13 Mart 2013, Çarşamba 11:32:21

TRABZON HAVALİMANI'NDA SICAK ANLAR!

Dün Trabzon Havalimanı'nda hareketli saatler yaşandı. Anadolujet Havayolları'na ait yolcu uçağının motoru pistte koşturduğu sırada arıza yaptı sefer iptal edildi.
  • haber yanlış tc saf az önce kalktı
  • TC-SAF değil TC-SAD kaldı yerde...motordan yağ sızmadı kabine duman bastı..hatta ekip hastaneye kontrole bile götürüldü ;)
  • Nereden biliyorsun uçakların teknik durumunu? THY alırken sende oradamıydın ? Winglet yokmuş? sünger bilmem neymiş? Ha bire salla dur. Herkesi kendin mi zannediyorsun. Sen kendi kullandığın -varsa-arabanın bakımını yaptırdın mı de bakayım bana
  • Millet anadolujet diyince aklima geldi baskente yapilacak olan roma seferleri alitalia sayesinde baslamadan bitti
  • 737-700 uçak, yazılmış zaten easyjetten çıkma 10 yaşında ama uçuş saatini, motorların saatini bilmiyorum. Sunexpress tarafından yürütülen uçuşlar bunlar. Uçağın yaşı gereği wingleti yok ve iniş takımları da 2006 dan sonrakiler gibi 738 inkinden değil ama winglet uygulanabilir yakıt tasarufu için, yolcuya katkısı yok yani. RYANAİR den gelen 738 ler daha bakımlı sanki bu uçaklardan.
  • Geçen yılki verilere göre uçaklar günde ortalama 12 saat havada kalıyor. Bakımsızlık için bahane olamaz elbette ama bu birazda yoğun performanstan kaynaklanıyor.
  • Bu uçak SUNEXPRESS e ait.Ankara da bir yıldır Sunexpress in tekniği yoktu.Uçaklara bakılmıyordu,bu arızanın muhakkak geçmişi vardır.Eğer Ankara da Sunexpress uçaklara ,Antalya da olduğu gibi baksaydı bunu daha önce fark ederlerdi.Bu konudan Pilotlarda şikayetçiler ama ekmek parası şikayetler hep sözde kalmaktadır.Ankara ya ekip daha yeni kurulmakta .İnşallah bu ders olur. Herkese emniyetli uçuşlar dilerim.
  • TC-SAF yani TC-JKS. Easy jetten çıkma bir uçak. Easyjet uçağı kullanıp suyunu sıktıktan sonra bir kenara attı. Bizim bademler de iş yaptığını sanıp aldılar bunu. Yahu wingletleri bile yok bu uçakta. Koltuk süngerleri erimiş gitmiş. Easy jetten sonra Ryanair'in de hurdalarına sardılar. İşletme maliyeti yüksek bu uçaklarla nereye kadar gidecekler.
  • herkesten ozur diliyorum bir daha sacmalamayacagim
  • THY ve AnadoluJet sürekli sefer düzenliyorlar. Her yere direk uçuş var, bu uçaklar boş durmuyo ki hiç bir havaalanına iniyor diğerine gidiyor sürekli havada, ne zaman bunların kontrolleri bakımı yapılıyor anlamıyorum..? Uçaklar düzenli ve gerekli bakımlar yapılmadan mı uçuşa çıkıyor

Dün akşam 20:45'te TK 7067 sefer sayısıyla Trabzon-Ankara seferini yapmak için pistte koşturan Anadolujet'e ait TC-SAF kuyruk tescilli Boeing 737 tipi yolcu uçağının motoru yağ sızıntısı nedeniyle arıza yaptı. Motordan duman çıkması üzerine Trabzon Havalimanı kulesine bilgi veren kokpit ekibi kalkıştan vazgeçti.

Bunun üzerine uçağa çağrılan itfaiye ekipleri durumu kontrol altına alarak  yolcuların uçaktan güvenli bir şekilde tahliyesini sağladı.

Nedeni bilinmeyen bir sebeple motoru yağ sızdıran uçak bakıma alındı. Motordan duman çıktığını gören yolcuların kısa süreli panik yaşadığı ve kabin ekibinin yolcuları sakinleştirmek için yoğun çaba sarfettiği öğrenildi.

Seferi iptal edilen yolcular bu sabah Anadolujet'e ait başka bir uçakla Ankara'ya gönderildi.

