05 Nisan 2013, Cuma 14:27:02

AIR FRANCE "IRKÇILIKTAN" MAHKUM EDİLDİ!

Fransız milli havayolu şirketi Air France, yahudi olmadığı için bir yolcuyu uçaktan indirdiği gerekçesiyle mahkum edildi.
  • Ayni irkciligi azerbaycan da yapiyor. Bundan iki üç sene evvel bir Türk muzik grubunda müzisyen Istanbullu Türk pasaportlu ermeni asilli bir vatandasimizi sorguladiktan sonra ayni uçakla geri gönderdiler. Baku da hiç bir mahkeme bu vatandasimizi hakli bulmaz, ama bir Fransiz mahkemesi bir cezayirli arapi hakli bulur. Avrupanin farki iste burda.
  • o gün thy'de dahil olmak üzere aynı uygulamayı tel avive uçan bir çok havayolu uygulamak zorundaydı.uygulama yasal fakat bir yolcuya kara listede olsada olmasada havayolu yetkililerinin bu sorusu otomatikmen suçlu yapar
  • Zaten Fransa da çoğu batı ülkesi gibi zengin siyonistlerin uşaklığını yapanlar tarafında yönetiliyor.Böylelerinden farklı birşey de beklenmemeli...

Fransa'da bir mahkeme, Filistin yanlısı bir eylemciyi İsrail uçağından Yahudi olmadığı gerekçesiyle indiren AirFrance ayrımcılık yapmaktan suçlu buldu.

Mahkeme, şirketi 17 bin dolar tazminat ödemeye mahkum etti.

Horia Ankour adlı kişi geçen yılın Nisan ayında Filistin yanlısı bir kampanya için başka eylemcilere katılmak amacıyla, Nice'ten Tel Aviv'e giden uçağa binmiş, ama yolculuk yapmasına izin verilmemişti.

Air France yetkilileri Ankour'un, İsrail tarafından kendilerine verilen "istenmeyen kişiler" listesinde olduğunu söylüyor ve mahkeme kararına itiraza hazırlanıyor.

"YAHUDİ MİSİNİZ?"

Olay geçen yıl Filistinlileri destekleyen yüzlerce kişinin Batı Şeria'ya geçmek amacıyla İsrail'e uçtuğu Nisan ayındaki kampanya sırasında yaşandı.

Air France görevlileri, 30 yaşında bir hemşirelik okulu öğrencisi olan Horia Ankour'a İsrail pasaportu olup olmadığını, değilse Yahudi olup olmadığını sordu. Ankour her iki soruya da "hayır" diye cevap verince, görevliler eşliğinde uçaktan indirildi. Havayolu şirketini suçlu bulan mahkeme, olayın açık bir "ırk ayrımcılığı" vakası olduğu kararına vardı.

Air France ise savunmasında, Ankour'un İsrail'in kara listesinde olduğunun son dakikada farkına varıldığını kaydetti.

Şirket, bu nedenle Ankour'u, gittiği ülkeye kabul edilmeyeceği bilinen yolcuların uçağa alınmaması yönündeki uluslararası uygulama doğrultusunda indirdiklerini kaydediyor. Ancak mahkeme kararında, şirket görevlilerinin Ankour'u indirmesinden çok, etnik kökenini sorması ve buna dayanarak uçaktan indirmesi hukuken sorunlu görüldü.

AIR FRANCE "IRKÇILIKTAN" MAHKUM EDİLDİ!

Facebook Yorum

Yorumlar

AZERI ~ 9 yıl önce
Ayni irkciligi azerbaycan da yapiyor. Bundan iki üç sene evvel bir Türk muzik grubunda müzisyen Istanbullu Türk pasaportlu ermeni asilli bir vatandasimizi sorguladiktan sonra ayni uçakla geri gönderdiler. Baku da hiç bir mahkeme bu vatandasimizi hakli bulmaz, ama bir Fransiz mahkemesi bir cezayirli arapi hakli bulur. Avrupanin farki iste burda.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hamburg/tolga ~ 9 yıl önce
o gün thy'de dahil olmak üzere aynı uygulamayı tel avive uçan bir çok havayolu uygulamak zorundaydı.uygulama yasal fakat bir yolcuya kara listede olsada olmasada havayolu yetkililerinin bu sorusu otomatikmen suçlu yapar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Turk ~ 9 yıl önce
Zaten Fransa da çoğu batı ülkesi gibi zengin siyonistlerin uşaklığını yapanlar tarafında yönetiliyor.Böylelerinden farklı birşey de beklenmemeli...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kemalist ~ 9 yıl önce
Siyonistlerden kuyruk acın var galiba :)

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000