27 Ağustos 2013, Salı 08:20:10

SEFERLER İKİ KATINA ÇIKARILDI

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), ikili havacılık anlaşmalarını revize ederek yurtdışı seferlerinin arttırılması konusundaki çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.
  • anlaşma amerika da veya avrupadaki ülke veya kurumlarından biri ile yapılsaydı,değerli yöneticilerimiz !!! hemen imzaya giderlerdi değil mi ???
  • Çalışan kazanır (Ne için olursa olsun) - Kısacası tebrikler...

Bu kapsamda en son Türkmenistan Sivil Havacılık Otoritesi ile 23 Ağustos 2013 tarihinde İstanbul'da bir araya gelen SHGM yetkilileri, iki ülke arasındaki uçuşların ve sivil havacılık alanındaki işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla yeni bir anlaşmaya imza attı.

Yapılan açıklamada:

Sivil Havacılık Genel Müdürü Bilal EKŞİ ve Türkmenistan Ulusal Sivil Havacılık İdaresi Genel Müdürü Merdan AYAZOV başkanlığında gerçekleştirilen müzakereler sonunda, İstanbul-Aşkabat seferlerinin iki katına çıkarılması ve "charter" seferlerdeki sınırlamaların kaldırılması konusunda anlaşma sağlandı.

İmzalanan Mutabakat Zaptı'na göre; İstanbul'dan Aşkabat'a haftalık 28 frekans (günde dört sefer) tarifeli sefer yapma hakkı elde edildi. Söz konusu frekansların 21'i Atatürk Havalimanı'ndan, 7'si Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan düzenlenmesi konusunda mutabık kalınırken, ayrıca 7 frekans da İstanbul'dan Türkmenbaşı'na sefer düzenleme imkanı sağlandı.

Diğer taraftan, "charter" seferlerde liberal hükümler Mutabakat Zaptına eklenirken, eğitim, bakım, yer hizmetleri, havaalanı operasyonları gibi alanlarda iki ülkenin mevcut sivil havacılık işbirliğini artıracak hususlarda anlaşmaya varıldı.

Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te 9-10 Eylül 2013 tarihlerinde yapılacak "Türkçe Konuşan Ülkeler Arasında Sivil Havacılık İşbirliği" toplantısı öncesinde hem Kırgızistan hem de Türkmenistan ile Mutabakat Zabıtları imzalanması mevcut ilişkilerimizin daha ileriye götürülmesi açısından da büyük önem taşıyor.

Kamuoyuna Duyurulur.

SEFERLER İKİ KATINA ÇIKARILDI

Facebook Yorum

Yorumlar

??? ~ 9 yıl önce
anlaşma amerika da veya avrupadaki ülke veya kurumlarından biri ile yapılsaydı,değerli yöneticilerimiz !!! hemen imzaya giderlerdi değil mi ???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hayırlı Olsun ~ 9 yıl önce
Çalışan kazanır (Ne için olursa olsun) - Kısacası tebrikler...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000