21 Ağustos 2009, Cuma 13:57:58

İKİNCİ PEÇE KRİZİ!

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda Kahire'den gelen kadın bir yolcu, pasaport polisine yüzünü göstermek istemeyince 'peçe krizi' yaşandı.
  • Haydi İrana yallah. Özlediğiniz hayat orada... Ülkemizin huzurunu bozmayın..
  • Dünyada bir sürü farklı istekler ve hizmet etme türleri var. Her bir türdende güvenlik sağlanır. Bazı polis zihniyetleri olayı kaskatı ve kaba mantıkla çözmeye çalışıyor. Bu sadece Türkiyede değil. Maksadı aşmaya ne gerek var. Maksadı aşan işini ya abartıyor, ya da beynelmilel zekaya sahip değil. Bir kerede bayan polis yok diye 3. x-rayi açamiyorlardı. Bende bayan yolcular bayan polis olan yerden geçsin. Yeni açtıklarınızdan da yalnızca erkekler geçsin dedim diye olur mu canım haremlik selamlık mı olsun dediler. Bu kadar kalıplaşmış bir zihniyet var bazılarında.
  • Kardeşim arap güç kimdeyse ona yanaşır! Aç biraz çakma dediğin tarihi oku, okuda bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma! Zamanında Osmanlıydı şimdi ABD, İngiltere taptıkları! Benim dedemi de evladımı da arkadan vuranlardır onlar! Ne Mutlu Türküm Diyene!
  • Yobazlığın tersini ilerici olarak tarif etmişsin. Aferin. ilerleme var . Gericilik yaşam biçimi olamaz bizler için....
  • Almanlar geride kalmamis, pece takmiyorlar :)
  • sen oraya gittiginde(misir a)kendin yobaz görüneceksin sn ilerici?
  • Keşke sokmasalardı bu yobazları ülkemize. Bizdekiler zaten bize yetiyor yetmedi mısırdan geliyorlar! Defolun pis yobazlar!
  • eh yuh yani yobazlik baska birsey degil, kizim burasi türkiye türkyie, iran degil! Adami zorla hasta edecekler!
  • yapmaya devam edin yobazlar. gidin güneydoğuyada görün.bir tek araplar kalmış türklerin elinde(terörist olmayan.)bütün mahalleleri şehit adları ile donatılmış,her köyün girişinde türk bayrağı var.ordaki kürtler bayrağı yakarken araplar sahip çıkıyor. tarih kitaplarından okuduğunuz çakma bilgilerle ahkam kesmeyin.ayrıca peçe açtıran polisin kim olduğunuda gayet iyi anladım.hahamların yaptığı ayinede bir karışsın sıkıyosa görelim
  • devlet devlet olmaktan cikmis..ülkeye baska bir ülkeden gelen bir sahis bile ülkemizin görevlilerine karsi gelmeyi göze alabiliyor..ve istedigini yaptiriyor..hem de benim ülkemin görevlisine adice hakaret ederek.. burada cözüm bulmak ve kadin bir polis memuru temin etmek yerine o iki kisiyi derhal geldigi ucak ile geri göndermek dünyanin her ülkesinde yapilacak olan birinci uygulamadir. yorumlarimizla insan haklari inanc özgürlügü tartismalari ile birbirimizi yiyelim..ama hey yurdum insani unutmayin ki ABD ye giden bir ucakta herhangi amerikali bir yolcunun yaninda oturan adamin yüz ifadesinden bile rahatsiz olarak indikleri havaalani görevlilerine sikayeti ile o zavalli müslüman ABD ye sokulmamis geldigi ucak ile geriye postalanmisti..

Havaalanlarında zaman zaman karşılaşılan peçe krizinin bu defa ki adresi Sabiha Gökçen Havalimanı’ydı.

Mistral Havayolları’na ait MSC 9013 sefer sayılı uçakla sabaha karşı 04:50’de Sabiha Gökçen Havalimanı’na gelen karı-koca kısa süreli krize neden oldu.

Pasaport kontrol noktasında peçesini açmak istemeyen kadın, polise zor anlar yaşattı. Polis ile kadın arasında yaşanan gerginliğe kadının eşi de katılınca gerginlik daha da arttı.

Polisin ‘ eşinizin yüzünü görmek zorundayım’ sözüne Mısırlı koca, ‘ Ben de sizin eşinizin yüzünü görmek istiyorum’ diye karşılık verince ortam iyice gerildi. Diğer polisler, yolcuları ve pasaport polisini güçlükle yatıştırdı.

