06 Eylül 2013, Cuma 08:30:14

HAKKINI AİHM'DE ARAYACAK!

14 yıl önce düşen uçakta ölen pilotun eşi Zeynep Deveci, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvurdu...
  • TALPA bu konuda eylem planlıyormuş
  • Konu ile ilğileniyormu acaba .Yoksa şimdimı haberi oldu
  • Hukuka adalete inancimiz kalmadi tamam da. Bu rahmetli pilotun hic DEVRE arkadasi, pilot arkadasi yok mu ?? Hic mi yurekleri sizlamadi ?? Herkesin cebinde akrep var , yemeye icmeye gezmeye gelince haddi hesabi yok , yardim diyince herkes arazi.Vicdansiz insanlardan olusan ulkemizde adaletten medet ummak cokta akil kari degil
  • Adalet topaldir er gec gelir gelir de hakkini arayan kalir mi yerinde, bu memlekette adalet topal mopal degil arkadas bildigin felcli
  • adaletin olmadığı,hakkın,hukukun yok olduğu ve aranamadığı bir ülkede vatandaş olsanız ne olur olmasanız ne yaşasanız ne olur yaşamasanız ne?? hala utanmadan millete şöyle geliştik,böyle kalkındık şunu ettik bilmem ne diye yalan söyleyip duruyorlar bu koyun millet de bu zihniyetlerin yalanlarına kanıp çıkar,makam,para için onlara hala oy verip duruyorlar!!! kalkınmışlık,zenginlik,refah önce adaleti,hakkı,hukuku insan gibi koyup insan gibi uygulamakla başlar sonra gerisi gelir!!! 10 yıldır iktidardasınız neden adam gibi kanunlar çıkarıp da uygulamıyorsunuz???? adam adamı vuruyor,bıçaklıyor tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılıyor!!! bu bayanın örneğinde bir mahkeme 14 sene sürüyor !!! 14 sene bir dava sürerse insanların o ülkenin adaletine,polisine,hakimine,yargıcına inancı kalır mı??? adalet böyle kör,topal,yanlı,umursamaz,kötü olursa herkes kendi adaletini kendisi uygulamaya başlamaz mı ??? ey vayandaşlar ve devlet, sizler bunu mu istiyorsunuz?? bu mu adalet ve kalkınma ????
  • Adalet sisteminin bu kadar rezil olduğu başka bir ülke daha var mı acaba cidden merak ediyorum... 14 yıl yahu 14 yıl !'!!!!

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda 14 yıl önce teknik arıza nedeniyle düşen özel uçakta ölen pilot Kadir Deveci'nin eşi Zeynep Deveci, 183 bin lira tazminat kazandı. Ancak Yargıtay "Bilirkişi bir kez daha baksın" diyerek dosyayı bozdu. Dava 14 yıldır devam ederken, Zeynep Deveci'ye eşinden verilen maaş kesilince maddi durumu kötüye gitti.

Kredi kartlarını bile ödeyemez hale gelen Zeynep Deveci, mahkemeye "Ölmek istiyorum" diyerek yürek sızlatan mektup yazdı. Psikolojisinin bozuk olduğunu dile getiren Zeynep Deveci, "Niyetim sizi üzmek ya da yormak değildir. Eşimin ölümüyle hayatım tuzla buz oldu. Kadir'imi kaybettiğim günden bugüne kadar psikolojik destek alıyorum. Yaşamımı devam ettirmek için çalışıp çabaladım. Fakat bugün geldiğim nokta, bitmek bilmeyen dava. Bu dava ilerledikçe hastalığım iyice ilerlemektedir. Dava bitmedi ama ben bittim. Artık gücüm kalmadı" dedi. Mektubunun devamında "Hastalığım nedeniyle çalışamıyorum. Eşimden kalan paralarım bloke edildiği için elime çok az para geçiyor. Kredi kartlarımın bile ödemesini yapamıyorum. Normal bir insan gibi yaşayamıyorum. Artık dilenci gibi yaşamaktan bıktım. Artık sadece ölmeyi düşünüyorum. İnsan muhtaç kalınca, ne dostu ne de arkadaşı kalıyor. Allah kimseyi bu duruma düşürmesin" diyerek isyan etti. Zeynep Deveci, son olarak Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvurdu. Mahkemeye dilekçe veren Zeynep Deveci'nin dava dosyası, AİHM tarafından kabul edilerek inceleme altına alındı. Dosya duruşmalı olarak görülecek. (Sabah)

HAKKINI AİHM'DE ARAYACAK!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Eylem ~ 9 yıl önce
TALPA bu konuda eylem planlıyormuş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TALPA ~ 9 yıl önce
Konu ile ilğileniyormu acaba .Yoksa şimdimı haberi oldu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Hukuka adalete inancimiz kalmadi tamam da. Bu rahmetli pilotun hic DEVRE arkadasi, pilot arkadasi yok mu ?? Hic mi yurekleri sizlamadi ?? Herkesin cebinde akrep var , yemeye icmeye gezmeye gelince haddi hesabi yok , yardim diyince herkes arazi.Vicdansiz insanlardan olusan ulkemizde adaletten medet ummak cokta akil kari degil

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bra ~ 9 yıl önce
Adalet topaldir er gec gelir gelir de hakkini arayan kalir mi yerinde, bu memlekette adalet topal mopal degil arkadas bildigin felcli

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adalet !!! ~ 9 yıl önce
adaletin olmadığı,hakkın,hukukun yok olduğu ve aranamadığı bir ülkede vatandaş olsanız ne olur olmasanız ne yaşasanız ne olur yaşamasanız ne?? hala utanmadan millete şöyle geliştik,böyle kalkındık şunu ettik bilmem ne diye yalan söyleyip duruyorlar bu koyun millet de bu zihniyetlerin yalanlarına kanıp çıkar,makam,para için onlara hala oy verip duruyorlar!!! kalkınmışlık,zenginlik,refah önce adaleti,hakkı,hukuku insan gibi koyup insan gibi uygulamakla başlar sonra gerisi gelir!!! 10 yıldır iktidardasınız neden adam gibi kanunlar çıkarıp da uygulamıyorsunuz???? adam adamı vuruyor,bıçaklıyor tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılıyor!!! bu bayanın örneğinde bir mahkeme 14 sene sürüyor !!! 14 sene bir dava sürerse insanların o ülkenin adaletine,polisine,hakimine,yargıcına inancı kalır mı??? adalet böyle kör,topal,yanlı,umursamaz,kötü olursa herkes kendi adaletini kendisi uygulamaya başlamaz mı ??? ey vayandaşlar ve devlet, sizler bunu mu istiyorsunuz?? bu mu adalet ve kalkınma ????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yazık ~ 9 yıl önce
Adalet sisteminin bu kadar rezil olduğu başka bir ülke daha var mı acaba cidden merak ediyorum... 14 yıl yahu 14 yıl !'!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000