27 Nisan 2013, Cumartesi 08:00:50

SAKAL-I ŞERİF ATATÜRK HAVALİMANI'NDA...

Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (SAV) Sakal-ı Şerif’i, Kutlu Doğum haftası sebebiyle Atatürk Havalimanı Hezarfen Ahmet Çelebi Camii’nde ziyarete açıldı.
  • Iste bu Turk milleti Cenab-i Rasûl-i Kibriya, Sebeb-i Hilkat-i Alem Efendimiz Hazretlerinin sakal-i seriflerine dahi boyle muhabbet ve tazim de bulunur. Turk' u Asil ve Fetanetli kilan yegane unsur Buhara, Selcuklu ve Devlet-i Aliyye donemlerinde ecdadiyla Islama hizmeti ve gonullerinde mevcud olan 'Muhabbet-i Muhammedî' dir. Tarih boyunca Efendimiz hazretlerine en ziyade ' Nât-i Peygamberî yazan millet Turk Milletidir. ''Nûr-ı Âlemsin bugün hem dahi Mahbub-u Hüda Eyleme âşıkların bir lâhza kapından cüda Gitmesin nâm-ı şerefin bu dilimden dem-be-dem Dertli gönlüme devadır can bulur ondan safa." 'Kanûnî Sultan Suleyman'
  • Puta tapmak günah değil miydi ? Peygamberimizin sakalına bu kadar hücum edeceğinize, öğretilerine biraz zaman ayırsaydınız keşke... Hepsine bile gerek yok... Sadece iyi insan olmaya çalışmak yeterli olurdu... Gerçi boş yere yazıyorum farkındayım... Benciller yine bencilliğe devam edecek ama yine de yazmak istedim...
  • Gerçek mi? rumuzuyla yorum yazan zat malesef senin gibilerde hiç bitmeyecek acı ama gerçek.. Allah ıslah etsin..
  • Iyi guzel de Kuran ve peygamberi calisin,tembel olmayin diyor biz yuzyillardir yan gelip yatiyoruz hicbir icatta bulunmuyoruz icat edenlere de ''gavur'' diyoruz'kufur ediyoruz ama icatlarini para odeyip alip kullanmakta da hicbir sakinca gormuyoruz, durust olun,calmayin,terazi ile oynamayin diyor memlekette yalanin,dolanin,hirsizligin,yolsuzlugun vs haddi hesabi yok, kul hakki yemeyin,karsima kul hakki ile cikmayin diyor yenilen haklarin da haddi hesabi yok...Sonra diyoruz ki biz Allah'a inaniyoruz , elhamdulillah muslumaniz!!!

Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (SAV) Sakal-ı Şerif’i, Kutlu Doğum haftası sebebiyle Atatürk Havalimanı Hezarfen Ahmet Çelebi Camii’nde ziyarete açıldı. Ziyaret sırasında zaman zaman izdiham yaşanırken, ziyaretçilere güller dağıtılarak, tattılar ikram edildi.

Cuma namazı için gelen havalimanı personeli ve yolcular, Fatih Hırka-ı Şerif Camii’nden getirilen Peygamber Efendimiz'in Sakal-ı Şerif’ini ziyaret etti. Bugüne kadar Sakal-ı Şerif’i hiç görmeyenler, dokunmak ve öpmek için sıraya girdi. Ziyaret sırasında zaman zaman izdihamın da yaşandığı görüldü.

Atatürk Havalimanı Hezarfen Ahmet Çelebi Camii imamı Mustafa Coşkun, 'Mevlana Hazretleri Mesnevisi'nde ‘Resulullah’ın ayağının tozu olurum’ diyor. Biz de bu anlayışla kutlu doğum haftası etkinliğimizi gerçekleştirdik. Allah bütün İslam alemini gerçek manada sevgili peygamberimiz'e layık ümmet eylesin” dedi.

Namazdan çıkan cemaate gül ve lokum ikram edildi.SAKAL-I ŞERİF ATATÜRK HAVALİMANI'NDA...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Selam ~ 9 yıl önce
Iste bu Turk milleti Cenab-i Rasûl-i Kibriya, Sebeb-i Hilkat-i Alem Efendimiz Hazretlerinin sakal-i seriflerine dahi boyle muhabbet ve tazim de bulunur. Turk' u Asil ve Fetanetli kilan yegane unsur Buhara, Selcuklu ve Devlet-i Aliyye donemlerinde ecdadiyla Islama hizmeti ve gonullerinde mevcud olan 'Muhabbet-i Muhammedî' dir. Tarih boyunca Efendimiz hazretlerine en ziyade ' Nât-i Peygamberî yazan millet Turk Milletidir. ''Nûr-ı Âlemsin bugün hem dahi Mahbub-u Hüda Eyleme âşıkların bir lâhza kapından cüda Gitmesin nâm-ı şerefin bu dilimden dem-be-dem Dertli gönlüme devadır can bulur ondan safa." 'Kanûnî Sultan Suleyman'

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Şüpheci ~ 9 yıl önce
Puta tapmak günah değil miydi ? Peygamberimizin sakalına bu kadar hücum edeceğinize, öğretilerine biraz zaman ayırsaydınız keşke... Hepsine bile gerek yok... Sadece iyi insan olmaya çalışmak yeterli olurdu... Gerçi boş yere yazıyorum farkındayım... Benciller yine bencilliğe devam edecek ama yine de yazmak istedim...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
GİYOTİN ~ 9 yıl önce
Gerçek mi? rumuzuyla yorum yazan zat malesef senin gibilerde hiç bitmeyecek acı ama gerçek.. Allah ıslah etsin..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iyi de... ~ 9 yıl önce
Iyi guzel de Kuran ve peygamberi calisin,tembel olmayin diyor biz yuzyillardir yan gelip yatiyoruz hicbir icatta bulunmuyoruz icat edenlere de ''gavur'' diyoruz'kufur ediyoruz ama icatlarini para odeyip alip kullanmakta da hicbir sakinca gormuyoruz, durust olun,calmayin,terazi ile oynamayin diyor memlekette yalanin,dolanin,hirsizligin,yolsuzlugun vs haddi hesabi yok, kul hakki yemeyin,karsima kul hakki ile cikmayin diyor yenilen haklarin da haddi hesabi yok...Sonra diyoruz ki biz Allah'a inaniyoruz , elhamdulillah muslumaniz!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
nekadar ~ 9 yıl önce
Sen nekadar boş konuşmuşsun Allah seni ıslah etsin..
icad ~ 9 yıl önce
Ben bu ülkede evinde uçak yapanlara ne yapıldığını biliyorum. Uçmaya çalışanlara ne yapıldığını da biliyorum. Çalışmayan biri varsa sen olabilirmisin o?
gavur ~ 9 yıl önce
müslümanlar cennete gavurlar cehenneme, müslüman gavurlar ne olacak... neyse onlara da bi ara yol bulunur.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000