19 Mart 2015, Perşembe 08:08:08

DRONE'LAR PARA BASIYOR

İnsansız hava araçları (drone) satışları her geçen gün katlanıyor. Drone üreticisi DJI adındaki şirket ise 2015 yılında dünyanın ilk 1 milyar dolar ciroya ulaşmayı gözüne kestirmiş durumda.
  • Dji dronelari pahali olmasina karsin , kesinlikle en iyi en kaliteli multikopter markasi , model park web sitesinde mevcut . 1545 liraya aldim ve gayet keyifli.
  • Arff drone'lara binmek için pass bilet hakkı istiyor!!
  • Turk Hava Kurumu uyuyor heralde ...
  • Gelecek Dronelarda. Bilhassa Savas sanayiin de boyle. F16 ile 9 G cekmeye gerek yok, Drone 35 G cekiyor. Black Out da olmuyor, yonunu hedefini SA sini kaybetmiyor. Dronelar konusunda Ulkemiz iyi yatirim yaparsa arkasinda oldugumuz tum ulkelere karsi teknolojik avantaj saglanabilir, bu konuda onemli gelirler ve kar elde edilebilir. Kastim Cesna bemzeri sadece ucan araclar degil, stealth teknolojisi olan, yeri geldiginde kendini savunabilen, ates ve atis kabiliyeti mevcut, menzili uzun ozgun sistemler-bu durum ulkemiz icin buyuk avantaj olabilir. Firmalar isimlerini dunya markasi yapabilir.

İnsansız hava araçları (drone) satışları her geçen gün katlanıyor. Drone üreticisi DJI adındaki şirket ise 2015 yılında dünyanın ilk 1 milyar dolar ciroya ulaşmayı gözüne kestirmiş durumda.

Son teknolojinin yer aldığı ürünlerinden biri olan ‘drone’ yani insansız hava araçlarının pazarı her geçen gün büyüyor. Tüketiciler için geliştirdiği drone modelleriyle son dönemlerde dikkat çeken ‘DJI’ şirketi bunun en iyi örneklerinden. Geçtiğimiz yıl yüzde 400 büyüme ile gelirini 125 milyon dolardan 500 milyon dolara çıkaran DJI, 2015 yılında milyar dolarlık ciroya imza atan ilk drone üreticisi olacak. Şirketten paylaşılan bilgilere göre drone pazarının 2 kattan fazla büyümesi ve bununda DJI gelirlerine yansıması bekleniyor. DJI böylece 1 milyar doları geçen hacimde satış yaparak dünyanda bir ilki gerçekleştirecek.

2 BİN 800 ÇALIŞAN

Şirket, son tüketicilere ulaşan modeller konusunda oldukça iddialı. 479 dolardan başlayan DJI modellerinin satış fiyatları profesyonel modellerde 2 bin 899 dolara kadar çıkıyor. Öte yandan şirket sadece gelir olarak değil, operasyonlar bakımından da hızla büyüyor. Geçtiğimiz yıl dünyanın farklı şehirlerinde ofis açan şirketin şu anda Hong Kong, Kobe, Los Angeles, Rotterdam, Shenzhen ve Tokyo’da merkezleri bulunuyor. Üretim ise Çin’de yapılıyor. Paylaşılan bilgilere göre ise şirket 2 bin 800’den fazla çalışanı var.

YASAKLAR KORKUTUYOR

DJI’ın en çok korktuğu konuların başında drone uçuşlarının düzenleme dahiline alınarak yasaklanması var. Birçok ülkede başlayan düzenlemelerde kullanıcılar, dronelarını istedikleri yerde istedikleri yükseklikte uçuramıyor. Bunun son örneklerinden biri Türkiye’den geldi. Geçtiğimiz aylarda İstanbul Atatürk Havalimanı üzerinde drone uçuran bir kullanıcıdan sonra Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü(SHGM) görüntü alma amaçlı drone’ların izne tabii olduğunu açıklamıştı. Görüntü almayan drone modellerinin ise havalimanı ve çevresinde uçuşu tamamen yasaklanmıştı.
Türkiye ilk 10’da

Drone pazarında Türkiye, dünyada dikkat çekmeyi başarıyor. Araştırma şirketi Sipri’nin paylaştığı bilgilere göre 2014 yılında toplamda 1.5 milyar dolarlık drone satışı gerçekleştirildi. Türkiye ise bu rakamdan yüzde 6.2’lik payla almayı başardı. Başka bir deyişe geçtiğimiz yıl Türkiye’ye yaklaşık 1 milyon TL hacminde drone satışı yapıldı. Listenin başında ise yüzde 33.9’luk pay ile İngiltere bulunuyor. Bu listeye göre Hindistan yüzde 13.2, İtalya ise yüzde 9.8’lik pay almış durumda. (Hürriyet)

DRONE'LAR PARA BASIYOR

Yorumlar

Model Park ~ 9 yıl önce
Dji dronelari pahali olmasina karsin , kesinlikle en iyi en kaliteli multikopter markasi , model park web sitesinde mevcut . 1545 liraya aldim ve gayet keyifli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Arff drone'lara binmek için pass bilet hakkı istiyor!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Turk Hava Kurumu uyuyor heralde ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gelecek ~ 9 yıl önce
Gelecek Dronelarda. Bilhassa Savas sanayiin de boyle. F16 ile 9 G cekmeye gerek yok, Drone 35 G cekiyor. Black Out da olmuyor, yonunu hedefini SA sini kaybetmiyor. Dronelar konusunda Ulkemiz iyi yatirim yaparsa arkasinda oldugumuz tum ulkelere karsi teknolojik avantaj saglanabilir, bu konuda onemli gelirler ve kar elde edilebilir. Kastim Cesna bemzeri sadece ucan araclar degil, stealth teknolojisi olan, yeri geldiginde kendini savunabilen, ates ve atis kabiliyeti mevcut, menzili uzun ozgun sistemler-bu durum ulkemiz icin buyuk avantaj olabilir. Firmalar isimlerini dunya markasi yapabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000