05 Ağustos 2009, Çarşamba 10:01:12

Türk Sivil Havacılığı'nda artış var

DHMİ, geçen yıla oranla yolcu ve uçuş trafiğinde yüzde 3'lük bir artış olduğunu açıkladı...
  • plaja girmek için aynı dinden ha, tam çorumluymuşun.Bu arada bende Çorumluyum benim de adım Sedat millet senin gibiler yüzünden milletin adını çıkardı.
  • ülkemize gelen turist sayısı bilmem kaç milyona ulaştı falan diyoruz ama bu turistlerin ülkeye ne kazandırdığını hiç konuşmuyoruz ege ve akdeniz bölgesindeki esnaf kan ağlıyor bundan hiç bahsetmiyoruz alman ve rus lar herşey dahil sistemle gelip hiç para harcamadan dönüyolar en azından araplar gelsinde ülkeye döviz bıraksınlar
  • artacak elbet benim güzel memeleketimin konumu var arap kardeşlerimiz sağ olsun rus muş alman mış hepsi gereksiz sonuçta farklı dinden plajlara giremiyoruz namahremiyetten araplar gelsin hepsi gelsinde turist neymiş görün

DHMİ, konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı...

Havalimanı ve alanlarımızda 2009 yılı Temmuz sonu itibariyle 45.813.478 yolcuya hizmet verilmiş olup, geçen yılın aynı dönemine göre % 3 oranında artış sağlanmıştır. Direkt transit yolcu sayısında da geçen yılın aynı dönemine göre % 11’lik bir artış kaydedilmiş bulunmaktadır.

Uçak trafiğinde ise;  2009 yılı Temmuz sonu itibariyle geçen yılın aynı dönemine göre % 3 oranındaki artışla 583.936 uçağa hizmet verilmiştir.

İlk yedi aylık dönemde iç-dış hat yolcuda Atatürk Havalimanı toplamda (16.499.929) en çok yolcunun geçtiği havalimanı olurken, Antalya Havalimanı 9.536.037 yolcu, Esenboğa Havalimanı da 3.411.021 yolcu ile ilk sıralarda yer almıştır.

Esenboğa Havalimanı en çok iç hat yolcusunun (2.812.797) geçtiği ikinci havalimanı olmuştur. Esenboğa Havalimanını Adnan Menderes (2.501.786) ve Antalya (1.735.913) Havalimanları takip etmiştir.

Antalya Havalimanı yine Atatürk Havalimanından sonra en çok dış hat yolcusunun (7.800.124) geçtiği havalimanı olmuştur.

Yolcu ve uçak trafiğindeki verilen hizmetle beraber, havaliman ve alanlarımızda 2009 yılı Temmuz sonu itibariyle 825.092 ton yük taşımacılığı da gerçekleştirilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

DHMİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Türk Sivil Havacılığı'nda artış var

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 13 yıl önce
plaja girmek için aynı dinden ha, tam çorumluymuşun.Bu arada bende Çorumluyum benim de adım Sedat millet senin gibiler yüzünden milletin adını çıkardı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
ülkemize gelen turist sayısı bilmem kaç milyona ulaştı falan diyoruz ama bu turistlerin ülkeye ne kazandırdığını hiç konuşmuyoruz ege ve akdeniz bölgesindeki esnaf kan ağlıyor bundan hiç bahsetmiyoruz alman ve rus lar herşey dahil sistemle gelip hiç para harcamadan dönüyolar en azından araplar gelsinde ülkeye döviz bıraksınlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
artacak elbet benim güzel memeleketimin konumu var arap kardeşlerimiz sağ olsun rus muş alman mış hepsi gereksiz sonuçta farklı dinden plajlara giremiyoruz namahremiyetten araplar gelsin hepsi gelsinde turist neymiş görün

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000