18 Haziran 2009, Perşembe 12:27:03

Air France uçağında ölen Necipoğlu için festival yapılacak

Bu yılki festival Brezilya'dan dönerken Air France uçağının düşmesi sonucu kaybolan arp sanatçısı Ceren Necipoğlu anısına adandı.
  • Siz bu tür şeylere yabancısınız heralde,?Farklı yorumlamayın konuyu, sizin bildiginzi topçu popçu sanatçı bozması kişilere göre o kastettiğiniz festivaller. Böyle bir trajik kazada kaybedilen değerli, gerçek sanatçıların anısını yaşatmak için yapılan bir anma ve Ceren hocamızın düşüncesine hayallerine ithafen düzenlenen bir festival onun bütün sevenleri orda olacak. Vefatından sonra Türkiye'nin varlığından haberdar olduğu hocamızı, saçma alaycı tavrınızı bırakıp da birazcık olsun tanımaya çalışın kim olduğunu. küstahlığın alemi yok, terbiyesizlik etmeyin.
  • Öldü diye festival mi? Oldu olacak kına da yaksalardı!

Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, 12 Temmuz – 31 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

Bodrum'un Gümüşlük beldesinde 2004 yılından bu yana düzenlenen Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, bu balıkçı köyünü her yaz Avrupa klasik müzik gündeminin üst sıralarına taşıyor. Eren Levendoğlu'nun direktörlüğünde ve Gülsin Onay'ın sanat danışmanlığında düzenlenen festival, Gümüşlük Kültür ve Sanat Derneği, Gümüşlük Belediyesi ve Bodrum Belediyesi organizasyonuyla, dünyanın önde gelen sanatçılarını, bazılarını ülkemizde ilk kez olmak üzere ağırlıyor. 6. Gümüşlük Uluslararası Klasik Müzik Festivali, bünyesindeki Eklisia Yaz Müzik Okulu ile birlikte bu yıl 12 Temmuz ila 31 Ağustos tarihlerinde bir buçuk ay sürecek. Festival, Gülsin Onay'ın Bodrum Kalesi'ndeki "Romantik Piyano Müziği" resitali ile açılacak. Kale'deki diğer konser ise 31 Temmuz'da piyanist Misha Dacic ve bandoneoncu Hector Del Curto'nun sahne alacağı "Tango Gecesi." Festivalin diğer konserleri Gümüşlük'teki 400 yıllık tarihi kilisede gerçekleşiyor. Piyanistler Emre Elivar (16 Temmuz) ile Aleksandar Madzar (20 Temmuz), flütçü Gülşen Tatu (1 Ağustos), arpçı Şirin Pancaroğlu (9 Ağustos), gitarcı David Pavlovitz (12 Ağustos), kemancı Cihat Aşkın (20 Ağustos) ve çellist Alexander Baillie (26 Ağustos) Eklisia'nın mükemmel akustiği ve samimi ortamında müzikseverlerle buluşacaklar. Festival bünyesinde düzenlenen Eklisia Yaz Müzik Okulu'na katılarak sanatçılarla çalışacak genç müzisyenler de ayrıca konserler verecekler.

Festivalde Eklisia'daki konserler ücretsiz ve tümü 21.30'da başlıyor.

Air France uçağında ölen Necipoğlu için festival yapılacak

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 13 yıl önce
Siz bu tür şeylere yabancısınız heralde,?Farklı yorumlamayın konuyu, sizin bildiginzi topçu popçu sanatçı bozması kişilere göre o kastettiğiniz festivaller. Böyle bir trajik kazada kaybedilen değerli, gerçek sanatçıların anısını yaşatmak için yapılan bir anma ve Ceren hocamızın düşüncesine hayallerine ithafen düzenlenen bir festival onun bütün sevenleri orda olacak. Vefatından sonra Türkiye'nin varlığından haberdar olduğu hocamızı, saçma alaycı tavrınızı bırakıp da birazcık olsun tanımaya çalışın kim olduğunu. küstahlığın alemi yok, terbiyesizlik etmeyin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Öldü diye festival mi? Oldu olacak kına da yaksalardı!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000