13 Şubat 2014, Perşembe 08:02:50

AIR FRANCE DEĞİŞTİRDİ!

Air France, yeni “Business Class” koltuklarıyla müşterilerine lüks ve huzurlu bir uçuş deneyimi sunuyor. Tamamen düz bir yatağa dönüşebilen koltuklar, kıvrımlı çizgileriyle gökyüzünde ‘koza’ rahatlığı ve mahremiyeti sunuyor.
  • Essiz tasarim mi? Resmi ilk gordugumde TK nin Hintli kiralik 777 lerini boyamislar sandim. Dizayn yerlesim kucuk farlarla ayni yalniz yanina bir dolap bolmesi konmus koltuk acilari ice verilmis ve tam yatar koltuk kullanilmis. Ballandirmanin alemi yok yani. Bizim ureticilerimiz de yapsa keske gorsek boylesi yoracak kadar uzun ovguleri. Bakalim kendi imalatimiz galleyler ile ilgili ne cikacak nasil yazilacak.
  • Baş bölgesinin neredeyse çepeçevre kapatılması pek hoşuma gitmedi benim. Yolcuya belki mahremiyet sağlamak için yapılmış çok klastrofobik bir etkisi olmuş. Zaten uçak içinde kapalı yerdesin bir de görüş alanının tamamen kapatılması ne kadar doğru..

Air France, yeni “Business Class” koltuklarıyla müşterilerine lüks ve huzurlu bir uçuş deneyimi sunuyor. Tamamen düz bir yatağa dönüşebilen koltuklar, kıvrımlı çizgileriyle gökyüzünde ‘koza’ rahatlığı ve mahremiyeti sunuyor.

Air France, tamamen yenilediği “Business Class” koltuklarıyla, yolcularına çok daha lüks ve huzurlu bir uçuş deneyimi sunuyor. “Havada bir koza” gibi tasarlanan Business Class koltukları mükemmel bir uyku için tamamen düz bir yatağa dönüşüyor. 44 Boeing 777 uçağında toplam 2 bin 102 Business Class koltuğu 2016 yazına kadar tamamen yenilecek. Yeni “Business Class’’ uçak koltuğu üretiminde dünya lideri olan Zodiac Aerospace işbirliği ile geliştirildi. Koltukların eşsiz dizaynı ise Mark Collins’in imzasını taşıyor.

Koltuklara eşsiz bir tasarım verebilmek için her detayın titizlikle düşünüldüğü yeni Business Class koltuklarında yolcular, tıpkı bir kozadaymışçasına rahatlığı ve mükemmel bir yolculuk deneyimini yaşayacak. Deri kollukları ve özel dikişleri ile ideal bir uyku keyfi sağlamak için düz bir yatağa dönüşebilen bu koltuklar, uzun yolculuklarda bile yorgunluk hissinin minimum seviyede tutulmasını sağlıyor. Uyku keyfi, yastıklı yatak başlığı, yumuşak dolgulu narin yorgan ve XXL kaz tüyü yastık ile artıyor. Her yolcunun doğrudan koridor erişimini sağlayan koltuk düzeninin yanı sıra 16 inç genişliğinde, yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekranı ile bin saatten fazla film, müzik ve oyun içeriğiyle bu değişiklikler yolculuğun her anının mükemmel geçmesini sağlıyor.

Air France’in 3-F konseptine göre geliştirilen yeni “Business Class” koltuklarının özellikleri şöyle:

“Full flat (tamamen düz)” özelliğiyle koltuklar tamamen düz bir yatağa dönüşüyor ve yorgunluk hissi minimum düzeyde tutuluyor.
“Full access (tam erişim)” özelliği sayesinde her koltuğun doğrudan koridora erişimi bulunuyor.

Koltuklara yumuşak bir hava veren eğimli tasarımın sunulduğu “full privacy (tam mahremiyet)” özelliği ile yolcuların gökyüzünde gerçek bir özel alan içerisinde seyahat etmeleri sağlanıyor.

Business Class koltukları, müşterilerine yüksek çözünürlüklü görüntü sunan geniş bir dokunmatik ekrana sahip. Fransızca, İngilizce, İspanyolca, Brezilya Portekizcesi, Çince, Japonca, Korece, Almanca, İtalyanca, Hollandaca, Rusça ve Arapça dilleri ile bin saatten fazla eğlence programı seçeneği bulunan bu ekranlar, yolcuya tablet bilgisayar konforu sunuyor. Koltukların teknolojik özellikleri bu ekranla da sınırlı değil. Dokunmatik ekranlı cep telefonu, elektrik prizi, USB portu ve gürültü azaltma etkisine sahip kulaklıkları da koltukların sahip olduğu diğer yenilikler arasında.

Air France, 2015 yılında da “En İyisi ve Ötesi – Best & Beyond” olarak isimlendirilen ürün ve hizmet ağını geliştirmeye devam edecek. 500 milyon euroluk bütçesiyle bu proje, Air France’ı ürünleri ve hizmetleriyle havacılık sektörünün en iyi yerinde konumlanmasını amaçlıyor.

AIR FRANCE DEĞİŞTİRDİ!

Facebook Yorum

Yorumlar

Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Essiz tasarim mi? Resmi ilk gordugumde TK nin Hintli kiralik 777 lerini boyamislar sandim. Dizayn yerlesim kucuk farlarla ayni yalniz yanina bir dolap bolmesi konmus koltuk acilari ice verilmis ve tam yatar koltuk kullanilmis. Ballandirmanin alemi yok yani. Bizim ureticilerimiz de yapsa keske gorsek boylesi yoracak kadar uzun ovguleri. Bakalim kendi imalatimiz galleyler ile ilgili ne cikacak nasil yazilacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tekno ~ 9 yıl önce
Baş bölgesinin neredeyse çepeçevre kapatılması pek hoşuma gitmedi benim. Yolcuya belki mahremiyet sağlamak için yapılmış çok klastrofobik bir etkisi olmuş. Zaten uçak içinde kapalı yerdesin bir de görüş alanının tamamen kapatılması ne kadar doğru..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000