28 Haziran 2014, Cumartesi 17:19:28

ANADOLUJET UÇAĞI SİVAS'A İNEMEDİ

Anadolujet Havayolları'na ait İstanbul-Sivas seferini yapacak uçak yoğun yağmur yağışı nedeniyle Sivas'a inemedi.
  • Mutlaka bir açıklaması vardır ancak merak ediyorum; yakınında Kayseri varken taaa Samsuna neden divert eder. Diyeceksiniz uçakla 30 -40 dakikalık mesafe Samsun. Ama eğer yolcuyu Samsundan Sivasa Karayoluyla taşıyacaksanız non stop 6 saate gidersiniz. Kayseri 3 saat.
  • Uçak, sağ salim indiyse kaptan doğru karar vermiştir. Nokta.
  • Kısaca becerememiş hava şartlarının çok daha zor olduğu anlarda inilmiş kısacası bu
  • Amsterdam'a inseymiş. Samsun yakın olmuş.
  • Yoğun yağış stratus denilen tabaka bulutlarından değil CB(cumulonimbus) denilen fırtına bulutlarından dökülür, meydan üzerinde bunlardan büyük bir tane var ise inmek riskli olabilir.
  • Evet yukardaki arkadaşlara katılıyorum. İnemedi demek doğru değil, hava şartlarından dolayı ki yağmur başlı başına bir sebep değildir görüş şartları olabilir kuvvetli rüzgar olabilir contaminated runway olabilir, windshear olabilir , emniyetli olmadığı değerlendirildi daha doğru olur. Normal yolcumyzun aklında yanlış kalmasın diye söylüyorum.
  • doğrusu yağmur değil fırtına, sefer iptali yok, samsundan yakıt alınıp devam edildi, dönüş seferide iptal edilmedi
  • Bir kaç defadır yoğun yağmur nedeniyle inemeyen uçakları duyuyorum. Bilmediğim için soruyorum; yoğun yağmur olması inişe engelmidir. Elbette; görüş, pist yüzey şartları ve rüzgar değerlendirlilir. Ama yoğun yağmur olması bir neden olarak duymamıştım. Bilen varsa bu işin aslını açıklayabilirmi?
  • Beceremedi gibi bir anlam veriliyor, lutfen tabirinizi degistirin, ucus emniyetsizligine davetiye cikariyorsunuz!

Anadolujet Havayolları'na ait İstanbul-Sivas seferini yapacak uçak, yoğun yağmur yağışı nedeniyle Sivas'a inemedi.

Bugün İstanbul Sabiha Gökçen'den kalkarak Sivas'a gidecek Anadolujet'e ait TK 7288 sefer sayılı yolcu uçağı, Sivas'taki yoğun yağmur yağışı nedeniyle bu kente inemedi.

Rotasını Samsun'a çeviren uçak Samsun Çarşamba Havalimanı'na zorunlu iniş yaparken, seferin iptal edildiği ve yarın gerçekleştirileceği öğrenildi.

©AirportHaber

ANADOLUJET UÇAĞI SİVAS'A İNEMEDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Divert ~ 8 yıl önce
Mutlaka bir açıklaması vardır ancak merak ediyorum; yakınında Kayseri varken taaa Samsuna neden divert eder. Diyeceksiniz uçakla 30 -40 dakikalık mesafe Samsun. Ama eğer yolcuyu Samsundan Sivasa Karayoluyla taşıyacaksanız non stop 6 saate gidersiniz. Kayseri 3 saat.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
. ~ 8 yıl önce
Diyelim ki Kayseri'ye gitti, oraya vardığında hava aynı idi, yine inemedi ve emergency deklare etti. Uçağı, insan hayatını ve şirketin geleceğini de riske atarak indi ama indiğinde sadece 10 dakikalık yakıtı kalmıştı ve yakıt pompalarından bazıları sallantı nedeni ile yakıt sağa sola savrulduğundan çalışmıyordu. İşte bu senaryo olmasın diye.. uçuş planında Kayseri alternate olarak alınmamış bile olabilir, olsa bile gitmemek lazım.
divert ~ 8 yıl önce
Teşekkürler.
Khn ~ 8 yıl önce
Uçak, sağ salim indiyse kaptan doğru karar vermiştir. Nokta.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Kısaca becerememiş hava şartlarının çok daha zor olduğu anlarda inilmiş kısacası bu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Amsterdam'a inseymiş. Samsun yakın olmuş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
21:58'e ~ 8 yıl önce
Yoğun yağış stratus denilen tabaka bulutlarından değil CB(cumulonimbus) denilen fırtına bulutlarından dökülür, meydan üzerinde bunlardan büyük bir tane var ise inmek riskli olabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Evet yukardaki arkadaşlara katılıyorum. İnemedi demek doğru değil, hava şartlarından dolayı ki yağmur başlı başına bir sebep değildir görüş şartları olabilir kuvvetli rüzgar olabilir contaminated runway olabilir, windshear olabilir , emniyetli olmadığı değerlendirildi daha doğru olur. Normal yolcumyzun aklında yanlış kalmasın diye söylüyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
doğrusu ~ 8 yıl önce
doğrusu yağmur değil fırtına, sefer iptali yok, samsundan yakıt alınıp devam edildi, dönüş seferide iptal edilmedi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Bir kaç defadır yoğun yağmur nedeniyle inemeyen uçakları duyuyorum. Bilmediğim için soruyorum; yoğun yağmur olması inişe engelmidir. Elbette; görüş, pist yüzey şartları ve rüzgar değerlendirlilir. Ama yoğun yağmur olması bir neden olarak duymamıştım. Bilen varsa bu işin aslını açıklayabilirmi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Inemedi ~ 8 yıl önce
Beceremedi gibi bir anlam veriliyor, lutfen tabirinizi degistirin, ucus emniyetsizligine davetiye cikariyorsunuz!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000