23 Şubat 2013, Cumartesi 13:24:59

AIR FRANCE-KLM'İN MİLYON EUROLUK ZARARI NE OLDU?

Avrupa’nın en büyük havayolu şirketi Air France-KLM’nin geçen yılki zararında bir önceki yıla oranla azalma oldu.
  • thy yi batırtılar diyenler okusun bu haberi.ama simdi onlar yeni üniformaya ucaktaki duaya konsantre olmuslardır bu haberi gözden kacırabilirler

2011 yılında 375 milyon Euro zarar eden şirketin geçen yılki zararı 300 milyon Euro olarak açıklandı.. Ekonomistler 325 milyon Euro zarar tahmininde bulunmuştu.

Şirketin CEO’su Jean-Cyril Spinetta firmanın kısa süre içinde kara geçebileceği mesajını verdi:

“Hala kayıplar oluyor. Ama bu kayıplar 2011 yılı ile karşılaştırıldığında daha küçük kayıplar. Genel görünüm, şirketin iyi bir performans ortaya koyduğunu gösteriyor. Bunda da böylesi zor bir ekonomik dönemde fedakarlıkta bulunan tüm şirket personelimizin rolü var. Çalışanlarımızın emeği sayesinde Air France KLM yeniden karlı günlerine geri dönecek.”

Kuzey Atlantik seferlerini artıran Air France-KLM’nin yolcu sayısında da gözle görülür artış yaşandı.

Şirketin mali operasyonlarından sorumlu olan Philippe Calavia de kar tahmininde bulunmazken şirketin 2014 yılı sonuna koyduğu 2 milyar Euro kar hedefine bağlı olduklarını açıkladı.

Petrol fiyatlarının şirketlerin karlılık oranlarıyla birebir bağlantılı olduğu, şimdilik şirketin zararı azalsa da kısa vadede toz pembe bir tabloyla karşılaşılmayacağını belirtildi. (euronews)

AIR FRANCE-KLM'İN MİLYON EUROLUK ZARARI NE OLDU?

Facebook Yorum

Yorumlar

beter olsunlar ~ 9 yıl önce
thy yi batırtılar diyenler okusun bu haberi.ama simdi onlar yeni üniformaya ucaktaki duaya konsantre olmuslardır bu haberi gözden kacırabilirler

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000