©AirportHaber Özel

TRABZON HAVALİMANI'NDA SICAK ANLAR!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

enes ~ 9 yıl önce
haber yanlış tc saf az önce kalktı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
CHS TZX ~ 9 yıl önce
TC-SAF değil TC-SAD kaldı yerde...motordan yağ sızmadı kabine duman bastı..hatta ekip hastaneye kontrole bile götürüldü ;)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
(A)normal ~ 9 yıl önce
Nereden biliyorsun uçakların teknik durumunu? THY alırken sende oradamıydın ? Winglet yokmuş? sünger bilmem neymiş? Ha bire salla dur. Herkesi kendin mi zannediyorsun. Sen kendi kullandığın -varsa-arabanın bakımını yaptırdın mı de bakayım bana

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 9 yıl önce
Millet anadolujet diyince aklima geldi baskente yapilacak olan roma seferleri alitalia sayesinde baslamadan bitti

Yanıtla

Kalan karakter 1000
enes ~ 9 yıl önce
737-700 uçak, yazılmış zaten easyjetten çıkma 10 yaşında ama uçuş saatini, motorların saatini bilmiyorum. Sunexpress tarafından yürütülen uçuşlar bunlar. Uçağın yaşı gereği wingleti yok ve iniş takımları da 2006 dan sonrakiler gibi 738 inkinden değil ama winglet uygulanabilir yakıt tasarufu için, yolcuya katkısı yok yani. RYANAİR den gelen 738 ler daha bakımlı sanki bu uçaklardan.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tru ~ 9 yıl önce
Geçen yılki verilere göre uçaklar günde ortalama 12 saat havada kalıyor. Bakımsızlık için bahane olamaz elbette ama bu birazda yoğun performanstan kaynaklanıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DUAYEN ~ 9 yıl önce
Bu uçak SUNEXPRESS e ait.Ankara da bir yıldır Sunexpress in tekniği yoktu.Uçaklara bakılmıyordu,bu arızanın muhakkak geçmişi vardır.Eğer Ankara da Sunexpress uçaklara ,Antalya da olduğu gibi baksaydı bunu daha önce fark ederlerdi.Bu konudan Pilotlarda şikayetçiler ama ekmek parası şikayetler hep sözde kalmaktadır.Ankara ya ekip daha yeni kurulmakta .İnşallah bu ders olur. Herkese emniyetli uçuşlar dilerim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Normal ~ 9 yıl önce
TC-SAF yani TC-JKS. Easy jetten çıkma bir uçak. Easyjet uçağı kullanıp suyunu sıktıktan sonra bir kenara attı. Bizim bademler de iş yaptığını sanıp aldılar bunu. Yahu wingletleri bile yok bu uçakta. Koltuk süngerleri erimiş gitmiş. Easy jetten sonra Ryanair'in de hurdalarına sardılar. İşletme maliyeti yüksek bu uçaklarla nereye kadar gidecekler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dc3 ~ 9 yıl önce
herkesten ozur diliyorum bir daha sacmalamayacagim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Af ~ 9 yıl önce
Tüm airporthaber okuyucuları adına seni affediyorum :-) Tabii ki gerçekten sen yazdıysan...
ha şöyle ~ 9 yıl önce
adam ol
ED ~ 9 yıl önce
Bizden değil THY den özür dile :)
dc3 12:13:04 e cvp ~ 9 yıl önce
bu arkadaş çakmadır aynen globally fosun yavrusu anadolu gibi..siz fosslamaya mahkumsunuz..dumanda çıkar,foslarsınızda..kelle koltuk devam nereye kadar bakalım :))
angaralı ~ 9 yıl önce
THY ve AnadoluJet sürekli sefer düzenliyorlar. Her yere direk uçuş var, bu uçaklar boş durmuyo ki hiç bir havaalanına iniyor diğerine gidiyor sürekli havada, ne zaman bunların kontrolleri bakımı yapılıyor anlamıyorum..? Uçaklar düzenli ve gerekli bakımlar yapılmadan mı uçuşa çıkıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
angaralı ~ 9 yıl önce
daha öğrenmen gereken o kadar çok şey var ki peeehhh
Öğren ~ 9 yıl önce
Uçak Sunexpress her gördüğünü baban sanma sonra ortada kalırsın

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000