22 Haziran 2009, Pazartesi 07:18:21

Air France uçağındaki 11 yolcunun kimliği belli oldu...

Brezilyalı yetkililer, kimlikleri belirlenenlerden 10 kişinin 5'i erkek olmak üzere Brezilyalı, diğer kişinin ise yabancı bir erkek olduğunu söyledi.

Brezilya'nın kuzeydoğusundaki Pernambuco eyaletinin Kamu Güvenliği Bürosu'dan yapılan açıklamada, Brezilyalı olmayan yolcunun ismi belirtilmedi.

Açıklamada, kimlik belirlenmesinde diş kayıtları, parmak izleri ve DNA örneklerinin kullanıldığı kaydedilerek, eyaletin başkenti Recife'de toplanan enkazın titizlikle incelendiği bildirildi.

Brezilyalı kurbanların aileleri ile yabancı yolcunun Büyükelçiliğinin kimliklerin belirlendiği konusunda bilgilendirildiği belirtilen açıklamada, kurbanların isimlerinin ailelerinin isteğine bağlı olarak kamuoyuna açıklanmadığı kaydedildi.

Fransız Havayollarına ait 447 sefer sayılı uçak 31 Mayıs 2009'da 228 yolcu ve mürettebatıyla Brezilya'nın kuzeydoğu sahilleri açıklarında Atlas Okyanusu'na düşmüştü. Arama çalışmalarında şimdiye kadar 50 kişinin cesedine ulaşıldı.

Bu arada, Brezilyalı ve Amerikalı yetkililer, üstün teknolojili yer bulma aygıtları kullanılmasına rağmen şimdiye kadar uçağın karakutularından sinyal alınamadığını ifade etti.

Air France uçağındaki 11 yolcunun kimliği belli oldu...

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000