01 Mart 2016, Salı 13:39:08

VIP'te artık milletvekilleri de aranacak

Terör örgütlerinin son dönemde düzenlediği saldırılardan sonra havalimanlarında da güvenlik önlemleri üst düzeye çıkartıldı.
  • Cok iyi oldu Ne bakan ne genelmudur Kim olursa olsun Her kes esit. Olmasi lazim onlar memleketin has kullari degildir , esasen onlari normal kapidan gecirmek lazim .
  • en guzeli adina vip denen ve bircok akli basinda ulkede olmayan rezilligin toptan kalkmasi! millete hizmet icin milletten oy isterken millete yakin olanlar basa secilince hemen milletten uzaklasip,ayricalikli hayatlarina basliyorlar! neden oy istediginiz,aldiginiz insanlariniz gibi normal salonlardan gecmiyorsunuz, onlarla beraber ekonomi sinifinda ucmuyorsunuz? ne ayricaliginiz var? vip'ten gecmeyip,business de gitmezseniz olmayan prestijiniz mi sarsilir? neden boyle seyler almanya'da,fransa'da,ingiltere'de vs yok da bizim gibi geri kalmis ulkelerde var ve neden boylesine gosterisli bir sekilde? ne zaman bizi yonetenler,vip'ten gecmeye hasta olanlar gelismis ulkedeki benzerleri gibi mutevazi olacaklar? kimse kalkip guvenlik vs demesin! vipler cok mu uvenli? ne sanatta ne sporda ne ilimde,bilimde dogru duzgun bir icadimiz,bulusumuz,basarimiz yok hem de milletin vergileriyle millete hava atmaya,gosterise,hanedana,lukse bu kadar rezilce merakliyiz yazik!
  • Bazı milletvekillerinin arabalarıyla pkk'ya silah taşıdığı bir ülkede olması gereken bir uygulama.
  • Arkadaşlar iş gereği devamlı havalimanındayım bırakın miletvekilini emekli polisler bile aranmıyor kaç gere şahit oldum en son ünli bir işadamı normal bussines class dan gecerken güvenlik dedektörü ötmesine rağmen arama yapmadılar. Bunlar işadamı diye araçlarında bile çakar var.
  • Uçuş ekipleri ve havaalanı personeli, güvenlik personelinin kendisi bile tahmin edilenin aksine en güvenilir değil en güvenilmez kişiler olarak her giriş çıkışta aranır, çünkü onlardan şüphelenilmemesi varsayımı, güvenlik açığı oluşturur.Aynı şekilde cumhurbaşkanı, genelkurmay başkanı, bakanlar dahil güvenlik konusunda kimseye ayırımcılık yapılmamalı. Tabi bunun için başta bu kişilerin tüm egolarından arınmış ve vatandaş olduklarını hatırlamaları gerekir.
  • Millete ve Memlekete hizmet edene hizmet verip kolaylık sağlayacaksınız. Yeni Başmüdür mü şikayetleniyor VIP den yoksa başka art niyetlilermi var. Milletvekili'nin eskisi yenisi olmaz, gelişmiş x-ray koyar güvenliği sağlarsın ama Milletvekilini kendinden aşağı göremezsin. Düzgün iş yapın, makama gelince kendinizce adetler çıkarmayın suyunuz çabuk ısınır yoksa
  • Bakanların ne özelliği var ?
  • Vekilime afyondan ya da ayfondan kaymak lazım.
  • vekilleri oraya bomba bile koyar.. her türlü insanlık dışı terör işini yaptılar
  • bakanları da arayın façanız yiyorsa!!

Terör örgütlerinin son dönemde düzenlediği saldırılardan sonra havalimanlarında da güvenlik önlemleri üst düzeye çıkartıldı. VIP salonlarına girişlerde milletvekilleri dahil tüm üst düzey isimler aranmaya başlandı. 

29 kişinin şehit olduğu Ankara'daki askeri servis araçlarına yönelik canlı bomba saldırısı sonrası havalimanlarındaki Güvenlik önlemleri üst düzeye çıkarılmaya başlandı. Terör örgütlerinin hedefinde olduğu belirtilen havalimanlarındaki yeni güvenlik önlemleri, geçtiğimiz salıdan itibaren uygulamaya konuldu. İçişleri Bakanlığı, havalimanlarındaki VIP salonlarına girişlerde milletvekilleri dahil tüm üst düzey kişilerin aranması talimatını verdi. Tüm araçlar ‘patlayıcı bulunma riskine karşı' kontrolden geçirilirken, yol güzergâhı üzerine fiziki bariyer düzenlemesi yapıldı. Ayrıca başbakan, bakan veya yabancı konukları taşıyan VIP uçaklar da, salona yakın bölgeye park edilmeye başlandı. Dün Atatürk Havalimanı'na gelen 9 müfettiş de, güvenlik noktalarını kontrol etti.  Polis ise araçla gelenlerin eşyalarını köpeklerle aradı.

İçişleri Bakanlığı'ndan gönderilen yazıda bakanlar hariç tüm yolcuların güvenlik kontrolünden geçirilmesi istendi. Ancak yeni uygulama tartışmalara neden oldu. Aranmak istemeyen siyasiler ve bürokratlarla emniyet görevlileri arasında gerginlik yaşandı. Cumhurbaşkanı, başbakan, bakan ve milletvekilleri ile yabancı devlet adamlarının havalimanlarından geçişlerini kolaylaştırmak amacıyla hizmet sunan VIP salonlarını, giriş yetkisi olmayanlar da kullanıyor. Bu salonlar, üst düzey siyasilerle görüşme fırsatı yakalamak için ideal yerler arasında görülüyor. Özellikle başbakan ve bakan geçişleri sırasında ciddi yoğunluk oluşuyor.

