımıza park alanı bile ayırmayan devlet insan haklarının esamesi okunmayan çini keşke örnek alsa.
  • Ölenlere Allahdan rahmet dileriz. Ama havacılık da bu kazaların önüne şimdilik geçilemiyor. Sonuçda kaza detayları ortaya çıktıkça hedef pilotlara yöneliyor. Tabii yine bunu Amsterdam gibi tetikleyen ATC nin rush approach yaptırması geliyor, Amsterdam dan farkı tam stall ve uçakta tasarı hatası yok. Şirketin CEO u kesinkez teknik arıza demediğine göre, pilotlarla görüştüğü ortaya çıkıyor, pilotaj hatası kesinleşecek gibi. Burada uçağı kullanan pilotun süzülüş hattının altına inmesi ve süratin 20-30 knot yaklaşma süratinin altına düşürülmesine kokpitte bulunan diğer 3 pilotun seyirci kalması düşündürücü. Nedeni CRM mi yoksa jetlag den kaynaklanan fatigue mi ortaya çıkacaktır. Süzülüş hattının çok altına inen ve son anda pass geçmeye çalışan bir uçak olduğuda kesinleşiyor. Yüksek takatten motorlardan birinin yine ileriye fırlaması bunu gösteriyor.
  • ölenlere Allah tan rahmet kalanlarına başsağlığı diliyorum. yaralılara acil şifalar.

Yetkililer, Jiangshan Ortaokulu öğrencilerinden 16 yaşındaki Ye Mengyuan ve Wang Linjia'nın San Francisco Uluslararası Havalimanı'na iniş yaparken düşen uçakta öldüğünü açıkladı.

Ye ve Wang, Jiangshan Ortaokulu tarafından düzenlenen bir geziye katılan 29 öğrenci arasında yer alıyordu.

Güney Kore'nin Asiana Havayolları da uçakta bulunan 291 yolcudan 141'nin Çin vatandaşı olduğunu belirtti. Çinli yolculardan 70'inin yaz kampları için San Francisco'ya giden öğrenciler olduğu öğrenildi.

Boeing 777, iniş sırasında piste çarparak alev almıştı. Uçakta bulunan 182 yolcu, kaza sırasında yaralanmış ve tedavi için çeşitli hastanelere gönderilmişti.

O UÇAKTA ÖLENLERİN KİMLİĞİ AÇIKLANDI

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

tyler ~ 11 yıl önce
orta okul çağında okulu tarafından herhangi bir şekilde şehir dışına gezi amaçlı çıkartılan var mı? diye sordum var yazmışsın. ortaokul çağındamısın? okuduğunu mu anlamıyorsun? ortaokul çağındaysan yaklaşık 13-14 yaşında olmalısın, 10 yıldan beridir adı belli olmayan iskandinav ülkesi ne gidiyorsan ilk gezin 3 yaşalarında olmuş olmalı... yalan söylemenin bile adabı vardır, yazık sana, senin gibi yalancılara.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TYLER ~ 11 yıl önce
"141'nin Çin vatandaşı olduğunu belirtti. Çinli yolculardan 70'inin yaz kampları için San Francisco'ya giden öğrenciler olduğu öğrenildi." orta okul çağında okulu tarafından herhangi bir şekilde şehir dışına gezi amaçlı çıkartılan var mı? ülke değiştirmek yada kıta değiştirmekten bahsetmiyorum. şehir dışına günübirlik gezi... bu toplumun teminatı çocuklarımıza park alanı bile ayırmayan devlet insan haklarının esamesi okunmayan çini keşke örnek alsa.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
var ~ 11 yıl önce
:) 10 yıldır var valla. Bu yaz gençlik bakanlığının özel turu ile iskandinavyaya gidiyoruz.
TC-1 uçuculara ~ 11 yıl önce
Ölenlere Allahdan rahmet dileriz. Ama havacılık da bu kazaların önüne şimdilik geçilemiyor. Sonuçda kaza detayları ortaya çıktıkça hedef pilotlara yöneliyor. Tabii yine bunu Amsterdam gibi tetikleyen ATC nin rush approach yaptırması geliyor, Amsterdam dan farkı tam stall ve uçakta tasarı hatası yok. Şirketin CEO u kesinkez teknik arıza demediğine göre, pilotlarla görüştüğü ortaya çıkıyor, pilotaj hatası kesinleşecek gibi. Burada uçağı kullanan pilotun süzülüş hattının altına inmesi ve süratin 20-30 knot yaklaşma süratinin altına düşürülmesine kokpitte bulunan diğer 3 pilotun seyirci kalması düşündürücü. Nedeni CRM mi yoksa jetlag den kaynaklanan fatigue mi ortaya çıkacaktır. Süzülüş hattının çok altına inen ve son anda pass geçmeye çalışan bir uçak olduğuda kesinleşiyor. Yüksek takatten motorlardan birinin yine ileriye fırlaması bunu gösteriyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yazık ~ 11 yıl önce
ölenlere Allah tan rahmet kalanlarına başsağlığı diliyorum. yaralılara acil şifalar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000