09 Mart 2013, Cumartesi 08:08:22

KADINLAR DÜNYANIN EN BÜYÜK UÇAĞINI UÇURDU

Dünyanın önde gelen havayolu şirketlerinden olan Air France, 8 Mart Dünya KadınlarGünü’nü tamamı kadınlardan oluşan pilot ve uçuş ekibiyle dünyanın en büyük uçağı A380 seferiyle kutladı.
  • diye belirtilmiş.sadece uçağı dese yanlış olurdu.aslında olmazdı da.380 in üst katı ile al katını uç uca eklersek 225 i geçer.AN 225 in yapılış amacı rus uzay mekiğini taşımak içindi.sırf bu amaçla üretildi.çok az sayıda var.sadece ukrayna uçuruyo sanırım.
  • Geçen sene bu uçus B773 ile yapilmisti A380 kullanacak 2 kadin pilot oldugunu bilmiyordum. Air France havayollarinda 7 adet A380 uçuyor.
  • Dunyanin en buyuk ucagi a 380 degil an225'dir.Ayni hatayi iki kere tekrarlamissiniz yazinizda.
  • Erkeğin yaaptığını kadın neden yapamasın? Örümcek kafalılara duyurulur.
  • Ohooo Gecmis olsun,O isi coktan Air india yapti bile Hemde Dünya Kadinlar Gününde Airfrance gibi 1 Gün sonrada degil. Taklitci Zihniyet diye iste buna denir,madem yapacaktin niye Ayni Gün yapmadin Airfrance ??? 1 Gün sonra neden?Maksat Gaye Basinda Yer alip Dolayli Reklam,Buyrun burdan yakin.Yemezler Airfrance Taklit yap sonra Dünya Kadinlar Günü,Yakismiyor böyle büyük sirkete,Yazik yazik.
  • çift koridorlu uçaklarda 3 pilot dönüşümlü uçulmuyo mu ?

Dünyanın önde gelen havayolu şirketlerinden olan Air France, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla dünyanın en büyük uçuş ekibini sadece kadınlardan oluşturdu.Dünyanın en büyük yolcu uçağı olan A380’nin 2 kadın pilot ve 22 hostesten oluşan ekibi, 516 yolcusunu Paris’ten Washington’a uçurdu.

Air France’ın 9 Mart 2013 tarihinde yine sadece kadınlardan oluşan uçuş ekibi yolcularını Paris’ten Madagaskar’a götürecek.

KADINLAR DÜNYANIN EN BÜYÜK UÇAĞINI UÇURDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

yolcu uçağı ~ 9 yıl önce
diye belirtilmiş.sadece uçağı dese yanlış olurdu.aslında olmazdı da.380 in üst katı ile al katını uç uca eklersek 225 i geçer.AN 225 in yapılış amacı rus uzay mekiğini taşımak içindi.sırf bu amaçla üretildi.çok az sayıda var.sadece ukrayna uçuruyo sanırım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Volvo ~ 9 yıl önce
AN-225 Mryia; az sayıda değil, sadece 1 tane var. Ukrayna merkezli bir kargo şirketi tarafından kullanılmakta.
AF 054 ~ 9 yıl önce
Geçen sene bu uçus B773 ile yapilmisti A380 kullanacak 2 kadin pilot oldugunu bilmiyordum. Air France havayollarinda 7 adet A380 uçuyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Paladin ~ 9 yıl önce
Dunyanin en buyuk ucagi a 380 degil an225'dir.Ayni hatayi iki kere tekrarlamissiniz yazinizda.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tru ~ 9 yıl önce
kastedilen yolcu uçağı olarak en büyük, haberde hata yok
XXXXX ~ 9 yıl önce
Erkeğin yaaptığını kadın neden yapamasın? Örümcek kafalılara duyurulur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gurbetci ~ 9 yıl önce
Ohooo Gecmis olsun,O isi coktan Air india yapti bile Hemde Dünya Kadinlar Gününde Airfrance gibi 1 Gün sonrada degil. Taklitci Zihniyet diye iste buna denir,madem yapacaktin niye Ayni Gün yapmadin Airfrance ??? 1 Gün sonra neden?Maksat Gaye Basinda Yer alip Dolayli Reklam,Buyrun burdan yakin.Yemezler Airfrance Taklit yap sonra Dünya Kadinlar Günü,Yakismiyor böyle büyük sirkete,Yazik yazik.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
xman ~ 9 yıl önce
çift koridorlu uçaklarda 3 pilot dönüşümlü uçulmuyo mu ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000