Yetkililer, yıllar önce emekli olmasına rağmen geçiş yapan milletvekilleri, askeri ve sivil üst düzey bürokratların da yoğunlukta etkili olduğuna dikkat çekiyor. Hatta VIP'ı kullananların getirdiği kişilerin de yoğunluğa neden olduğu belirtiliyor. Türkiye genelinde en yoğun VIP salonu, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda bulunuyor. Üst düzey kamu görevlilerinin kullanımına sunulan bu salondan yılda ortalama 250 bin kişi geçiyor. VIP salonundan geçme hakkına sahip yolcular, burada en iyi şekilde ağırlanıyor. Yolcular, sıra beklemeden, çeşitli ikramlarla ağırlanıp özel araçlarla uçağa transfer ediliyor.

Mustafa Gün / Zaman

VIP'te artık milletvekilleri de aranacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Siyaset ~ 5 yıl önce
Cok iyi oldu Ne bakan ne genelmudur Kim olursa olsun Her kes esit. Olmasi lazim onlar memleketin has kullari degildir , esasen onlari normal kapidan gecirmek lazim .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vip rezaleti ! ~ 5 yıl önce
en guzeli adina vip denen ve bircok akli basinda ulkede olmayan rezilligin toptan kalkmasi! millete hizmet icin milletten oy isterken millete yakin olanlar basa secilince hemen milletten uzaklasip,ayricalikli hayatlarina basliyorlar! neden oy istediginiz,aldiginiz insanlariniz gibi normal salonlardan gecmiyorsunuz, onlarla beraber ekonomi sinifinda ucmuyorsunuz? ne ayricaliginiz var? vip'ten gecmeyip,business de gitmezseniz olmayan prestijiniz mi sarsilir? neden boyle seyler almanya'da,fransa'da,ingiltere'de vs yok da bizim gibi geri kalmis ulkelerde var ve neden boylesine gosterisli bir sekilde? ne zaman bizi yonetenler,vip'ten gecmeye hasta olanlar gelismis ulkedeki benzerleri gibi mutevazi olacaklar? kimse kalkip guvenlik vs demesin! vipler cok mu uvenli? ne sanatta ne sporda ne ilimde,bilimde dogru duzgun bir icadimiz,bulusumuz,basarimiz yok hem de milletin vergileriyle millete hava atmaya,gosterise,hanedana,lukse bu kadar rezilce merakliyiz yazik!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vatandaş ~ 5 yıl önce
Bazı milletvekillerinin arabalarıyla pkk'ya silah taşıdığı bir ülkede olması gereken bir uygulama.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Havalimanı12 ~ 5 yıl önce
Arkadaşlar iş gereği devamlı havalimanındayım bırakın miletvekilini emekli polisler bile aranmıyor kaç gere şahit oldum en son ünli bir işadamı normal bussines class dan gecerken güvenlik dedektörü ötmesine rağmen arama yapmadılar. Bunlar işadamı diye araçlarında bile çakar var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Atarcan ~ 5 yıl önce
Ünlü iş adamıysa zaten cip kartı vardır loungeden geçer gider.Sallama biraz fazla olmuş
atarcan'a ! ~ 5 yıl önce
lounge'a girenler aranmadan mi giriyor be gafil ?
Mert ~ 5 yıl önce
O da bir şey mi 1300 lira maaş alıp 13 milyon dolarlık hava atan güvenlikçilerde aratmıyor kendini
mert'e ~ 5 yıl önce
çok komiksin be mert :) akşam akşam güldürdün bizi :D bu sayfanın şaklabanı senmisin :d
khn ~ 5 yıl önce
Uçuş ekipleri ve havaalanı personeli, güvenlik personelinin kendisi bile tahmin edilenin aksine en güvenilir değil en güvenilmez kişiler olarak her giriş çıkışta aranır, çünkü onlardan şüphelenilmemesi varsayımı, güvenlik açığı oluşturur.Aynı şekilde cumhurbaşkanı, genelkurmay başkanı, bakanlar dahil güvenlik konusunda kimseye ayırımcılık yapılmamalı. Tabi bunun için başta bu kişilerin tüm egolarından arınmış ve vatandaş olduklarını hatırlamaları gerekir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Millet Hizmet ~ 5 yıl önce
Millete ve Memlekete hizmet edene hizmet verip kolaylık sağlayacaksınız. Yeni Başmüdür mü şikayetleniyor VIP den yoksa başka art niyetlilermi var. Milletvekili'nin eskisi yenisi olmaz, gelişmiş x-ray koyar güvenliği sağlarsın ama Milletvekilini kendinden aşağı göremezsin. Düzgün iş yapın, makama gelince kendinizce adetler çıkarmayın suyunuz çabuk ısınır yoksa

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bilal ~ 5 yıl önce
Bakanların ne özelliği var ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Erdoğan ~ 5 yıl önce
Sende olmayan ÇOOK özellikleri vaaar. Düşündün mü hiç sende ne var, bişey olsa şimdi burada yazan değil iş başında yapan olurdun. olmayan sende var olanlar işin başında BAKAN
Afyon ~ 5 yıl önce
Vekilime afyondan ya da ayfondan kaymak lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ankara ~ 5 yıl önce
Dikkat et Afyondan kafan dumanlanmasın o zaman sanada kaymak gerekir ki iyi kaymak yersin valla ;)
Angaralı ~ 5 yıl önce
Seni cuğarama sararda içerim çakal kasa, tipini sevdiğimin köylü başkentlisi.
HDPKK ~ 5 yıl önce
vekilleri oraya bomba bile koyar.. her türlü insanlık dışı terör işini yaptılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ayrımcılık ~ 5 yıl önce
bakanları da arayın façanız yiyorsa!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000