Peçe krizine kadın polisli çözüm bulundu. Kadın polis, kadının peçesini kaldırarak yüzünü gördü ve çiftin Türkiye’ye girişlerine izin verildi.

Yolcuların kimliğine ilişkin bilgi edinilemedi.

Sabiha Gökçen Havalimanı Mülki İdare Amiri Bekir Ergök, ise sabaha karşı yaşanan peçe krizi olayını doğruladı.

Benzer bir olay geçen yıl Atatürk Havalimanı’nda yaşanmıştı.

ABD'de üniversite eğitimi gören eşi İsmail Kantar ile birlikte Türkiye'ye dönen Melek Kantar isimli kadın, Atatürk Havalimanı'nda görevli erkek polis memurlarına pasaport kontrolü yaptırmak istememiş, uzun süre polisle tartışan Kantar, sonunda kadın polis memuruyla havaalanındaki bir tuvalette, peçesini kaldırarak yüzünü göstermişti.

©AirportHaber.com

İKİNCİ PEÇE KRİZİ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (34)

Misafir ~ 13 yıl önce
Haydi İrana yallah. Özlediğiniz hayat orada... Ülkemizin huzurunu bozmayın..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Dünyada bir sürü farklı istekler ve hizmet etme türleri var. Her bir türdende güvenlik sağlanır. Bazı polis zihniyetleri olayı kaskatı ve kaba mantıkla çözmeye çalışıyor. Bu sadece Türkiyede değil. Maksadı aşmaya ne gerek var. Maksadı aşan işini ya abartıyor, ya da beynelmilel zekaya sahip değil. Bir kerede bayan polis yok diye 3. x-rayi açamiyorlardı. Bende bayan yolcular bayan polis olan yerden geçsin. Yeni açtıklarınızdan da yalnızca erkekler geçsin dedim diye olur mu canım haremlik selamlık mı olsun dediler. Bu kadar kalıplaşmış bir zihniyet var bazılarında.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Kardeşim arap güç kimdeyse ona yanaşır! Aç biraz çakma dediğin tarihi oku, okuda bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma! Zamanında Osmanlıydı şimdi ABD, İngiltere taptıkları! Benim dedemi de evladımı da arkadan vuranlardır onlar! Ne Mutlu Türküm Diyene!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Yobazlığın tersini ilerici olarak tarif etmişsin. Aferin. ilerleme var . Gericilik yaşam biçimi olamaz bizler için....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Almanlar geride kalmamis, pece takmiyorlar :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
sen oraya gittiginde(misir a)kendin yobaz görüneceksin sn ilerici?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Keşke sokmasalardı bu yobazları ülkemize. Bizdekiler zaten bize yetiyor yetmedi mısırdan geliyorlar! Defolun pis yobazlar!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
eh yuh yani yobazlik baska birsey degil, kizim burasi türkiye türkyie, iran degil! Adami zorla hasta edecekler!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
yapmaya devam edin yobazlar. gidin güneydoğuyada görün.bir tek araplar kalmış türklerin elinde(terörist olmayan.)bütün mahalleleri şehit adları ile donatılmış,her köyün girişinde türk bayrağı var.ordaki kürtler bayrağı yakarken araplar sahip çıkıyor. tarih kitaplarından okuduğunuz çakma bilgilerle ahkam kesmeyin.ayrıca peçe açtıran polisin kim olduğunuda gayet iyi anladım.hahamların yaptığı ayinede bir karışsın sıkıyosa görelim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
devlet devlet olmaktan cikmis..ülkeye baska bir ülkeden gelen bir sahis bile ülkemizin görevlilerine karsi gelmeyi göze alabiliyor..ve istedigini yaptiriyor..hem de benim ülkemin görevlisine adice hakaret ederek.. burada cözüm bulmak ve kadin bir polis memuru temin etmek yerine o iki kisiyi derhal geldigi ucak ile geri göndermek dünyanin her ülkesinde yapilacak olan birinci uygulamadir. yorumlarimizla insan haklari inanc özgürlügü tartismalari ile birbirimizi yiyelim..ama hey yurdum insani unutmayin ki ABD ye giden bir ucakta herhangi amerikali bir yolcunun yaninda oturan adamin yüz ifadesinden bile rahatsiz olarak indikleri havaalani görevlilerine sikayeti ile o zavalli müslüman ABD ye sokulmamis geldigi ucak ile geriye postalanmisti..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000